» »

Napajalnik

Napajalnik

ExSpirit ::

Na PCju se mi je pokvaril napajalnik. Je kaj pomembno katerega sedaj kupim (da nebo preslab/premočen)? Tukaj je slika katerega sem do sedaj uporabljal: http://img266.imageshack.us/img266/2650/slikata5.jpg

KandazaR ::

Če ti je ta do sedaj ustrezal kupi lc550w (zadostuje za tvoje potrebe).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

ExSpirit ::

Sem malo iskal po netu vendar ga ne najdem v nobeni spletni trgovini... Če ima kdo kakšen link naj prosim napiše, oziroma za kakšen podoben napajalnik.

hvala

Sehnsucht ::

ExSpirit ::

Verjetno bom kupil TEGA ali pa TEGA. Saj je OK kajne? Tisti kabli za v plato in CD rome/disketnik/... so zraven napajalnika?

V čem so sploh razlike pri napajalnikih? je možno imeti preslab/premočen napajalnik ki bi ti skuril oziroma poškodoval ostale komponente ali pa ne dovajal dovolj toka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ExSpirit ()

strumf666 ::

preslab napajalc ti lahko poškoduje komponente, premočan pa ne; samo manj je obremenjen, kar naj bi pomenilo, da je bolj tih in hladen in bo dalj časa zdržal.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

ExSpirit ::

Potem bo TALE dovolj, če je bil prej 300W, ta je pa 400W. Hvala.

strumf666 ::

jes bi ti vsaj LC-ja priporočal, ki je še najcenejša firma, ki ji se mi še zdi OK; odločitev je pa seveda tvoja. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

migič ::

A lahko še jaz nekaj vprašam?:\
Kaj je potrebno sploh gledati pri nakupu napajalnika? Morem ga zamenjat, ker imam preslabega in imam zato probleme pri napajanju nove grafe (7600gs). Pa me sedaj zanima to: Zasledil sem, date grafe potrebujejo več kot 20A na +12v?
Mislil sem kupiti tega LC6550, ta ima +12 16A, a LC6420 pa +12 20A
Pomoč:
Kaj pa tale: tukaj
+3.3V~28A
+5V~30A
+12V~34A
-12V~0.3A +5Vsb~2A
Na to se ne spoznam in me zato zanima, je pa nujno, ker nova graafa stoji...;( (barton2500+,1,5gb,2xdvd,epox 8rda+)
thx
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

strumf666 ::

LC6550 ima dve 12V liniji vsako po 16A; tistih 20A je mišljeno kot seštevek obeh linij + nekaj rezerve, ker 2x16A ni ekvivalentno 1x32A. Tako, da ti bo za tvoj sistem čisto zadostoval, pa če boš menjal sistem, bo tudi še zadosti močen (v kolikor ne nameravaš nabavit 8800gtx in/ali quad-core).
Napajalc za katerega si dal link ima pa samo eno 12V linijo, zato 34A.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Mitch ::

Migič: BullShit! 7600GS ima dovolj že 10 amperov na 12 V liniji!
Tako, da nebo problemov...

P.S. Seveda pod predpostavko, da ne boš nič navijal.

LP, Mitch

ganzi ::

Mene pa zanima ali je Enermax 400W dosti bolši kot LC Power 420W?
LP

Jan987 ::

Ja kar dosti vendar če ne boš navijal se ti ne bo poznalo. Če rabiš tišino je zelo dobra izbira LC500W s 14cm ventilatorjem. Deluje zelo tiho in je toliko močan, da lahko žene več ali manj vse kar se trenutno dobi.

Azrael ::

Pri nakupu no-name napajalnikov se splača pogledati njegovo FCC ID kodo. Ta koda pove kdo je resnični proizvajalec. Na tak način se lahko pride poceni do kakšnega Seasonica in podobnih razvpitih in dragih firm, le Enermax se ne dobi v tej izvedbi.
Nekoč je bil Slo-tech.

Carmack ::

In ko odčitaš FCC ID kodo...kaj storiš potem da najdeš proizvajalca?
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Azrael ::

Tako vprašanje v času interneta je khm.

Namreč, cifre vpiseš v kakšen FCC ID iskalnik, kot je recimo ta, Google pa jih najde še več, npr. ta je uradni.
Nekoč je bil Slo-tech.

schurda ::

Moje izkušnje: če navijaš sploh ne razmišljaj o poceni napajalnikih. Kaj pa če crkne zaradi tega disk in podatki? Koliko šele potem stane.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Calligula ::

Schurda tale o izgubi diska in podatkov je bosa. Napajalci nimajo navade usuvat takih komponent. Bolj urbana legenda. To je tko kot ce bi jkaz trosil, da mocnejsi napajalci so se bolj skodljivi ker lahko se bolj mocno usekajo komponente ipd..

Tudi ni nobenih podatkov, da bi bil LC kaj manj zanesljiv od kaiih drazjih ipd..

Pa vsak pameten clovek ma dandanes ze zaradi pameti narejen sprotni backup pomembnih podatkov.

schurda ::

Ja ni lih tako. Težko je dokazati povezavo, vendar s slabšim napajalnikom plošča dela slabše, zato tudi ostale komponente ne delajo pravilno (prenizke oz. nestabilne napetosti in ostalo). Nisem pa rekel, da je napajnilnik direktno kriv. Kriv je takrat, ko ne zmore dajati ven potrebnega.

Jaz sem sesuvanje sistema navitega rešil z močnim in stabilnim napajalnikom.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Azrael ::

Diske zanič napajalnik zlahka uniči. Problem so impuilzi visoke napetosti, ki se začnejo pojavljati pri slabo konstruiranem in prešibkem napajalniku, ki je posledično preobremenjen.

Saj napetosti so lahko videti še kar v mejah normale, špice pa pokaže edinole osciloskop, ki ga pa praktično nihče ne uporabi pri testih napajalnikov, še pravi obremenitveni testi z upori so redki in tam do sedaj še nisem zasledil, da bi kdo testiral LC napajalnike. Le zakaj?:\
Nekoč je bil Slo-tech.

Turtle ::

LC6420GP "Green power" v2.0

+ 3.3V : 30 A
+ 5V : 28 A
+ 12V(1) : 14 A
+ 12V(2) : 15 A
+ 5Vsb: 2.0 A
140 mm ventilator


Cena okol 36-37eur

schurda ::

Morda je bil ravno to razlog, da mi je šel disk. Odkar je napajalnik dober, ni nobenih težav.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

El Barto ::

Sem delal v računalniškem servisu in je en napajalc skuru (umrla brez pametnega razloga) dva diska zapored, šele po drugem nam je kapnilo, da je lahko napajalc. :8)
Nov napajalc in tretji disk, pa ni blo več problemov...
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Low-end racunalo

Oddelek: Kaj kupiti
132444 (2093) krneki0001
»

Kupil bi grafo...

Oddelek: Kaj kupiti
171487 (1222) Meizu
»

Nov pc... mnenja pls...

Oddelek: Kaj kupiti
473752 (2683) msedem
»

napajalnik in osnovna.. ne pase skupaj?

Oddelek: Strojna oprema
81601 (1499) Dr_M
»

Ohišje +hlajenje je dobr?

Oddelek: Kaj kupiti
52197 (2098) norc

Več podobnih tem