» »

Pregrevanje procesorja??

Pregrevanje procesorja??

mtusar ::

Prosim pomagajte, imam težave domnevno s procesorjem če pa kdo ve da je to kaj drugega naj mi PROSIM pove.

Imam Intel Celeron 2.6GHz, 512RAM ter grafično ATI 9600XT 256MB. Ogromno igram RichardBurnsRally in pa COD2. Problem se pojavi ker mi je začelo zadnje čase nenormalno veliko štekati v igri( predvsem RBRally ) kar mi prej ni. Moj cimer je zadevo malo pogledal in ugotovil da mi procesor ob normalni uporabi greje na 45˙C ko pa zalaufam špil pa se segreje na 55˙C. Ali je to normalno? Hladilno pasto smo na novo nanesli ker je je bilo prej bore malo, imam pa baje tudi dokaj dober procesorski hladilnik čeprav sem sedaj zraven dal en velik fen in zbil temperaturo za do 3˙C. Naj mi kdo prosim pove kje je tu težava? Naj dodam da niso krive kake aplikacije kot je msn ali explorer in prav tako je bil računalnik pred nedavnim formatiran. Vnaprej najlepša hvala za kako potencialno rešitev...

Pyr0Beast ::

Zdi se mi, da je grafa kriva. Probi spucat prah dol.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtusar ::

Hja, sm že spucal vse ko sem prvič odprl ohišje... Pa sej pravm, zdej je še en velik fen noter obrnjen(ohišje je zdej brez stranice) in hladi(kolikor pač piha) ubistvu celo matično in vse kar je gor... A bi mogu mogoče kak hladilnik za grafično? Grafična je drgač stara nekaj mesecev, kupljena nova.

mtusar ::

No pa pogledal sem na ATI CATALYST control center in je temperatura normalno 32˙C ob igri pa 42˙C kar glede na merilnik ni veliko(ali pač?). Je pa tam zraven ena funkcija "overdrive" ki če jo vklopim skoči daleč na rdečo območje. Kaj pa je to? Normalno?

Pyr0Beast ::

Nebi vedel :/
Probi v ozadju zalavfat winamp, njegovo prioriteto daš na low in predvajaš muziko. Če se ti glasba zatika te proc bremza
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtusar ::

Če sm te prov razumel potem: sem dal winamp na priority idle, izklopu msn in podobno, zalaufal špil(torej se je glasba vrtela med igranjem) in se je zatikal vse skupaj, tako špil kot muzka. A pol je to procesor?

Pyr0Beast ::

Ja, vsaj moglo bi biti. Lahko je tudi zaradi grafe, ker jo nekaj gonilniki j. in podobno. Torej 1. Spremeni način prenosa podatkov v Upravitelju naprav. Tam imaš ide ATA/ATAPI controller. > lastnosti > če je dma vklopljen je OK, če ni ga vklopi. Če to ne dela pojdi na 2.
2. pojti v bios in najdi termal trottling. Nastavi na 100% ali ga izklopi, sam vedi, s tem ko to narediš proc avtomatsko teraš čez meje normale.

In, kako ste merili temp procesorja? Treba je meriti z nečim, ki ti nariše temperaturni graf. Najbolje speedfan ali kaj podobnega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

miko 55 ::

če maš ti tole navito, se ne čudit da ti tkole dela, ker ti ram ne dohaja proca. malo manj teraj vse skupaj pa bo. če pa to ni krivo pa poglej gonilnike za ati. ker imam sam isto grafo pa mi NIKOLI ne tkole delala. hladilnik na grafi dol vzem, pa previdno da ne boš smrekc polomu pa paro dej gor ( idto k pr procu ), pol pa nazaj gor. k boš gor devu mal plato podlož da nauš zlomu. pa kolk maš placa na disku za izmenjevalno datoteko. če jo imaš na isti patriciji k win jo to tut bremza.

