» »

Nov router

Nov router

Steinkauz ::

Ok vedno več folka mamo na lanu in bi radi kupl nov router. Zdej mamo en edimax, sam je bl za en k*rc.
Tole mam neki ogledan sam ne vem. Če ma kdo kakšen predlog...... :D
Sploh bi blo fajn če bi mel quality of service al ka je že, k naštimaš recmo da majo net paketki prednost pred bitcomet paketki :D

OldSkul ::

Fak, ti bi dal kr 51 jurjev LOL
Sej dobiš tud kej cenejšega in vseeno kvalitetnega. Kkšn Linksys mogoče...

Steinkauz ::

Nas je 8 gor, od tega da en 20k, tko da ni panike :D
Pa dej link za kar misliš :)

OldSkul ::

Jah, če lhk tok dnarja zberete, potem ga pa kar kupte.

Steinkauz ::

Ja sej če je kak za 30 al pa 40k pa ne dost slabš rajš tisto kupmo ;)

ToniT ::

Razmislite še o tem routerju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Steinkauz ::

Opa to sm pa isku, pa nism na nobeni slovenski strani našu. To je točno to kar rabmo :D
To mi je sploh všeč :D :
Gre za izjemoma stabilno napravo, ki ne bo "zamrznila" pod pritiskom večjega P2P prometa (eMule, eDonkey ...). Omogoča "oblikovanje" prometa, kar pomeni, da ima www, smtp storitev prednost pred P2P prometom in na ta način ob prenosih velikih količin podatkov, vso ostalo delo ni moteno. Zaključevati zmore do 70 IPsec tunelov, ter zrcaliti na LAN stran več zunanjih IP naslovov.
Če ma kdo kej izkušenj z tem nej kr posta

EDIT: Maximalno editov :D

Zgodovina sprememb…

K0K0 ::

Kaj pa če bi ubodli eno staro kišto in gor naložili linux?
Poceni stabilno pa še kot file server ga lahko uporabite.

Čist tko inforamativno.
A je tale m0n0wall 2 za 45k kej boljši kot en P2 200mhz z naloženim monowallom?

Steinkauz ::

Nočem poslušat računalnika |O
Pomoje ni nč bolš, sam raj kupm tole k da morm prejemat elektromagnetne in zvočne valove :D

tomanator ::

Kupil sem router, mrežno kartico in imam vse potrebne kable. Kam naj povežem mrežno kartico in kako naj vzpostavim povezavo med računalnikoma

K0K0 ::

@tomanator
Za začetek si malo preberi tole temo

@Jao
ker vas je več vam verjetno ni problem nabrat 50k. Sam men se še vsen zdi škoda dat 50k če lahko zadevo dobim za cca 7k.
300mhz mašino se da komot utišat v nulo.
Procesor s pomočjo večjega hladilnika (mislim da paše soc A) hladiš pasivno. Ostane ti samo ventilator v napajalniku in disk. Kolikor je meni znano je pri M0n0wallu disk potreben samo ob zagonu tko da lahko v biosu nastaviš da se ti po pol ure izklopi.
Ventilator pa vežeš na 5v in zadeva je praktično neslišna (ok če hočeš ga slišiš).
Obstajajo pa tudi sestavljeni računalniki ki so že v osnovi zelo tihi (compaq, dell itd). Recimo jest mam za ta namen enga 300MHz compaqa, ki ima že v osnovi samo en ventilator v napajalniku pa še ta dela pod zelo nizkimi obrati tko da ga skor ne slišim.


To je sam moje mnenje vi se boste verjeto vseno odločil za router iz tgovine. Konec koncev vas je res osem tko da boste že nabral tist drobiž >:D . Sam mogoče se bo kdo drug ki nima tolk denarja opogumil in odslužen računalnik predelov v router.

tvich ::

Še malo bolj user friendly ideja, ki pa podpira vse kar ti rabiš, prednost smtp in www paketičov pred p2p, static dhcp, dynamicDNS, gigabit switch...

dlink

Če bo stal na vidnem mestu je tud razmeroma ''lep'', če boste večje datoteke premikal med računalniki bo dovolj hiter. Pa res je izredno prijazen do uporabnika.

