» »

Zmrzovanje sred špila??

Zmrzovanje sred špila??

cahahopie ::

Igram AvP2 (Alien versus Predator 2) in igra mi zmrzne/zabrejka po nekaj časa. Drugače igra dela gladko. Poskušam sem že z spreminjanjem grafičnih nastavitev a brez uspeha. Opazil sem le, da, ko sem laufal na 1024x786x32 mi je prej zabrejkal (na sredi začetne sekvence). Ko pa sem laufal na 800x600x16 pa mi je zabrejkal nekje nasredini igre, ko je bila neka eksplozija.
Tole pa je moj sistem:
1333 Mhz AMD Athlon + hladilnik Titan
MSI K7T Turbo Limited (VIA KT133A)
256 MB SDR SDRAM (133Mhz)
Hercules 3D Prophet 4500 (KYRO 2 64Mb)
IBM ATA100 20Gb 5600rpm
vgrajena zvočna (AC' 97 standard)
Pioneer DVD 106S (reža)
ohišje z 250W napajalnikom in še z dodatnim ventilatorjem.

Sedaj pa me zanima kaj bi bil razlog za nedelovanje??
Poleg AvP2... imam naloženo še Return to Castle Wolfenstein in Commandos2, ki pa mi oba delata brez problema. Oba laufam na High detalj in na 1024x786 in vse dela gladko. Le AvP2 mi zabrejka.
In kaj je krivo?
Mislim, da je kriva grafična. Ventilator mi malo crkuje. Pa tudi, ko sem naložu Empire Earth Demo me je ven vrgl in javl, da je napaka v nekem pvr fajlu.. torej PowerVR kar pa ima povezavo s grafično.
Moram še povedat, da se mi proc. greje okol 55-65 stopinj. SIcer se mi zdi to normalno za takšno pečico kot je TB. Naložene pa imam WindowsXP Professional.

Torej kva narest? Je grafična? Je premalno hlajen GPU? Naj dam gor BlueOrba, ker mi ta tako in tako crkuje. Ali naj pokličem serviserja, ker je kišta še pod garancijo. (Na kišti ni nalepke).

cahahopie ::

No.. ve kdo?

burekar ::

Zbrusi malo tega Kyrota, tud jst ga mam. Pa kaka dobra T pasta tud ne škodi, mojemu sem dal gor celo hladilne reže za RAM.

Tudi TB se ti malo preveč greje, tud to bi blo fino popravit.
Še posebej pa pazi na northbridge. Ta zadeva ogromnokrat obeša cel sistem. Dober ga zbrus, ena dobra hladilnarebra gor, pa dobro termalno pasto, pa je.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burekar ()

cahahopie ::

Hemm.. to narobešnemu razlagaš.:D
Jaz si to ee.. ne upaj Jao!:'(
No.. ekspirementiranje z GPUjem me ni strah toda.. s CPUjem in potem, ko sem slišu nevemkoliko straha vzbujajočih govoric, da so si nekateri zj**al svoje TBje. Torej, potrebno se bo prjet za jajca in skočt v kak Mlacom in začet ... brusit/mazat/šraufat.

Aljo1 ::

AvP2 ima pač požrešen pogon. Ali ti ko šteka kaj po disku bere? Če ja kakšen ram ne bi škodil.
Moje mnenje zato nočem replik.

cahahopie ::

Ugotvo sem da mi na Win2000 ne zabrejka, ko pa mi na WinXP pa. Sicer mi na Win2000 neki sound ne dela tako, da ko bom naložu spet driverje bom vidu. Po disku pa mi res full bere. Torej še malo ramčiča... rečeno storjeno (sedaj je kristmas cajt:D).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aliens: Colonial Marines

Oddelek: Igre
424236 (2643) dolenc
»

Aliens vs Predator 3 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15317107 (10309) Guzzy
»

Igra, ob kateri vas je bilo najbolj strah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13913017 (6555) griza5
»

Katere igre NE delajo po XP-ji?

Oddelek: Igre
191524 (1047) cahahopie
»

Return To Castle Wolfenstein (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
585463 (4331) LunKi

Več podobnih tem