Pyr0Beast ::

če maš ti tole navito, se ne čudit da ti tkole dela, ker ti ram ne dohaja proca.
Navito najbrž ni

če pa to ni krivo pa poglej gonilnike za ati. ker imam sam isto grafo pa mi NIKOLI ne tkole delala.
Niso vse grafe enake, glede pregrevanja grafe pa tko ..

pa kolk maš placa na disku za izmenjevalno datoteko. če jo imaš na isti patriciji k win jo to tut bremza.
Emm, to jo glih ne bremza, razen če maš 2 diska.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

miko 55 ::

KAJ PA VEŠ KAJ VSE MA FOLK NAŠTIMAN:) :) :)

Pyr0Beast ::

Se ne mislim prerekati okoli tega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtusar ::

Navito ni. Bom pa probal kar mi svetuje Pyr0Beast ( razen procesorja nebi rad ravno čez meje teral ), ampak to šele jutri ker danes preprosto nimam časa. Bom probal in javil kako je šlo pol bomo pa vidl naprej. Hvala zaenkrat in se slišimo

mtusar ::

No, DMA je očitno vklopljen, procesorja pa ne nameravam terat. Pomojm bom za začetek kašn format c: naredu če bo kej boljš

filtr ::

Zdravo:P

Am jes imam pa sledec problem.
Nikakor nemorem ugotoviti koliko se mi cpu segreva, ker mi v biosih kaze da je cpu 0° v speedfanu pa 141-144°C??!?? kaj je sedaj to?

Imam pentium 3 550Mhz z 512Kb L2 predpomnilnika, gf 2MX 400, 384MB sdr rama,dvd pekac, in pa napajalnik LC power 550W!!!

Drugace nimam nikakrsnih problemov glede tega da bi kaj stekalo zaradi pregrevanja, ce sploh se pregreva, ampak moti me ker nevidim koliko vrocine ima moj CPU!!!grrrr....
Edino kar je problem, je v tem, da ga nemorm spravit preko 605Mhz!! to me zloooo zloooo mot, pa plata, ni tko "slaba" :P, kar se tice navijanja. Vse strani na internetu ki sem jih nasel, ko so imeli to plato in pa tak procesor kot jaz, so lalhko navili do 840Mhz!!!...kaj me to zafrkava:P Pozna se pri gledanju dvdjev, zaradi tega zelim naviti.!!!

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Pyr0Beast ::

ja, kot prvo boš moral zamenjati termalno pasto/trak/vosek na procesorju. Edino vosek se po parih letih ne postara. Vse poceni silikonske paste so že zdavnaj suhe, kar pa ni dobro. Da ti DVD-ji štekajo? Meni niso štekali na p2 350, čudno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

filtr ::

ja sej termalno pasto mam artic silver 5, sam k neznam proca odpret, k je na slot!:P :(....am, sej ubistvu nesteka, tece film normalno, samo ne cist tekoce, kot na kakem 2000Mhz, ko brez problema laufas svasta gor:) tko ene 20 framov neki taga no:P film se da gledat:OP

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Pyr0Beast ::

Ooo jaaa, tele slot proci so pa jeba :)

Za to je potrebno ogromno sile. Imaš pod članki na S-T razstavljanje Secc 2/3 nekaj takega. Jah, pa eno razrečilo boš nucal za pasto dol sprat.

Lahko bi probal zmanjšati kvaliteto prikaza dvd-jev ali nekaj takega, vem da je to obstajalo, sam se potem, ko sem si zrihtal nov komp nehal ukvarjati s tem in vse pozabil.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

motorola v 360!

Oddelek: Mobilne tehnologije
482861 (1469) schranzek
»

barton 2600+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
584624 (3368) SepoX
»

Frekvenca procesorja

Oddelek: Strojna oprema
101292 (1174) mtosev
»

Sparkle nVidia GF 6600 256MB PCI-E 11.500SIT

Oddelek: Kaj kupiti
372658 (1759) MyName
»

vodno hlajenje ali boljši pretok zraka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141351 (1166) mitjaje

Več podobnih tem