» »

Barton 2600 temperatura

Barton 2600 temperatura

matjazv ::

Pozdravljeni,

Imam omenjenega Bartona 2600, plato pa Gigabyte 7n400l, hladilnik tisti BOX.
Problem je v tem, da je temperatura procesorja pri NEOBREMENJENI mašini (idle) 60 - 63 °C. Če ga gonim z recimo Prime95 torture test maximux heat dosega temperature okoli 70°C. To se mi nikakor ne zdi normalno. Ima kdo tak procesor in kakšne temperature dosega???

Hvala ...

Senzacionale ::

slabo hladi zgleda, 70 stopinj se ni taka kriza do 80 je vse cool, sam vseen je mal velik se tud men zdi. Poglej ce je hladilnik dober gor ker tud box hladilniki bi mogl dobr hladit.

Sami ::

Ta temp. je malo prevelika, ker s tem manjšaš življenjsko dobo procesorja. Pelji na servis, sej imaš 3 leta garancije...:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

boštjan ::

NAROBE PRITRJEN cooler,100%

murphyboy11 ::

jp se strinjam narobe priterjen cooler slabo namazana pasta ... mam 2600 bartona na 2.09 Ghz in imam 52° s prime 95 62 max

xenon74 ::

Zna mogoče res biti narobe pritrjen cooler, čeprav tile BOX coolerji za AMD-XP procesorje niso vredni počenega groša, odvajanje toplote pa je porazno. Heatsink je na otip lahko "hladen" temperatura na idle pa 65deg C :\

x74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

boha ::

mam tudi bartona 2600 box in podobne temperature. na kakšen način je lahko cooler pritrjen narobe? kakšen hladilnik predlagate?

Tugo ::

slab stik med procesorjem in hladilnim telesom (hladilnik) je razlog za slabo odvajanje toplote.

za kater hladilnik, poišči.

lp, T.

OrkAA ::

Gigabytove plate imajo čudne senzorje... baje po defaultu dodajo 10/15 stopinj. Tudi moj barton 2600 se trenutno greje na 70°C, vendar vem da temp. ni taka. Btw, če ga navijem ostane temp. ista :)

Shark-357 ::

jaz mam 2500+@3200+ na 1.775V pa ne gre nikol čez 49-50 stopinj kuler je pa silentbost

pomoje nimate dost prevetrene kište in možno da je kuler narobe montiran

PrimozR ::

UFFF! Tole pa še mene presega (P4 sistem :D )

matjazv ::

Hehe na servisu so mi rekl, da si za nižje temperature morem kupit Zalmana ;( idioti! Sem mu rekel naj še enkrat premisli ... Itak sem rekel naj zamenjajo procesor.

Drugače je pa plata res gigabyte, in sem si dal gor zadnji bios, ker naj bi tisti prej res imel en Bug, ki je narobe prikazoval temperature.

RC14 ::

shark357 ti maš pa še po mojem kako klimo zraven v računalniku.:D :D .

Jmatjazv :
Js mam tud to plato in sem mel prej noter artic cooper silent pa sem mel v idle 59 stopinj barton 2500+ (default) in imam 2 venta v stranici in enga zadaj če sem ga navil na 3200+ je bila temp na full load do 68 stopinj mogoče še čez.Zdej pa sem si nabavil thermalright ALX800 in en 80mm vent pa mam zdej na idle 55 stopinj in to ob naviti mašini 3200+. Ja tud men so rekli da Gigabytke lažejo in da preveč kažejo,sam js nisem mogel gledat takih visokih temp. P mojem je najboljš,da kak drug hladilnik kupiš,pa še kakšnega v ohišje dodaš.

In zdej ko si dal gor tazadnji bios a kaj drugače kaže temp??. me full zanima. Js mam gor F3 bios zadnji pa mislim da je F9.

Lp

Shark-357 ::

HEHE Ne žal nimam klime mam samo zelo prevetren kišto 4x8cm +2x8cm v napajalu in 12cm dimnik tko da je res ornk flow čez kišto:D

Z-lot ::

jaz mam 2500+@3200+ na 1.775V pa ne gre nikol čez 49-50 stopinj kuler je pa silentbost pomoje nimate dost prevetrene kište in možno da je kuler narobe montiran


shark357, mam enak proc z enakimi temperaturami (ne gre čez 50, razen če ni zunaj 35°), za cooler mam pa zalmanovo pahljačo z ventom na 2000 obratih... in nič dodatnih ventov (ok, en 92mm je za trda diska).
Imam pa OpenBox™ :D (odprto kišto)

Kakorkoli, lani sem imel tudi sam temperature okrog 60° in čez. In kaj sem naredil? Še enkrat očistil predel okrog procesorja, lepo namazal termalno pasto in stisnil skupaj - works fine. In JA, poskusi to naredit. Pa mogoče odpri kišto ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Z-lot ()

s56vpe ::

Jzt mam isto konfiguracijo kot matjazv pa mam tut take temperature (okol 60 ali več). Cooler je čist u redu montiran ker je tut vroč ko pes

Sisk ::

Tut jaz mam AMD Bartončka 3000 in naj ti povem Matjaž, da bodi brez skrbi glede temperature. Jaz imam trenutno 65 C če laufam še kak špil pride do 75 C tut na 80 Cje že pršlo in sm res nesu na servis tam so pač pogledali in rekli, da je vse vredu le da mam premajhen pretok zraka. Temperatura pa 100% laže za 5 ali 10C zato ne skrbi, probaj pa odstraniti stranice na compu meni je pomagalo. So pa za ta letni čas temperature povsem normalno.
AMD Athlon xp 3000 + box Barton, ASUS A7N8X Deluxe,
ATI Radeon 9800 pro, 2x512 Ram PC 400, Logitech Z-640
Kaj bi še hotu :)

Brilko ::

Zdravo!

Jst mam tud Bartona 2500+ navitega na 3200+ (voltaža mislim da je 1,75 V) z navadnim box coolerjem pa mam idle pri zaprti škatli 55 stopinj, max. full load mam pa tud pri zaprti škatli 64 (skor 20 minut 100% obremenjen procesor). No sej je to kr dost, sam se tolažim s tem da majo nekateri še dost več. Sam pri procesorjih je 80 zelo zelo nevarno. Kaj pa če merilci lažejo navzdol?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja 2500+ bartona

Oddelek: Navijanje
422254 (1469) overheat
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222153 (1467) xenon74
»

navijanje bartona 2500+

Oddelek: Navijanje
412004 (1212) george141
»

Temperatura AMD Athlon xp 3000 + box Barton ali je previsoka ??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201546 (1279) zile
»

AMD Athlon XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
422443 (1426) rap3r

Več podobnih tem