» »

pasivno hlajenje Asus A8N-E Ultra

pasivno hlajenje Asus A8N-E Ultra

rontajzel ::

Pozdravljeni!

Original zgoraj navedena plata ima aktivno hlajenje (ventilator), ki pa je zelo glasen! Odločil sem se da ga zamenjam z pasivnim hladilnikom, pa me zanima če bi bil slednji dovolj zmogljiv?

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Hvala za nasvete!
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

kuglvinkl ::

Sam, tko čez palec, ne bi upal pasivno hladiti veznega čipovja, v katerm se skriva tudi GPU. Recimo, na NF-7 from day one furam zalmana (32j).

gfighter ::

Tistile Zalman izgleda nekoliko prešibko vendar je to samo moj občutek. Naj ti pove nekdo, ki ga že ima. Sam imam dobre izkušnje s telim čudom. Velika površina naredi svoje, po potrebi dodaš ventilator, problem je samo v prostoru ter ceni.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

rontajzel ::

A mogoče kdo uporablja ta hladilnik klik?

Prosim da mi poveste izhušnje
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

klasicni ::

Jaz uporabljam točno tega za katerega se zanimaš in imam isto plato kot ti. Jaz sem takoj ko sem kupoval vedel da je ventilator glasen, tako da sem si že kar s plato nabavil tega Zalmana. Meni služi prav super, verjetno je temperatura za par stopinj višja kot bi bila z aktivnim hlajenjem.

Res je da jaz nisem nek igričar (občasno za popestritev) in da sem si želel čim tišji sistem, tako da sem s tem izpolnil vsa pričakovanja.

Če te še kaj zanima ti kr vprašaj!

gfighter ::

tursca: Mene zanima, kakšen imaš kaj pretok zraka v ohišju ter kako vroča je zadeva na dotik. Stvar je namreč res poceni, tako da bi ga tudi sam preizkusil.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

klasicni ::

Na dotik je res vedno vroč sam jaz mislim da tako vsaj veš da opravlja svoje delo....

Ko sem si kupoval mašino sem hotel imeti čim tišjo, to mi je bila prioriteta. Prav zaradi tega sem vzel tudi eno večji ohišji full tower TT Kandalf, ki ima že v originalu 4 ventilatorje. Tako imam vedno vključena dva 120mm (sem zamenjal originalne s tišjimi), eden vleče notr drugi ven, tako da je pretok zraka dobr. Moram reč da dela vse zelo dobro, ni neke potrebe po aktivnem hlajenju NB. Saj če gledaš ima tudi Gigabyte v originalu pasivno hlajenje istega čipa, pa se mi zdi da so tista rebra še manjša.

Jaz imam ventialtorje priključene na regulator ventilatorjev. Imam še dva, 92mm vleče po potrebi še dodatno zrak ven. V sredini ohišja pa še eden 120mm, če bi recimo delala mašina na 100% ga še dodatno vključim da piha po NB in grafični. Samo mislim da niti ni neke potrebe. Priključil sem ker sem imel prostor. :)

Vglavnem jaz nikoli več ne mislim imet teh malih piskajočih ventilatorjev!!!

rontajzel ::

ja to jst hočem, mir da bom lahko v miru spal :D :D

A potem praviš da je vredno nakupa! Evo že naročam :D

Mogoče veš kakšne si imel temperature na čipovju? Jst imam trenutno (računalnik deluje že ene dva meseca neprekinjeno) 39°C (102°F), ventiralor pa se vrti na 5620 RPM (glasno)!
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

klasicni ::

Temperature na IDLE, se pravi samo uporaba neta itd. in vsi venti prižgani:
procesor - 33°C
NB - 29°C

Če bi samo še dva delala, se pravi samo pretok čez mašino grejo temp. pri isti uporabi za max 5°C gor na proc. na NB pa ene 3°C.

Pri polni obremenitvi bom pogledal ampak mislim da še nikoli ni bila 39°C....

Rocher ::

Še moje temperature s tem zalmanom je pa resda ga imam na nForce3 veznem čipovju sem pa zelo zadovoljen z njim.



lp lado
It's not just modding. It's a lifestyle.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Super tih hladilnik za procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506080 (4935) TOP
»

Hlajenje za x2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341588 (1262) bajker
»

AMD 3000 Box- 6000 RPM?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171527 (1208) BogyX
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835346 (4258) mimax

Več podobnih tem