LP

PS Men že pol lete teče Pentium 200 z ventilatorjem v napajalniku, pa se ga preprosto ne sliši na 20 cm. Je pa kišta zaradi ''estetskega'' bež stila v omari.
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tvich ()

Wox ::

Hehe... Gaming router. Kaj vse si marketingarji ne zmislijo :D . Ja jest bi kar počakal, da se oni kidnik gor podpiše pa doda še kakšno ledico gor. Kaj je že... fatality or something. Ma pa smo 4 porte. So pa gigabitni. Cool.
Commodore 64

Spock83 ::

@Viharnik: Jaz imam Dlink DGL-4300 (razlika glede na 4100 model je samo v wireless). To je res žival od routerja. Imam 10/10 povezavo + 1x PC, 1x serverček (http,ftp,p2p...), pa še en mediacenter za stremanje video iz serverja na TV. Vse to poteka preko tega routerja in do sedaj še ni bilo nobenih komplikacij. Funkcij pa tudi imaš malo morje.

Wox ::

Kolko stane ta žival?
Commodore 64

Spock83 ::

Cena je zdaj padla na 38.800 SIT. Lahko pa se ga še ceneje dobi ;)

Res da to ni malo za router, ampak mislim, da je vreden svojega denarja. Če ga jaz ne bi imel, tukaj ne bi nič pisal. Seveda imaš pa tudi routerje drugih proizvajalcev, ki so cenejši ali pa dražji. Pač koliko denarja toliko muzike. Se tudi pozna pri kvalitetnejši izdelavi. (govorim za vse dražje routerje).

Steinkauz ::

Kje bi pa dubu ta router?

Spock83 ::

Steinkauz ::

Tnx pomoje bomo kr to kupil, upam sam da zdrži velik obremenitev:)
EDIT: Aja pa tam piše da da največjo prednost špilom, a se da dat net na prvo mesto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

tvich ::

Ves ta ''gaming'' stuff se da nastavit. V nastavitvah maš pod temo gaming, pravzaprav port forwarding, samo, da se tuki imenuje ''gaming rules'' Lahko si tudi naštimaš priority, le da se tuki zadeva imenuje game-fuel in lahko štimaš prednost glede na protokol (www je tcp port:80), glede na mašino (tuki pride ful prav static dhcp). Potem maš pa še uporaben urnik (schedules), kjer naprimer naštimaš, da čez dan p2p ne pobira več kot dl:xx in ul:xx, čez noč pa neomejeno...
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

Garfield_teh ::

Mene pa zanima, kaj ta port forwarding pomeni in kako se ga naštima. Imam pa nek linksysov router. Zanima me če se s tem da omejit prenose oz. da razložim. Povezavo si delim z drugimi uporabniki in vsake toliko časa dela net ful počas, nakar se kar naenkrat neha odzivat. Sumim jih da uporabljajo p2p in mi s tem zasedejo celo linijo. Linija je pa 1mbps/256. Torej kaj mi je storiti.

tsatthoggua ::

Se da kje kaj ceneje dobit tale DGL-4300? V Xenya ga imajo za 40k kar je trenutno malce preveč za moj žep.

jurre ::

@Garfield_teh
kako se odpira porte, si lahko pogledas tukaj. Porte pa moras odpreti, ker ti jih firewall blokira in ce imas zaprte porte ti ne bo deloval kaksen program, dostop do tvojega racunalnika itd...
uporabnikom pa lahko omejis hitrost download, nekateri ruterji to podpirajo v nastavitvah, lahko pa uporabis net limiter (malo pobrskaj po starih temah, je bilo ze veliko napisanega).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router za manjše podjetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1178076 (6131) madmitch
»

Računlik - router

Oddelek: Omrežja in internet
181486 (1179) steev
»

Potrebujem "dober" navaden router s kablom v rangu 20-23k

Oddelek: Kaj kupiti
163078 (2646) jan01
»

Router na katerem deluje torrent in emule

Oddelek: Omrežja in internet
82405 (2274) Spock83
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545428 (4408) Kilgore T

Več podobnih tem