» »

Tablature - avtorske pravice???

Tablature - avtorske pravice???

Poldy ::

Nekaj časa nazaj sem opazil, da so morali na tej strani umakniti vse tablature zaradi avtorskih pravic... pa kam to pelje - to se mi zdi že zelo blizu tega, da če bom kupil neko skladbo, da je potem ne bom smel žvižgati...

muzičar ::

Ne ne žvižgal boš lahko nič skrbet. Hja denar denar denar in denar. Jebiga tako pač je. Sicer je pa prav. Mi smo špilal v KUD-u in smo dobil papir s katerim smo zaščitl vse komade katere smo tam igral prek SAZA seveda. Na žalost ljudje radi kradejo, ker nimajo lastnih idej (Anžej Dežna) in zato nastradamo tisti, ki imamo tablature za vajo. Sicer je pa najboljša tablatura lastna tablatura sepravi da s svojim posluhom in znanjem skrekaš komad.

Poldy ::

Sicer je pa najboljša tablatura lastna tablatura sepravi da s svojim posluhom in znanjem skrekaš komad

Ja sej ravno v tem je fora, da tega ne smeš... no razen če misliš s tem popolnoma novo skladbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

gzibret ::

Mislim, da gre glasbena industrija malo predaleč. Eno je narediti plagiat in ga objavljati v medijih in javnih nastopih, drugo pa je objavljati tablature.

Knjige s tablaturami pa lahko prodajajo, ali kaj.... Za 500 SIT?!?
Vse je za neki dobr!

muzičar ::

Lahko lahko samo si ti edini, ki jo lahko gledaš/uporabljaš. Isto je z igrami in programi. Preberi si kdaj celo EULA.

knjige z tablaturami za 500SIT?? Kje??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

Poldy ::

Gotovo je mislil 5000 sit, pa še to je nekam poceni.

muzičar ::

Pa tisto niso tablature. Tisto je song book, ki ga bend naredi in izda seveda je samo za vajo.

gzibret ::

Eh pardon. Jaz se mislil pesmarico z akordi. Ne tablature.

Sicer pa zadeva NI tako draga, kot navajate. Recimo pesmarica Avsenikovih pesmi (20 najboljših komadov) z notami za harmoniko me je stala 1500 SIT (v Avsenikovi trgovini).
Vse je za neki dobr!

Matek ::

Lahko lahko samo si ti edini, ki jo lahko gledaš/uporabljaš. Isto je z igrami in programi. Preberi si kdaj celo EULA.

Heh, EULA tule ne velja :D, cela stvar s tabulaturami bi naj bila ilegalna. Tako, kot ne smeš uporabljat piratskih windowsov, ne smeš met tabulatur. Pa ni važno, če si jih sam napisal, tako kot ni važno, če si sam prekopiral kopijo windowsov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

muzičar ::

MadManMato Eulo sem mislil glede špilov ker je zelo zanimiva/smešna.

edit: da smo si na jasnem ti lahko za osebne namene napišeš tablaturo samo tega noben ne sme videti razen tebe in ne smeš je uporabljat/razmnožvat v javnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

Poldy ::

Mnja, kaj pa če imam tudi jaz doma isto originalno skladbo... ali mi potem lahko daš kopijo tvojih tablatur?

Ima kdo kakšen link, kjer je razložen zakon o "tablaturah"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763510534 (79211) c3p0
»

Akordi za kitaro

Oddelek: Sedem umetnosti
85981 (200) floyd1
»

Glasbeni forum

Oddelek: Loža
61350 (1039) videc
»

Učenje električne kitare

Oddelek: Loža
143647 (3490) Meizu
»

Samostojno učenje kitare

Oddelek: Sedem umetnosti
712888 (12711) nik

Več podobnih tem