» »

Kaj svetujete?

Kaj svetujete?

pobcc ::

Imam tri računalnike doma povezane preko ruterja. Sedaj pa me zanima naslednje, ker imajo vsi računalnike kar dost podobne muske in celo filme bi kupu nov disk tko da bi bil nekako skupn, nekako prvo sm upal na opcijo da bi kupu USB disk in ga prklopu na ruter vendar sm ugotovu da to ni dobro, ker je dostopanje do tega diska kot bi dostopal do FTP-ja. Potem da bi sam kupu en disk pa ga dodal enmu računalniku je pa spet problem, ker bo mogoče enkrat un ugasnen in spet nimata ostaladva dostopa do njega. Slišal sem tudi da obstajajo mrežni diski in da bi ga lahko prklopu na lan(vendar mislm da so cene za take diske visoke)?
Kakršni koli nasveti so dobrodošli !
LP

JIM22 ::

To bi blo super da bi lahko disk prklopo na ruter, sam je vprašanje če je to mogoče(nisem še nikjer zasledil), ker bi rabo disk imet svoj IP da bi ga ruter sploh videl. Če obstaja tako ohišje ki bi to zmoglo bi blo fajn. Naj še drugi povejo, če kaj takšnga obstaja.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

K0K0 ::

Prodaš router kupiš star pc in postaviš Linux router.

Jan987 ::

ja to je res najbolj elegantna rešitev.

pobcc ::

Noup linux routerja ne mislm postavlat. Tko da v to smer me sploh ne zanima. KKšn drug mnenje še?

Jan987 ::

pol pa na ta router prklop eno kišto staro, niotr disk pa gor windows pa dej cel disk v skupno rabo pa bo

pobcc ::

A ma mogoče kdo kj temu podobnga ZUNANJI ETHERNET DISK kakšne izkušnje s takimi diski?
Zdj recimo na netu sm najdu cenike za Ohišja za zunanje diske na USB vendar za Ethernet pa nism nč najdu.

totimato ::

Jaz imam Netgear SC 101, ki ima prostor za dva IDE diska. Zelo zadovoljen, deluje BP. Je malo drag (33 jurjev), pa še diskov ne dobiš zraven.

SC 101

Sem pa opazil tudi Asusov mrežni disk (v comtronu), ki je istočasno tudi vstopna točka pa še USB port ima (za tiskalnik recimo). Stane samo 15 jurjev, je pa tudi brez diska.
Evo link

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: totimato ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT160NL izkušnje

Oddelek: Strojna oprema
398705 (2901) fxman11
»

en disk na dva računalnika

Oddelek: Strojna oprema
82728 (2473) borut_s
»

Mrežni disk NAS - kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5512879 (8720) Boky
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257199 (5204) jancus
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183661 (3246) SimplTech

Več podobnih tem