» »

Kako vpliva non-stop na elekrtiko priključen prenosnik na življenje baterije?

Kako vpliva non-stop na elekrtiko priključen prenosnik na življenje baterije?

Fizikalko ::

Torej - ko sem doma, ga imam itak skozi na štekarju. Ampak - naj izklopim napajanje, ko je prenosnik ugasnjen? Ima to kak vpliv na življ. dobo in kapaciteto baterije?

jest10 ::

Menda je polnilec toliko pameten, da izklopi polnenje, ko je baterija polna.

SepoX ::

Ja a baterije ne vzameš ven? Največji problem je segrevanje baterije zarad delovanja prenosnika, ne pa dopolnjevanje.

Največ boš naredil za baterijo, če jo boš pred vsakim vklopom na vtičnico dal ven.

Fizikalko ::

Sej se hecaš, to se mi pa res ne da delat... A to folk mar počne?

boštjan ::

jp,baterijo ven,ko maš laptop na štrom
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

SepoX ::

Menda ti je res lažje kupit po kakem letu novo baterijo, kot pa vsakič en štiftek premaknit in baterijo ven vzet:D

Damjan Jagar ::

Mah... nesmisel. Jaz sem zdajle dve uri na štrom priklopljen z vstavljeno baterijo, ki ima čisto normalno temperaturo (kot, da bi jo imel na mizi. Malo odvisno tudi kje se baterija nahaja (oddaljenost od grelnih komponent).
http://jagar.si

SepoX ::

No, zakaj bi pa bil nesmisel? Vse kar je nad 45 stopinj je ultra slabo za baterijo, po kake pol leta uporabe pade tudi do 50% zmogljivosti.

Damjan Jagar ::

Samo opisal sem stanje pri meni.
http://jagar.si

Rokic ::

Sepox, glede trajanje baterije se popolnoma strinjam. Lastne izkušnje.

PARTyZAN ::

Mnja, v navodilih od mojega laptopa pise, da naj baterija ne bi bila nikoli zunaj.

SepoX ::

Ja, zato ker je ponavadi na njo pol leta garancije in ti po tem času rade volje prodajo novo:D

Fizikalko ::

Hmmm... preveril temperaturo pri delovanju in ni nič povečana na otip.

kulSMS ::

tudi sam razmisljam kako ohraniti baterijo v dobri formi, vendar se mi zdi nesmiselno, da bi baterijo imel v omari samo zato, da bi se ji kapaciteta ohranila.
''Če mi baterija stoji v omari potem je lahko tudi pokvarjena saj je itak ne uporabljam''

bukev ::

še nikoli nisem menjal baterije (razen pred nekaj meseci zaradi Sony akcije), pa prenosnik veliko uporabljam. nkoli je ne jemljem ven, ko sem priklopljen na štrom, to pa sem vedno ko imam možnost. res pa je, da prenosnik uporabljam kot orodje in ga vlačim po delovnih strojih tako da mi mehansko noben ne zdrži več kot dve leti-
trenutno je v uporabi Dell lat... D 610

bukev ::

poanta je v tem, da čeprav boš delal z baterijo kot svinja z mehom, bo baterija zdržala toliko, kot ji je usojeno. enake baterije od istega proizvajalca crknejo ene pač prej , ene pa kasneje

M@73Y ::

Lep dan. Baterija služi svojemu namenu. priporočam da jo pustiš notri. jaz recimo sem se pred letom igral s tem da sem baterijo dal ven ka se ne bo ''preveč izrabila:\ :\ " nato sm pa enkrat pisu eno nalogo za fax in bum. zmnajka štroma. vse gre k hudiču. zato priporočam imeti vedno baterijo v prenosniku. pa še neestetsko je če si brez baterije. baterija v prenosniku ti v bistvu služi kot ene vrste UPS napajanje. zakaj pa potem imajo v večjih firmskih pisarnah (tudi jaz ga imam v firmi) vsi še ups zraven pc-ja. sigurno ne da bi ga gledal, ampak da bi ob izpadu elektrike lahko bp končal delo.
Lp. matej
..jump into psytrance tunnel..

Hitri ::

Prenosnik, ki ga uporabljam, je večino časa priklopljen na omrežje. Baterija sicer še vedno drži 2 uri, kljub temu, da je vse skupaj staro okrog 5 let.
Ni problema torej.

dejansan ::

2 uri na stand byu :D
dejansan

Hitri ::

Ne ne, 2 uri normalnega pisarniškega dela. To je približno toliko kot takrat, ko je bil nov. Včasih ni bilo samoumevno, da prenosnik zdrži 4 ure in več na bateriji.

SepoX ::

Ja, mogoče ti piše da zdrži tolk, če bi pa štopal pa dejansko ni.

Življenska doba baterij je nekako 3-4 leta, tako da ti kar ne verjamem.

Hitri ::

Jaz nikogar ne silim, da mi verjame; prepričane je itak težko prepričat.

Ampak.Tvoje besede mi niso dale miru, pa sem ob 14:55 računalnik odklopil in v trenutku ko tole pišem (15:57), zadeva še vedno normalno deluje, stanje baterije pa kaže 55%. Lahko rečem, da deluje vsaj 1 uro...

Hitri ::

Ne morem si pomagat, da se ne bi pohvalil, ampak:
po polnih dveh urah delovanja še vedno deluje (stanje baterije 8%).

Res pa je, da to še nič ne pomeni. Lahko da bo naslednji teden baterija popolnoma zanič, vsaj pri bateriji v mobitelu se je tako (že) zgodilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - kako polniti baterijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4115083 (1853) sh00ter92
»

Kako ravnati z litij-ionskimi baterijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6020231 (16858) MrStein
»

Baterije prenosnikov

Oddelek: Strojna oprema
425077 (4063) WyattEarp
»

Windows 7 ubija baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8620689 (16103) nekikr
»

Prenosnik kot stacionar,baterija notr Yes or No ?

Oddelek: Strojna oprema
243638 (2607) Pyr0Beast

Več podobnih tem