» »

Napajalnik??

Napajalnik??

RED_line ::

Zdravo

Imam nov napajalnik crosair 430W in me nekaj zanima. Enega takega sm že menjal v garanciji, ker je začel piskat (tudi ko je bil ugasnjen). Ta nadomestni tudi ni ravno tih in me zanima koliko se to sploh sliši ko je v delovanju. Namreč ni ravno brez zvoka in mi ni ravno ql, glede na to da to se sploh ne bi smelo slišat.

hvala za pomoč

lp

Alessio983 ::

ja sliši se ti ventilator ,drugo se tako ne more ,razen če je kaj narobe oz. je mogoče preobremenjen. kakšna pa je konfiguracija rač. ? Pri meni je bil glasen ventilator ,vendar sem ga zamenjal z novim.

Zgodovina sprememb…

Robi :P ::

v večini je tako kot je povedal: Alessio983.... je pa tudi odvisno kako kvaliteten napajalnik kupiš.. se mi je že zgodilo da sem kupil 600W za 26€ in je cvilil tudi ko je bil ugasnjen saj je šel tok skozi dele v njem ki so bili nekvalitetni in zato so oddajali zvok (cviljenje)... kolk si pa ti dav oz. povej model natančno oznako....

DeeCoy ::

Corsair je kvaliteten napajalnik in se to nebi smelo dogajati. Če je zvok prav PISKAJOČ, potem je psu preobremenjen ali pokvarjen.

RED_line ::

intel i5 2500k
SSD disk + zunanji disk
asus H67 najboljši model
napajalnik je crosair cx2 430W
nobene grafične kartice

sliši pa se ne ventilator, ampak prav piska v izy. Mislite da je preobremenjen ali da je ponovno faljen oz. pokvarjen? tega nobega se pa ne sliši ko pc ugasnem. stal je okoli 45€, kar mislim da je nekaj vmes od kvalitete.

lp

solatko ::

To je v poduk tistim, ki vedno kritizirajo LC POWER napajalnike. V različne sisteme smo vgradili kar nekaj teh napajalnikov in z nobenim ni bilo problemov. Poceni napajalniki znanih firm, so po navadi zelo slabi, saj samo pokrivajo spodnji segment, kjer je LC s kvaliteto med glavnimi igralci. Res je, da je pri LC-ju potrebno vzeti kakšnih 100W močnejši napajalnik, vendar tudi 450 in 550 nimajo navade spuščat kakšne neprijetne glasove.
Corsair je priznana firma, kvaliteta pa je dobra samo v cenovnem razredu 50+ za 500W in naprej, kar je ceneje ni vredno denarja, ki ga zanj odštejemo.
Delo krepa človeka

RED_line ::

še dobro da mi ga je kolega priporočal. ben, zdaj ga bo tudi kolega menjal. tnx za info.

miranpozar ::

solatko: se kar strinjam s tabo. Tudi pri nas smo kar zadovoljni z LCjem. Vsaj za mašine za nezahtevne uporabnike.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Brainstorm ::

Tudi moj Corsair, ki je še v garanciji, je začel piskat na momente in to z izredno visoko frekvenco, čez čas pa neha sam od sebe, čeprav PC laufa v leru, ni nobene obremenitve. Pa je stal kar lepo čez 100€.
A v tem primeru Avtera, ki je serviser, zadevo zamenja z novim ali samo nalota nove nepiskajoče kondenzatorje not?

Napajalnik sem slišal že od vsega začetka, da zelo tiho piska takrat, ko je pc ugasnjen, vendar to se je slišalo samo, če sem res prislonil uho k njemu, drugače ne. Pa ne vem a je to normalno, da se tudi ob ugasnjenem pcju sliši minimalno piskanje in brum.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Iz teh primerov je jasno, da brand name, ne pomeni vedno tudi kvaliteto in jih mnogo nn naprav pelje scat po vsej dolžini. Nikoli nismo imeli problemov z LC in podobnimi, smo pa imeli veliko problemov pred leti z enermaxi, v zadnjem času pa s chifteki, corsairi..., pač priznanimi znamkami, ki pa so ostale samo še to - priznane znamke.
Ko kupimo LC, ne pričakujemo veliko, nas pa v večini pozitivno presenetijo, so tihi, stabilni in če vzamemo pravi model, tudi čisto zadosti močni, za dolgo poganjanje sistema.
Delo krepa človeka

kmetek ::

LC NAPAJALNIK 650W LC6650GP3 140mmFANv2.3(24pin)

po moji oceni eden boljših za malo denarja.

solatko ::

Mi od serije 2,0 nismo imeli niti ene reklamacije, zaradi vgradnje LC napajalnika, kar niti slučajno ne morem trditi za brandname napajalnike.
Delo krepa človeka

AngelOfDeath ::

Koliko firm še sploh dela lastne napajalnike ? Mislim da je Eenrmax eden redkih. Vem da nekateri LC modeli in Corsari ter seasonici pridejo iz iste tovarne...
edit: Slovnica

ttommy ::

Kaj bi bilo narobe z napajalnikom, da se sploh ne zažene, ko ga priklopim v elektriko in poskusim prižgati računalnik?
Ga bom pozneje odprl in slikal- če bi se kaj videlo....
Nekajkrat se je izklopil in ponovno vklopil, potem pa nič več znakov življenja...
Gamer

thebaloh ::

Moje mnenje kar se tiče napajalnikov je LC zakon, a sem pred kratkim le posegel po Corsairu in asusovo ploščo in kaj se je zgodilo, napajalnik ni bil kompatibilen z nekaterimi matičnimi ploščami tako so dejali na Avteri (servisu).

