» »

nVidia Quadro vs. ATI FireGL

nVidia Quadro vs. ATI FireGL

X-Bit Labs - Testi grafičnih kartic za profesionalno uporabo so precej manj številni, kot testi grafičnih kartic za domačo uporabo. Tako velja omeniti nov test na X-bit labs-u, kjer so opravili zanimiv test ATI-jevih in nVidiinih, grafičnih kartic za profesionalno uporabo, FireGL oziroma Quadro. Test je zajel ATi-jeve modele ATI FireGL V7350, V7200, V5200 in 3400 ter nVidiine Nvidia Quadro FX 5500, FX 3500, FX 1500 in FX 560. Zmogljivosti grafičnih kartic so primerjali v aplikacijah SPECviewperf 8.1, 3ds max 7 ,Maya 6.5, SolidWorks 2005, AutoCAD 2006, PRO/Engineer Wildfire 2.0, CINEBENCH 2003 in 3DMark06. Rezultati posameznih testov so precej različni, v določenih aplikacijah prednjači Quadro, v drugih FireGL.

Za ostale podrobnosti in rezultate si oglejte celoten test.

20 komentarjev

sidd ::

aaa, kje pa je inventor, catia? škoda da jih ni. Bo mogo autocad zadoščat.
Sicer pa ni modeliranje malo bol še od procov odvisno? pri fotru v službi vem da ko začne keri kaj delat se tista turbinica na procesoru tak vklopi da je kr hudo :D

Oxford ::

Quadro lulz!>:D

ATI eat dust!

rkb2 ::

V test bi bilo pametno vključiti tudi kakšno "navadno" grafično kartico, da vidimo če se splača kopovati te kartice.

barbarpapa1 ::

Super test

Pravkar kupujemo nov stroj za Pro/E Wildfire 2, nam bo ta test prav prišel.

Se pa strinjam, da bi bilo dobro za primerjavo vključiti tudi "igričarske" kartice obeh proizvajalcev in jih primerjati s "profesionalnimi" pri uporabi različnih programov (seveda pri različnih načinih prikazov). Da pa bi primerjali še "tweakane" igričarske kartice s profesionalnimi je pa verjetno preveč predrzna želja....

Kar se pa procesorske zahtevnosti 3D CAD-a tiče, je modeliranje (generiranje - izračun) geometrije res čisto procesorsko delo, večino dela pri manipulaciji s 3D prikazom (Senčenje, vrtenje delov itd) pa bi naj opravile 3D grafične kartice. Tudi tu je nekaj odvisno od procesorja (In od vodil - hitrost komunikacije med procom in grafiko), glavnino pa opravijo kartice...

Pa da bi se Vam grafika lepo sukala....

LP

Jože

tiborrr ::

Barbarpapa, se zdaj mi nisi povedal, kako naredil soft-quadro v SLI nacinu :/
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Jux ::

A se katera od novih nvidinih kartic na PCI-e da zmoddat v Quadro? Brat namreč trenutno poganja nVidia 6800 GT (AGP) @ Quadro 4000, pa bo počasi treba menjat ploščo.

/luka
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

igor0203 ::

@tiborrr: Sej od mene je tud en Marko kupil 6800GT in pozneje tud na s-t objavil kako je softmodal 6800GT @ Quadro ter da ma Quadro SLI... >:D Poišč malo.

Tilen ::

Jaz sem bral nekje da se softmodat v quadro SLI ne da. Da pa se v primeru, da na obeh grafah menjas bios. POl pa mas kao 2 enaka Quadro.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

igor0203 ::

Hja ne vem mno, za njega vem da jih ma v SLIju. Sej si se še z njim kregal. :D

KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

HyperGL ::

nice test... (končno en) ;P

edino kar me že pošteno moti je to, da ne upoštevajo kšnega programa več... npr programi kot je rhinoceros... kr je mega program povsem enakovreden po zmogljivostih kot 3d max... samo da troši precej manj in je precej bolj poceni... žal rhinoceros nima niti neke posebne podpore s strani obeh proizvajalcev...

