» »

Računalo se ne prižge (sumim BIOS)

Računalo se ne prižge (sumim BIOS)

Yerpo ::

Danes zjutraj se računalnik kar naenkrat ni hotel zbudit. Ko sem ga prižgal, je zagnalo vse ventilatorje, slišal sem da so se začele vrtet plošče od diska in prižgala se je lučka na DVD pogonu. In to je bilo to. Ni začelo praskat po disku, ni zapiskal beeper, ni štartal zaslon. Potem sem odklopil vse za zagon nepotrebne komponente, brez uspeha. Niti ko sem izklopil napajanje grafične kartice mi ni pokazalo opozorila (kar naredi čisto takoj če je s tem problem). Zdaj sem ga pustil izklopljenega in bom probal spet popoldan, čeprav se mi kar zdi kakšen bo rezultat.

Je možno da je kriv BIOS ali kaj drugega na plati? In drugo vprašanje, včeraj je dvakrat zmanjkalo elektrike v bloku (LJ-Vič). Med prvim (takrat mi je ugasnilo računalo) in drugim izpadom nisem prižigal računalnika, potem je pa do večera delal normalno. Je možno da je kriv kakšen napetostni sunek? (čeprav dvomim da bi se poznalo šele danes zjutraj)

EDIT: plata je MSI K8N Neo Platinum, gor je Athlon 64 3000+, giga rama in Radeon 9600XT ter ostale pritikline.
Mrbit ja
  • spremenil: Yerpo ()

boštjan ::

resetiraj bios
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Pyr0Beast ::

Hmm, plata šla ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LordTado ::

resetiral cmos.

če ne bo šli dej drug cpu nor ker je verjetn cpu šel.če ni slike in ničesar je ponavadi cpu

Pyr0Beast ::

Ali rami ali grafa ali plata ali še kaj drugega
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bucccko ::

tudi napajalnik je lahko, drugač pa plata. Če CPU ni bil navit in se ni pregrel, je mal verjetno da bi crknil

cendof ::

Si morda zmetal ven vse stvari - RAM, grafa, procesor??? Ker če je s plato vse vredu bi morala v takem stanju plata dajat kakšne zvočne signale.... V nasprotnem primeru si dobil razlog :D

Veliko uspeha

Yerpo ::

Ko sem spucal CMOS z jumperjem in ga naslednjič prižgal, je začel piskat beeper. Ob naslednjem prižigu je bilo vse po starem. Probal sem prestavljat ramnike, brez uspeha.

Nič notri ni bilo navitega, procesor je hladil Zalman AlCu7000, tako da se mi zdi pregretje po treh letih normalne uporabe skrajno neverjetna možnost. Sumim elektro omrežje, ker je dan prej dvakrat zmanjkalo elektrike v bloku (sicer sem po tistem do konca dneva delal z računalnikom normalno), naslednji dan sem pa izvedel, da je šla še ena občutljiva elektronska naprava na čisto drugi fizični lokaciji. Ja, bom vedel za naslednjič da rabim prenapetostno zaščito...

Žal nimam možnosti sprobavat menjave komponent, zato bo šel mlinček na servis da oni pogruntajo kaj je šlo k vragu. Hvala vseeno za pomoč.
Mrbit ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yerpo ()

PrimozR ::

Sem imel podoben problem, vse laufalo, ekran črn, šel BIOS na plati. 9NDA3+.

Duhec ::

Menjaj napajalnik.

Yerpo ::

Včeraj dobil računalo s servisa. Šla je - grafična kartica :\ Še dobro, da je še v garanciji...
Mrbit ja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535359 (4295) svetetko
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292486 (2032) black soul
»

računalnik se zažene potem pa tema-pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
321363 (1102) Meizu
»

Težava s BIOS - om

Oddelek: Pomoč in nasveti
334775 (4439) luka9
»

Abit NF7-S 2.0 velike težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
10811 (723) Zoidberg

Več podobnih tem