» »

6 GB disk na stari kišti

6 GB disk na stari kišti

energetik ::

Mam en zelo čuden problem: Fujitsu 6 GB sem montiral na eno starejšo kišto in poskusil inštalirat Win 2000. Ustavi se pri formatiranju diska v setupu, napiše da je disk corrupted, itd. Poskusil sm tudi s XP-ji in enako v setupu ne morem formatirati.
Potem poskusim z Win ME in s format c: v DOSu normalno formatiram disk ter namestim Win ME!
Disk je drugače brezhiben (sem ga preizkusil na novi kišti in normalno namestil 2k in XP-je)Naredil sm tudi low level format (same 0 zapiše), nič boljše. Dal sm tud nov IDE kabel - iste težave.
Smešno pa je, da lahko Win 2k normalno namestim (+format v NTFS) na še starejši in blazno počasen 1,2 GB Seagate s starim kablom.
Kaj bi blo lohk narobe? A je kej z matično? BIOS mam najnovejši možni. Zakaj se da potem Win ME normalno namestit??

Lp

Duhec ::

Pravis, da je masina stara. Gotovo kontroler na plati ne prenese malo daljsega ide kabla in tako dela obcasne tezave. Priklopi cim krajsi ide kabel in priklopi disk obvezno na konec ide kabla in ne na srednji del (navadno tam priklopis slave ide napravo).
Pravilno setiraj se ide disk (jumper), da je master in standalone sistemu ali master,ce je na istem kablu se druga ide enota. V Cmos nastavitvah biosa izvedi rocno detekcijo diska, da ti bios izpise parametre diska. To shrani in poizkusi ponovno.Vazno je, da ni na auto. Vcasih pomaga.

energetik ::

Pri istem kablu in starejšem disku stvar normalno deluje, torej to ni problem. Jumper je na master, priklopljen je na konc kabla.
V BIOS sm ročno nastavil že vse možnosti, kar so na voljo za diske, vedno je enako.

A je možno, da je disk prehiter za kontroler, pa potem Win 2k in XP to nočeta, ostalih Winsov 9x, ME pa to ne moti?

Klemenn ::

sicer najbrž strel v prazno...

probaj izklopit funkcijo v biosu..ala..VIRUS WARNING....nekej tazga

sm meu isti problem k ni se dalo winse posnet...pa je blo to krivo

sto ljudi, sto čudi :\

Duhec ::

Lahko je kaj v povezavi z ntfs datotečnim sistemom. Formatiraj disk z Win98 boot disketo v FAT32 datotečnem sistemu in nato inštaliraj Win2000, da vidiš, če ta kombinacija deluje.
ALi rabiš na tako 'majhnem' disku sploh ntfs ?

energetik ::

Virus warning mislm da je izklopljen.
Hmmm Duhec, to je pa edina stvar, k je še nism poskusil. Ampak zakaj potem na še manjšem in starejšem disku NTFS lepo deluje? No, itak mi pri Win 2k šteka USB Host Controller (piše da je unsupported) in potem Flash disk ne dela. Tko da bom verjetn kr ME gor pustu, pa se ne bom več ukvarjal s to kišto, mi je že preveč časa pojedla...

Hvala za nasvete, lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čitalec diskov St-Lab U-390!

Oddelek: Strojna oprema
162292 (1634) Spajky
»

Problem z inštalacijo win XP-jev!

Oddelek: Operacijski sistemi
91189 (1030) migič
»

dodal se en disk, instalacija xp spodletela kaj storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161543 (1305) amater
»

Težava z WD diskom.

Oddelek: Strojna oprema
171552 (1160) Slavček
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191872 (1576) Paramedic

Več podobnih tem