» »

Budilka

Budilka

Raw ::

Rabim eno pametno budilko (ne softwersko ampak "pravo").

- vsaj 2 različna alarma (po času)
- tiha (ne sme brnet. vecina cheap jih brni pri normalnem delovanju)
- ura vidna ponoči (po možnosti nastavitev svetlosti - ne sme bit presvetla)
- radia ne rabim (po možnosti raje brez)
- cena do 50€, izjemoma več (ne pričakujem neke superhigh quality, a naj se ne uniči tipka po treh pritiskih)
- morebitni različni zvoki alarmov so dobrodošli, a ne primarnega pomena.

Ideje dobrodošle, še raje pa nasveti iz izkušenj - na papirju zgleda skor vsaka uredu.
I am what I am and I do what I can

Raw ::

Uh, predlogi kar dežujejo! :|

Nima ben doma kašne pametne budilke, ki bi vsaj delno pokrila zahteve? Dajte spustit kašno vrstico..
I am what I am and I do what I can

jan01 ::

mobitel?

Raw ::

Ne bo šlo (zarad več razlogov). Rabim 'dedicated' zadevco.
I am what I am and I do what I can

Leks ::

tudi mene že dooolgo budi GSM :)

bluefish ::

Tudi mene. Začuda je le enkrat slučajno letel po tleh.

Raw ::

GSM ne pride v poštev. Ga pozabiš dat na omarco (pustiš nekje - avto, šiht ... ); ne vidiš ure ponoč ne da odklepaš tipkovnice; svetilnost pozabiš nastavt pa ti ponoč zažge uč; seva še ponoč v bučo; rad ga imam zaprtega ponoči (moj se ne odpre pr alarmu); zmanjka baterije (če nimaš posebi polnica prpravlenga oz. pozabiš dat polnit); ni velike "snooze" tipke; ... teh "nevšečnosti" ni konca.

Po drugi stran ena simpl dedicated statična škatlca reš vse to. To se išče.
I am what I am and I do what I can

TehDucky ::

http://www.nakupovanje.net/philips-aj32...
Jaz mam tole budilko. Ima za nastavit 2 različna časa. Ura ne brni, vsaj jaz je ne slišim, ko je 1 meter stran od glave. Zelo dobro se vidi uro, svetla je mogoče za odtenek preveč kolikor bi si želel, ampak obrnem uro nekako stran od glave, kjer je še zmeraj možno videt uro brez, da bi vstajal. Ima radio, ima pa tudi piskač :) Je pa zelo trpežna zadeva, že nekajkrat padla z 60cm police in nikjer niti praske.

Je pa zadeva kar poceni, predvidevam da 15€ ni noben denar za take igrače :D

Lep pozdrav

mjrcooke ::

Da ne bom odpiral teme... Kje bi se pa dalo dobit kako projekcijsko uro(da mas projekcijo na stropu)?

Raw ::

Thanks duckie, neki je.
I am what I am and I do what I can

TehDucky ::

Noben problem, še kdaj :D P.s.: Verjetno bo budilka namenjena za bujenje ? Ne vem zakaj toliko komplikacij glede simple zadeve :) Mislim, da je budilka kar cool za svoj keš. Če hoč ti nardim slikco kolko se ponoči vidi od nje če ti je to hudo ?

Lp

Šimpanz ::

Jaz pa gledam tole budilko, ampak je malo draga http://www.pchand.si/vsi-izdelki/izdelek.aspx/i1158

T0RN4D0 ::

http://www.nakupovanje.net/philips-radi...

sicer je nimam, ampak zgleda zanimiva :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Raw ::

@Duckie: Ni vse tako simple kot zgleda. Po tvoji logiki bi lahko reku "saj je le avto" "te pač pripelje iz A do B" - pa fičo še vedno ni lambo. Kakorkoli že, hvala; tudi ni treba slikat.

Par je kar zanimivih. Sm tornadovo tud sam že vohal, "na papirju" je gut.
I am what I am and I do what I can

fosil ::

Glede svetilnosti, jaz imam že nekaj let eno grundigovo uro, ki ima vgrajen senzor za svetlobo in se v temi tudi ura zatemni, zelo priročna stvar.

Sicer ti pa priporočam da greš v kakšen merkur ali bigbang. Majo ponavad celo kup različnih modelov.
Tako je!

Raw ::

@fosil: been there done that, a niti ni cajta po vseh štacunah hodit, niti ne morš vse stestirat, zato tale thread - bolj sem ciljal na izkušnje forumašev.

Senzor za svetlobo tud ne bi bil bad ne.
I am what I am and I do what I can

iskra ::

Pomagajte mi! Počasi me bodo cimri zadušili v spanju, ker snoozam po 5-10x vsako jutro. Ko spim sem namreč tako zalepljen, da ne slišim trole mimo svoje glave.

Pred kratkim mi je cimra pokazala Philips-ovo Wake-Up lučko. Zadeva izgleda zelo zanimiva (ceno pustimo ob strani). Naslednja stvar v vrsti je Sleeptracker, pri katerem pa me moti dejstvo, da moraš imeti uro na roki ponoči. Pred leti sem v Življenju in tehniki bral o budilki, ki deluje na isti princip kot Sleeptracker in Philipsova lučka skupaj, le da imaš na roki samo bombažen trakec s senzorji, ki nato komunicirajo z budilko na nočni omarici. Naprava podpira dve osebi (dva trakca). Kdo to proizvaja in kje se prodaja?

Žal izvoda ŽIT ne najdem pa da se j. :(

Če ima še kdo kako uporabno napravo za prebujanje po kolikor toliko naravni poti, se priporočam za linke ;)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zotac ZBOX ID18 Plus

Oddelek: Strojna oprema
234332 (807) MrStein
»

Matična D510MO z HDMI

Oddelek: Pomoč in nasveti
7495 (460) xandros
»

katero graficno od nastetih naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
8706 (576) 69charger
»

Razlika med dvema buffalo routerjema

Oddelek: Kaj kupiti
61212 (1095) Tomay
»

Mini Pc

Oddelek: Strojna oprema
82195 (1750) bkosir2

Več podobnih tem