» »

Crap nadgradnja

Crap nadgradnja

LordWorm ::

Ker imam odprto kisto sem si nameraval kupiti bolsi venti za procesor in bolsi napajalnik (da se nebi LC Power 550 12cm pri 5V skuril in s seboj v grob odpeljal se kaj drugega).

Kupil sem Papst ventilator in ga zamenjal za NB-ja (oba 120mm) in LC power zamenju za Seasonic 500W.Poleg tega sem se posesal ohisje.

Kar sem dosegel je komaj za 2 stopinji hladnejsi procesor pa ceprav se vrti pri 1400rpm, kar je 200rpm vec kot prejsnji NB. Kar se pa napajalnika tice pa:
-takojsen freez ko sem sel v Bios
-mal potegnem PC in dobim crn ekran
-in se vedno mi VDD voltaza skace iz 1.42 na 1.61V

Ok ta prvi 2 sem pac zvel kot porodni krc ampak nasploh gledano...nevem kaj sem pridobil, ceprav sem sprasil 30k za vse to :\

Se en minus: zdej mi v zvocniku brni, ceprav sem sam napajalnik zamenju za bolsega. Ga bom premestil v drug razdelilec.

PC: XP1800+ z Zalman 6000Cu, R9600pro (pasivno hlajen), NF2 plata in big tower.

Pomoje je najbols da pustim odprto ohisje, kot je bilo.

Edino kar me je vsec je da sta tako Papst kot Seasonic zelo tiha. Vsak cas bom rabil zelo stabilen PC, uporabljal ga bom za sluzbene namene. Kaj bi naredili na mojem mestu?
ni podatka
  • spremenil: LordWorm ()

a13misko ::

Mene moti da vgaš denar v ventilatorje ki ne pridejo do izraza zaradi tega ker imeš odprto ohišje in ne pride do ustreznega pretoka!

Pyr0Beast ::

Hmm, tisto skakanje VDD ne pomeni nič. Meni pri 2.2V drži stalno, medtem, ko je na 1.450 meče med 1.4 in 1.5. Na senzorje se ni za zanašat. Če ti brni v zvočnikih, probi obrniti vtikač v vtičnici.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LordWorm ::

mogoce bi se mi splacalo kupit procesor ki se manj greje (moj athlon deluje pri 1.75V) in ohisje na katero se da pritrdit ventije.
zanima me kako vi ohisje odpirate ce je na plahti ki jo odsranis gor venti?

ker tole ni nc, spilam igre pa 64C na procesorju in to danes ko se je malo shladilo. ocitno NB bolje hladi kot Papst.
no saj napajalnik je dober, a nebom hvalil dneva pred nocjo.

za mojo malo sobo nebi bil slab Reserator, samo potem kamorkol gres more it tist zbiralnik vode s tabo?

trik z vtikacem ni uspel, itak rabim UPS z RF filtrom da bo ustiman.
ni podatka

delfinus ::

Kupi drug hladilnik tisti Zalman 6000Cu je zelo, zelo ubog (lastne izkusnje). lp, D.

Veron ::

Jst osebno na Bartonu 2500+ nisem opazil velike razlike med CNPS6000 al/cu in CNPS7000 al/cu. Razlika v temperaturi je bila nekje max 2-5°C.
S tem da je ohišje odlično "prepihano" saj so temperature "case" nekje iste sobni temperaturi. >:D (~24-25°C)

edit:

Vam ta slikca kej pove >:D (tole ko sm pc pržgal in je bil ob odprtem oknu, zjutraj pa je deževalo in bilo presneto mrzlo) >:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

dxx ::

Mislim da si ga z nakupom napajalca rahlo polomil. Sicer je napajalc super, a le za novejše plošče kjer se procesor napaja iz 12V linije in ne iz 5V. Lc je boljši za stare sisteme ta seasonic pa za novejše. Poglej amperaže na posameznih linijah pa boš videl:

Seasonic:
moč: 500W
+3,3V: 30A
+5V: 30A
+12V1: 17A
+12V2: 16A
-12V: 0.8A
+5Vsb: 2A

LC-Power 550w 12cm FAN
Moc: 550 W
+3.3 V: 32A
+5.0 V: 40A
+12.0 V: 24A
-5 V: 0,5A
-12 V: 1A
+5Vsb: 2,0A

Vidiš kako je na starem LC-ju ojačana 5V linija?
Vidiš da ima novi seasonic 2x 12V linije, in 5V linijo "samo" 30A?
Ne govorim da je to vzrok težav ker tudi s takim napajalcem mora tvoj sistem delovati, sploh pa ker ni navit, hočem povedati da mogoče je LC bolj primeren za tvojo ploščo kot pa seasonic.

Napajalniki že dolgo niso več samo watt-i!!!

Pyr0Beast ::

V kolikor imaš 12V priključek na plati se potem glavni del plate napaja iz 12V, če ne, 5V. Glede stabilnosti se je pa za vprašat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moja konfiguracija računalnika kaj bi spremenili cena do 800€

Oddelek: Kaj kupiti
323744 (3488) D3m
»

Super Napajalniki za PC-je

Oddelek: Strojna oprema
143281 (2696) klinker
»

Napajalnik??

Oddelek: Pomoč in nasveti
212187 (1630) Brias
»

Napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
221880 (1440) El Barto
»

Kupujem napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
7783 (752) boštjan

Več podobnih tem