Nekako tako je bilo po telefonu jaja sej eni corsairi pa res niso kompatibilni z matičnimi ploščami.......
Tako da LC se je vrnil v moje kište, ki jih sestavljam!
Nikdar nobenih visokih frekvenc in so zelo tihi. Reje dam 10 ali 20€ več pa kupim kake 100W močnejši napajalec kot na primer Corsair pa sem brez skrbi!

solatko ::

Firm, ki delajo kvalitetne napajalnike, ni prav veliko, so pa skoraj vse firme dale svoje ime gor, tako, da je tipov, kolikor hočeš, proizvaja se pa itak v parih tovarnah.
Delo krepa človeka

ariel ::

Kateri napajalnik price/performance priporočate za navijanje procesorja v kombinaciji:
- ASRock Z68 Extreme4 Gen3
- INTEL Core i5 2500K 3.3GHz 6MB BOX LGA1155
- GIGABYTE GV-N560OC-1GI GTX560 Ti 1GB PCIe

kuglvinkl ::

Precej si se stegnu za komponente. Pol vzemi Seasonica X-560.

Wrop ::

Gledam za nov napajalnik. Trenutno se mi zdi ta dober Napajalnik Chieftec Nitro 88+ 750 W (SPS-750C). Me pa zanima, če je še kak bolši za isti denar (+-15€). Rabim pa samo do 750 W, že to je čez glavo, ker mislim kasneje menjat GPU in CPU. Gledam tudi, da je čimbolj učinkovit, npr. 80 Plus Gold specifikacija. Ima kdo, kak boljši predlog.
Trentni LC6550H me počasi zapušča (PC se ugaša pod večjimi obremenitvami - igranje iger). Čeprav, bi po mojih izračunih porabe še vedno moral delat.
lp

Brias ::

ne vem kero ceno si dobil za chiefteca ( nekje 125 eur ... )

+ 15 eur vec ,....

140 EUR

we have a winner ... @ 140 EUR



http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

Električne karakteristike:
+ 3.3 V: 20 A
+ 5.0 V: 20 A
+ 12V(1) : 25 A
+ 12V(2) : 25 A
+ 12V(3) : 25 A
- 12 V: 0,5 A
+ 5Vsb: 3 A

Ljubljana ...

al pa tuki po posti ... ne vem kok je postnina ... cena 132 EUR

http://www.bolha.com/napajalniki/enerma...

3 12V raili po 25 AMP in 2*20A pri 3V in 5V ...... se sosedu bos lahko komp priklopu ( dost rezerve ,,, )

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

ameba ::

Zakaj je dražji od tega, samo zaradi več railov ? Ta da večjo amperažo in ponudi dovolj napajanja za vse komponente, če se ne motim.


http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...


Električne karakteristike:
+ 3.3 V: 30 A
+ 5.0 V: 30 A
+ 12V(1) : 62 A
- 12 V: 0,8 A
+ 5Vsb: 3 A

Brias ::

ameba je izjavil:

Zakaj je dražji od tega, samo zaradi več railov ? Ta da večjo amperažo in ponudi dovolj napajanja za vse komponente, če se ne motim.


http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...


Električne karakteristike:
+ 3.3 V: 30 A
+ 5.0 V: 30 A
+ 12V(1) : 62 A
- 12 V: 0,8 A
+ 5Vsb: 3 A



3.3 V in 5.0 V linije ni treba da so tok mocne ... rabis seveda za 10 ventov, 4 rame, 5 ledic .. ampak se vedno bi bilo ... ne me drzat za besedo ... 10 A vrh glave ( 2*10A / 5 in 3V ) ...

12V pa ne vem kako si prestel da je vec.... jaz jih pri tebi vidim 62 ,,,

enermax jih ima 3*25 kar znese 75 ....

edit ...

sam ti si gledal BRONZE certified ...

ma enermax tudi .. ceneje ...

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

tudi modularen ...

in tudi 3*25A at 12V

114 EUR :)

samo da je tudi bronze ...

docim uno gor je gold ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moja konfiguracija računalnika kaj bi spremenili cena do 800€

Oddelek: Kaj kupiti
323737 (3481) D3m
»

Napajalniki "višjega" ranka

Oddelek: Strojna oprema
71763 (1629) Vanadium
»

alternativa napajalniku LC pri Agt

Oddelek: Kaj kupiti
121076 (821) g. Oden
»

Problem z vgradnjo Radeon HD4870

Oddelek: Pomoč in nasveti
251928 (1512) NightwishSI
»

Hheeeeeeelp!!! nv4_disp.dll

Oddelek: Pomoč in nasveti
141196 (946) dondevil

Več podobnih tem