» »

GPS natančnost

GPS natančnost

Jernej L ::

zanima me kakšna je lokalna natančnost GPS-ja, ne rabim natančne koordinate da se ujemajo kot so na zemljevidih, rabim samo lokalno natančnost, recimo za merjenje velikosti stavb, itd.., prosim če ima kdo GPS sprejemnik, če mi lahko zmeri te situacije:

- ali če na istem mestu zmeriš pozicijo dvakrat v razmiku recimo 1 ure dobiš isto pozicijo? koliko odstopanja?

- če zmeriš pozicijo in gps premakneš za en meter, se tisti meter pozna pri merjenju? koliko odstopanja?

tec ::

Zelo je odvisno od same gps naprave, kako natancno kaze. Meni kaze na cca 10-20m natancno. 1m se v tem primeru ne pozna.

DominusSLO ::

natančni gps-i so dragi... Za merjenje stavb pa so tej poceni gps-i neuporabni. btw ali je tak problem to zmerit z metrom?

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

Moj GPS (MLR ??? - poglej v eni drugi temi v loži, tam sem napisal točno, kateri je) ti ob dobrem sprejemu (7 satelitov recimo) pove, ali hodiš po desni ali po levi strani ceste (ob kvalitetno vpetih kartah seveda ;) ). Torej natančnost je praktično 1 m.

Pri slabšem sprejemu (4 sateliti, slab signal) pa lahko zadeva zelo niha, tudi do 20 m ali več.

Če na istem mestu meriš dvakrat bo zadeva dvakrat pokazala isto. Max bo 1 meter razlike.

Samo, če boš šel tako natančno merit, pol rabiš še natančne karte, ki so dobro vpete v kak GIS program ali Acad, pa točne parametre Besellovega elipsoida. Zadeva po lastnih izkušnjak kje v Prekmurju (na robu 5. cone) že ostopa za kakih 5 metrov.
Vse je za neki dobr!

Fatboyslim ::

Sem že videl GPS naprave v geodeziji ki določajo 1mm natančnost. Takšno natančnost omogočajo referenčne postaje, ki so na razporejene po mestu.

Popolna pokritost je le v LJ, se pa takšne postaje že postavljajo po vseh večjih mestih

Zgodovina sprememb…

DominusSLO ::

Sem že videl GPS naprave v geodeziji ki določajo 1mm natančnost. Takšno natančnost omogočajo referenčne postaje, ki so na razporejene po mestu.


Samo za občutek naj povem, da stane gps, ki je zmožen centimetrske natančnosti(Thales Zmax) okoli 4 mio sit.

gzibret
Samo, če boš šel tako natančno merit, pol rabiš še natančne karte, ki so dobro vpete v kak GIS program ali Acad, pa točne parametre Besellovega elipsoida. Zadeva po lastnih izkušnjak kje v Prekmurju (na robu 5. cone) že ostopa za kakih 5 metrov.


Ne razumem te, kaj bi rad povedal... Za meritev stavb, kot je delfi spraševal, ne rabiš nobene karte in ne morejo karte vplivat na natančnost gps-a.

Če na istem mestu meriš dvakrat bo zadeva dvakrat pokazala isto. Max bo 1 meter razlike.

O kakem gps-u točno govoriš? Sry ne najdem teme... s cenenim gps-om je zelo odvisno od sreče ;)


Delfi
Mogoče se ti splača kupit DOF-e od gursa in po njih merit hiše, brez nobenega gps-a ali terenskega dela ;) Višina je seveda neznanka, cen pa tudi ne poznam.

gzibret ::

Pardon, ni v oddelku loža, ampak v oddelku "kaj kupiti".

Ne vem točno, kaj je on mislil. Če želi merit razdalje, pol res ne rabi natančno vpetih kart, za vse ostalo pa. Če hoče recimo z GPS-om določevat pozicijo mej parcel. Na to sem hotel opozorit. Da ne bo samozavestno trdil, da je ta koordinata na nekem mestu z napako manj, kot 1 meter, v resnici pa ni tako (ker imajo topografske karte lahko že napako več, kot 1 meter).

Drugače pa, če hoče merit položaj tik ob bajti, avtomatsko izgubi nekaj satelitov, ker jih zakriva stena hiše. Lajhko pa IMO bp izmeri meje parcel, velikost parkirišča...
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako je definirana zemljepisna širina/višina: na krogli ali elipsoidu (WGS)?

Oddelek: Znanost in tehnologija
312540 (1776) LuiIII
»

Avtomobil ki bi koristil gps...

Oddelek: Znanost in tehnologija
483960 (3098) Mesar
»

Potres na Japonskem povzročil globalne spremembe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5219123 (12497) Jst
»

Pričetek zemeljskega testiranja Galilea

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
298312 (6722) Jst
»

Novi državni koordinatni sistem 1.januarja 2008

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
196640 (3449) keber

Več podobnih tem