sicer pa quadro se itaq nobenmu privatniku (beri: človeku ki se s tem ukvarja za hoby oziroma dela za male dnarje) ne splača... kupiš game kartico... daš dejmo rčt 120k in jo modaš... pa maš kartico za 500k... :)

Tilen ::

Igor men tvoj link ne dela.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

antonija ::

K se glih rhinota omenja: A pozna kdo kasen tutorial/howto za izdelavo sraufov (obeh navojev, srauf in matica) v rhinotu?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Jux ::

@hypergl:

če je meni kaj jasno se tanovih geforcev ne da moddat?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

HyperGL ::

novih u smislu serija 7xxx... mojo 6800GT na pciex se da... čeprav so govorili da ni mogoče... ampak to je blo leto nazaj... leto in pol...
to je moje mnenje po analizi... kr se novi GF in Quadro razlikujejo tudi v števlu pipc in podobnih zadev... ni več samo softwersko/bios omejena zadeva...

igor0203 ::

@Tilen: Sm popravu link. Hvala za opozorilo, danes mi Ctrl+c in Ctrl+V neki čudn dela :D

aky ::

Koliko sem jaz testural v OpenGL je Quadro 4500 pri 4xFSAA in anisotropic filteringu daleč pred vsemi ATIji.

Glede primerjave s "consumer" grafičnimi. Daj not enega najhujših GeForceov za petino denarja ali pa še manj in framerate bo občutno višji. Razlika je le v tem, da Quadro daje veliko bolj natančno sliko, kar je še kako pomembno za broadcast aplikacije. Recimo ravnini, ki stra po Z-ju premaknjeni za recim 0.001 pixla bosta tako tudi ostala med rotiranjem in ne bosta "utripala", kot je to v navadi pri GeForcu.
Potem pa so tukaj še cukrčki kot genlock in SDI.

PrimozR ::

HyperGL o to pa ni res. Ta huj quadro je razen rama (ga ma 1 GB) praktično enaka 7900 GTX. No sej druga najboljša Quadro je enaka 7900 GTX, tut rama ma 512 MB. In tako lepo navzdol. Ena Quadro kartica je praktično enaka 7900 GT po izgledu in glej ga zlomka, uporablja enako zaklenjeno jedro.

Senitel ::

aky: Jup... GeForce grafe običajno ne ponujajo 32 bitnih z bufferjev, kot tudi ne anti aliasinga na črtah, čeprav oboje podpirajo.

HyperGL ::

ne je prišlo do nesporazuma... vem da so Quadro čisto iste po izgledu in strukturi navadnim GF...
vendar je nvidia uporabla mal drugačen trik... prej so bli MHz pri ramu in gpu, ter pipce povsod enaki... in v GF kot v Quadro... zdej pa ima recimo 3500 zaklenjenih nekaj pipc vendar ima višjo frekvenco gpu-ja pa je u bistvu 7900GT z 256 rama...to sm hotu rečt... kdo razumel? :) je pozno... :P

PrimozR ::

Sej 7900 GT ma 256 rama... Okej, Gainward je itak mal poseben, že od 6800 Ultra dalje imajo kar nekaj 512 MB kartic, vključno s 6800 GS, 7800 GT in ter 7900 GT (GTX imajo že standardno 512 MB RAMa).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična: softmod vs. original

Oddelek: Navijanje
181940 (1630) x45
»

546476678tič kero grafo?

Oddelek: Kaj kupiti
201452 (976) clovk
»

Softmod X1900XT -> FireGL

Oddelek: Navijanje
61736 (1533) suntrace1
»

Grafika za 1700 Eur

Oddelek: Strojna oprema
111182 (1040) ricola78
»

Nov PC za 2000 Euro; (500k)

Oddelek: Kaj kupiti
101661 (1265) Turtle

Več podobnih tem