» »

nakup rabljene PS2 konzole

nakup rabljene PS2 konzole

dex123 ::

Razmišljam o nakupu PS2 konzole. Prosim za malo pomoč/par mnjen, saj jih ne spremljam že iz časov mega driveov/game gearov naprej. Za konzolo ne mislim dati preveč in se mi zdi, da je okoli 30K ravno pravšnja vsota.

1.) Zanima kakšna je glavna razlika glede ps2 in ps2two konzol (poleg velikosti, ločenega napajalnika, drugačnega sistema vstavljanja medijev, trdega diska,..). Kaj je boljši izbor?
2.) Bral sem, da se pojavljajo problemi z laserji v pogonu, ki pa jih težko dobiti. Kako je s tem? Situacija z ps2two kaj boljša?
3.) Kako je s predvajanjem filmov na konzoli (DVDjev/Divixov)?
4.) Kako je z mod-čipom, ki omogoča igranje "backupov"? :\ Prebral sem intervju, ki je bil objavljen pred časom, me pa zanima kako se obnesejo še drugi mod-čipi?
5.) Mogoče še kakšen nasvet pred na kupom?

Najlepša hvala za pomoč.
Lp

mtosev ::

Laser mi je crko v šestih dneh. Rabljen p2 two.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dex123 ::

Uuuu.. bad luck. Koliko je stalo popravilo? Koliko star ps2 two?

Še eno dodatno vprašanje. Kako je z igranjem filmov preko mreže (enkrat bral nekaj na to temo)? Ima sploh ps2 vgrajen mrežni vmesnik? Kaj potrebujem na drugi strani?

Hvala.

_pobesneli_ ::

meni laser crkuje po kakih 2 letih.nov stane 10k pri d-vices.prek mreže sm le enkrat poskusu.moras imet nek server instaliran na pcju.tko da deluje sam je dosti boljse dat cd not kot se jeb** s tistim.mam pa psTwo
Gregor

klemen22 ::

Laser mi je crko v šestih dneh. Rabljen p2 two.

Jaz bi reku da te je en nategnu in ti prodal takega ki je bil proti koncu. Ker si znan lahkovernež te pomoje niti ni blo treba dosti prepričevat da si kupil
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

bzp ::

Razlika med ps2 in two je poleg dimenzij (ps two je nesramno majhen) se vgrajen mrezni vmesnik (pri ps two), vendar lahko za ps2 le-tega dokupis, enako kot lahko dokupis trdi disk (za two to ni mozno, pac ni placa).
Btw, za 30k dobis NOVO konzolo, ne rabljeno :). No ja, odvisno kaksno opremo hoces se zraven. Za daljso dobo laserja vsi priporocajo da se divvxov izogibas (jih glej preko mrezne povezave z racunalniskega diska ali pa kupi en divx player za 15k).
Ce ves kaj bos igral na ps2, kupi, ce isces nekaj za obcasno zabavo se ti pa mogoce splaca pocakat na Wii.

sverige ::

Za 30 k dobis novo PS2 slim konzolo.
hej

dex123 ::

Ja, brez mod-cipa verjetno, ki te pride se ene 20K zraven?

Kaksna je varianta s SwapMagicom? Delajo backup igre? :) Kako je z divixi/dvdji v tem primeru?

Ce se ne motim, se da na ps2 priklopiti zunanji disk? Kaksne omejitve glede tega?

Hvala.

Zako ::

Jaz imam PS2 Two in imam Swap Magic 3.6 pa dela vse vredu. Vsaka igra dela odlicno.
Najperj moraš vstaviti v 3 odprtine 3 plastike majhne in nato das napjprej Swap magic DVD in ti zazene program, zamenjas dvd (vzames ven SM dvd in das not dvd igro=kopijo in pritisnes X gumbek) eco in igras igrico.

Peci iger na dvd-je dobre kvalitete (verbatim) in z minimalno hitrostjo (2X-4X).

LP
Zako je zakon!!!

dex123 ::

Ok, nekaj mi še ne gre v glavo. Kako to, da rabljene konzole dosegajo take zneske (>40K), če je nova konzola 30K?

Res je sicer, da obicajno zraven rabljene konzole dobis se kaksno igro, mod-chip oz. Swap Magic, vendar se mi stvari vseeno zdijo drage. Sem mogoce kaj spregledal?

Zaenkrat se mi zdi najbolj smotern nakup nove konzole + Swap magic-a (kjer ti ostane garancija, ce ravno en odpiras konzole). Kaksen drugacen predlog mogoce?

dolenc ::

Nekatere rablene konzole stanejo 40k ker so ludje pač taki, da nategnejo kogar morejo.

Jst sem kupil svojo za 10k, pa sem hitro fasal "disk read error"(pogost problem pri ps2), na mojo srečo se, da to z preprosto modifikacijo rešit, tko da zdej že veselo drgnem plošček:D

Mi je pa en ponujal novega z garancijo + mod chip za 43k se mi zdi, to se mi je zdela kar vredu cena, če čš mi piši pa ti dam njegov msn pa se zmenita.

bzp ::

Jah, dejstvo je da za 30k dobis konzolo + en ploscek, in to je to. Ok v kaksni akciji dobis zraven se 1 spil. Za normalno igranje moras takoj dokupiti se memory card in RGB kabel, za druzbo pa se en ploscek. Da o dodatnih spilih sploh ne zacnemo. Tko da je realna zacetna cena blizje 40 ali 50k. Recimo 60k, pa imas all-inclusive s cipom vred. Si pa potem preskrbljen za nemalo ur uzitkov.

Jago ::

Glede peke se ne morem strinjati, razen glede izbire kvalitete medija.

Vsi pravijo, da je potrebno peči na čimnižji brzini, vendar to novi mediji in pogoni ne omogočajo več.

Tako sem pekel npr. kar za celo tortico verbatimov na 2x brzini in niti en ni delal. Playstation se je mučil in nič.

Potem sem prebral na netu (tuj ps2 forum), da za novejse medije ni dobro (ce imas npr. 16x medij), da se pecejo s prenizko hitrostjo, saj se deformirajo. Pečenje s hitrostjo nižjo od polovične deklarirane lahko povzroči težave pri čitanju.

Za hec sem probal in vse spekel na 8x. Ps2 (novi model) jih je sedaj prebral gladko in brez tezav. Zadeva mi deluje več kot eno leto brez težav, redno igranje (spečeno 200 iger).

p.s. kateri novi pekač in dober medij pa še sploh omogočata 2x peko? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS2 kot [DivXvid] predvajalnik in še več (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Konzole
20950681 (17198) kiFni
»

Nakup Playstationa 2

Oddelek: Konzole
72721 (2468) Mavrik
»

Playstation 2?

Oddelek: Konzole
453728 (3190) Johansen
»

Nakup konzole

Oddelek: Kaj kupiti
112019 (1880) SleepLess
»

Playstation 2 - nakup

Oddelek: Kaj kupiti
81883 (1580) kiFni

Več podobnih tem