» »

Zakaj mi radijske postaje malenkost šumijo?

Zakaj mi radijske postaje malenkost šumijo?

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Imam radijski sprejemnik tuner komponento od yamahe in zunanjo usmerjeno radijsko anteno z rotatorjem pa me zanima zakaj mi po večini radijske postaje malenkost šumijo?
Včasih se zgodi da na eni frekvenci poslušam dve postaji na enkrat je pa res da mi postaje ki so bolj oddaljene manj šumijo kot bližnje recimo radio hit mi pride delno v šumih na 95,6 medtem ko hr 1 2 reko pulo dobim brez šuma?
Spraševal sem se če ni kaj narobe z samim tunerjem ali pa mogoče z anteno ali je finta v tem da moram anteno usmerit točno proti oddajniku?
Tudi radio študent mi pride rahlo v šumu samo ta šum slišim samo v primeru, da imam na glavi slušalke vendar pa take stvari niso za snemat niti za dajat kam naprej ker je zame glede nato da sem precej natančen glede sprejema pomembno da postaje če jih že poslušam dobim brez šuma.
Mogoče bom poskusil še s kakšnim drugim tunerjem čeprav dvomim da bi bil v tem problem.
Je možen problem lokacija?
Recimo tudi avstrijske postaje dobim brez šuma kar se mi zdi zelo zanimivo.
Baje da je tu v zeleni jami kjer sem doma močno sevanje mobitelovih baznih postaj bi lahko imelo to kaj vpliva na sam sprejem?

michobx ::

Nebi ti vedu natančno povedat, kaj ti povzroča probleme. Sem pa jaz ugotovil da mi velike motnje povzroča računalnik oz. monitor, ki je 0,5 metra oddaljen od komponente. Preizkusi komponento v drugi sobi, saj meni v spalnici ista komponenta lovi brez šuma, medtem, ko v pisarni ne lovi niti radija ognjišče:D
Nevem, nisem slišal, da bi bazne postaje(GSM, UMTS) povzročala motnje FM signalu, saj delujejo na mnogo višjih-tam okoli enega GHz(1800,900;1900,850) frekvencah in temeljijo na digitalnem kodiranju podatkov, medtem ko je fm še anologen, če se ne motim....aja pol maš pa še RDS ki lavfa na 57kHz....
Amd must be * Amd Athlon 2600 Barton@2277, Gigabyte GA 7vax,
Leadtek WinFast A400TDH(GF6800), 120+80GB Maxtor,
Ram 2*512 3200+1*256 3200, LC Power 550W --(ZRAČNO)

nokia6310 ::

michobx:
Teško bo to probati!
Problem je, ker bi bilo treba vse prestavit s tem mislim vse komponente od tunerja do same antenske inštalacije.
Vseeno se bom malo igral si sposodil kakšen tuner pa malo testiral kako se bo zadeva obnašala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411986 (7633) Juneau
»

USB tv/radio tuner in razširitev radijskih frekvenc (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110979 (7831) radmannsdorf
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612731 (11088) Scorpia
»

odstranitev šumov iz glasbe

Oddelek: Pomoč in nasveti
81276 (1101) Valvoline
»

Sobna radijska antena

Oddelek: Zvok in slika
78061 (7864) nokia6310

Več podobnih tem