» »

spreminjanje mnozilnika pri epox ep-61bxa-m

spreminjanje mnozilnika pri epox ep-61bxa-m

jakec ::

Imam plosco epox ep-61bxa-m na njej procesor 350Mhz.
To je po defoltu.
Na plosci lahko s premikanjem jumperjev spreminjam hitrost CPU ja. Ko sepremenim, recimo na 450Mhz in zazenem racunalno, je se vse isto kod prej?!Spet mi napise (100*3.5) 350 Mhz.Od nekod sem slisal, da je treba pri teh ploscah pobarvat z grafitom nekaksne kontakte da odklenis pomnozevalnik. Samo jaz nisem nic nasev. V navodilih tudi ni nic o tem napisano kako je z navijanjem. Torej mogoce kdo ve, kako bi spremenil pomnozevalnik?
Hvala za odgovor

VASkO ::

res je, da si nekaj slisal, samo to ima veze z AMD procesorji, le AMD duron, athlon in athlonXP se dajo pofarbat, da lahko spremenis mnozilnik, ti imas seveda BX platformo in Intelov procesor - mnozilnika ne mores spremeniti nikakor, lahko pa povecas FSB - hitrost vodila

jakec ::

Ja sem spremenil FSB na 133 in se mi ne zazene.
kaj spremeniti?
Mogoce napetost, ali kaj drugega

VASkO ::

kateri procesor imas? imas koncerter na slot1 ali je procesor slot1?

RayFidelity ::

Logično da ti na 133MHz FSB-ja ni delal, ker je ta frekvenca veliko previsoka, imaš PII 350MHz, na slot 1, meni je delal brez težav na 410MHz, to je na 117MHz FSB-ja, verjetno ti ga ne bo uspelo spravit na več kot 120MHz. Pa še grel se bo veliko preveč ker je slot varijanta. Torej poskusi dvignit frekvenco na 117MHz (spreminjanje množilnika ti ne bo pomagalo, ker je itak zaklenjen), če bo delal zvišuj frekvenco navzgor, dokler ne bodo težave, v nasprotnem primeru pa navzdol...
Sicer si pa malo preberi preden se boš lotil česarkoli, da ne boš kaj skuril...
[It's The Little Things That Make You Crazy]

jakec ::

procesor je p2 350 (in je na slot1).Bi bilo mozno z bolsim hlajenjem in povecanjem napetosti, spraviti fsb na 133 tako, da bi bilo 3.5*133=466,pri 133 sta pci in agp vodilo spet na pravilni hitrosti tako ne vidim problema?Teoreticno bi se dalo, kako je pa v praksi pa ne vem, mogoce ve kdo od vas?
Hvala

VASkO ::

probaj postopoma FSB zvisevat in potem tudi voltazo za stabilno delovanje, pa kako dobro hlajenje si zrihtaj (sam mam vodno in seka, TB1.33ghz@1.86V max temp. na 33°C)

drugace pa ko das na 133mhz FSB, pol kaj zvisas voltazo ali ne? ce ne, potem ni cudno, da se racunalnik ne zbudi

nytro ::

ej a se da kako odpravt to: mam tbirda 1.4@1533 to je 11.5x133 če ga probam še bol navit pa najbo z večanjem fsb-ja ali množilnika mi ne pride niti v windowse ker že prej javlja ene zaščitne napake al pa napiše neveljaven klic dinamične vpovezave...
mam pa voltažo že do konca na 1.85v in pri 1533 ma proc pod obremenitvijo pod 50 stopinj. kva bi se dalo še nrdit da bi dosegev še višje frekvence.

BendeR ::

nytro: probaj povišat I/O napetost.

jakec ::

VaSKo: Sploh ne vem kako bi povecal napetost pri plosci epox ep-61bxa-m. V biosu je tam napetos na 1.98 samo ne morem je spreminjat?
Res bi prosu nekoga ce ve kako spremeniti voltazo. V navodilih ne pise cisto nic o tem.
Hvala

nytro ::

a pa si sigurn da maš sploh to možnos za nastavljanje voltaže? Ker če ti u knigci nč ne piše pol pomoje nimaš tega.

Ej Denis kva je to za ena napetost I/O in kako jo spreminjaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje ne pomaga...

Oddelek: Navijanje
101199 (1021) Karaya 52
»

Celeron II in napetosti... potrebjem nasvet

Oddelek: Navijanje
111722 (1499) MadMax
»

Neki ne razumem s to Abit KT7A-RAID

Oddelek: Pomoč in nasveti
141249 (1065) VASkO
»

Kako naviti PII procesor...?

Oddelek: Navijanje
161224 (1002) VASkO
»

Celeron 333A ?

Oddelek: Navijanje
101320 (1198) Shadowman-x

Več podobnih tem