» »

ISDN 128k >>> (2kanala)

ISDN 128k >>> (2kanala)

AvAkI ::

Imam ISDN modem ASUSCOM in me zanima kaj naj naredim, da mi bo internet deloval z 128k!?:\Problem je, ker nimam gesla od SIOLA, ki to omogoča.
Slišal sem pa, da lahko z dvemi gesli od istega providerja vklopis 2 kanala hkrati in dela torej na 128bps.

Hvala za odgovore! :))

diso ::

greš v nadzorno ploščo v omrežje na klic (dial up).
klikneš z desnim klikom na tvojo povezavo in ji rečeš lastnosti (properties). v zavihku multilink dodaš še eno napravo.
tako preprosto

AvAkI ::

Nevem, meni dela enako. In to s 64000bps. Sem sel pod DIAL-UP>VOLJA>lastnosti>MULTILINK>use additional devices>
Dodal sem napravo:- ISDNLink-01-Line02


Nato sem se povezal z mojo povezavo (VOLJA) in dela enako kot prej, se samo eno geslo sem upisal!?!:\

HELP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvAkI ()

PaJo ::

Hm... si se ti mogoce vprsal ce ti volja sploh podpira dvojno linijo?? Namrec vecina slovenskih operaterjev tega ne podpira, razen SiOla, ostali pa ti to vklopijo proti dodatnemu placilo, tako da nevem ce ti bo to delovalo na Volji, drugace pa njim pisi in jih vprasaj:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

AvAkI ::

JA sem se. Vem da ne podpira ampak vem da se da to storit tako, da se priključiš v njihovo omrežje z dvema GESLAMA!
-samo se ne vem kako

PaJo ::

Ja to pa je odvosno od modema, recimo jaz sem imel en stari TELES ISDN modem in ta se je znal dvakrat povezat, magari na dva razlican ISP-ja, samo nikoli nisem splobal kako stvari v resnici deujejo;(
Tako da ce ti modem ne dovoli da dvakrat poklices potem ni sans da ti dela, ker preko multilinka ziher nebo slo, ker tega mora ISP podpirat:\
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

AvAkI ::

Jaz imam ASUScom ISDN modem kupljen posebej(ne v TELEKOM-ovem paketu. :\

borutzi ::

Tudi jaz imam asuscomov isdn adapter....skonfiguriraj ga tako, da mu das pod aditional devices ISDNLink-01-Line02 , nato moras pa se nastaviti pod kaksnimi pogoji naj uporablja dve liniji. Jaz uporabljam win xp in imam vkljuceno opcijo:always use both....mislim, da pa imas neke nastavitve tudi v na ikonci zraven ure. To, da siol spusti gor samo po enem kanalu slisim prvic.
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

PaJo ::

Ne... jaz sem rekel da je siol EDINI, ki spusti oba kanala skozi, malo boljse si preberi:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

AvAkI ::

Kje se nastavi Both!??! imam WIN 98SE in WIN2k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvAkI ()

rc-car ::

Na Voljo se ne da prek dveh linij. Se je pa dalo od zacetka..
Jest sem razmisljal, ce bi naredu dva accunta in bi se pol tko dvojno gor povezal?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

AvAkI ::

Francelj: Kaj lahko malo bolj natančno razložiš!?

V WIN 2k sem nastavil NEW CONNECTION. Ta je VOLJA.
Nato pa sem sel pod lastnosti VOLJE. Tam sem obkljukal oba adapterja:ISDN-LINK-00-Line01, ISDN-LINK-00-Line02.
Potem sem sel pod networking listek, kjer sem pod settings obkljukal vse 3 možnosti. Nato sem se poizkusil povezat v omrežje preko VOLJE in je za trenutek napisalo 128000bps nato pa je prišlo okno, kjer je pisalo Line01 connection - CONNECTED
Line02 connection - NOT CONNECTED - problem with protocol.....NETBui....in je CONNECTION bil nazaj 64000bps!

kako, kaj tebe sploh vprasa za dve gesli!!??!?! mene ne!??
Ti si nastavljal tudi pod Security settings neke PAP-e pa CHAP-e in SPAP-e?!?!?!?!?


HELP!!!:(

borutzi ::

Očitno imaš nekaj zprotokoli narobe.....inštaliri si VNC in enkrat ko boš na netu mi sporoči tvoj IP in ti bom kar prek neta vse nastavil. Tisti chapi, papi...niso pomembni zate in pusti na default.......
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

AvAkI ::

Ravnokar sem si Installiral program VNC (3.3.3r7 ;). Samo povej kdaj se dobiva na NET-u. IN HVALA!!:8)

l

Cwetto ::

ne vem, v čem je problem, na ASUS modemu v win xp delata dve liniji čist enostavno in to na ponudniku S5.net (ko je nekdo pravil, da samo siol podpira).
v network and dial up connections z desno tipko klineš na povezavo, izbereš properties, klikneš configure od modema, daš kljukico še na line 1 (poleg line 0), klikneš ok, klikneš še enkrat ok, klikneš dvakrat z levo tipko na povezavo in si povezan na 128 kbps.

AvAkI ::

FRANCELJ---kje si??!?:\

Avenger ::

Hm. Ja na Voljo se res ne da prek dveh kanalov, kljub temu, da mi je tip na tehnični pomoči zagotovil da se da. Skomig z rameni, pa naprej po Amis.netu. TODA! Problem je v tem, da mi nikol ne gre več kot 100 kilobitov/s, ko bi moralo it s 128... a je tud pr ostalih tko?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

borutzi ::

Moj mail in gsm imas v profilu
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Chump ::

Kako pa bi se povezal po dveh linijah s Stollmann ISDN Adapterjem? Pa še to, kaj je MSN številka?

borutzi ::

Za stolmana rabis nov firmaware ki ga dobis na proizvajalcevem fpju
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ISDN uporabniki - HELP!

Oddelek: Omrežja in internet
91052 (995) Jackass
»

ISDN hitrost?

Oddelek: Strojna oprema
251911 (1361) Bane_
»

Prenosi pri ISDN-u

Oddelek: Omrežja in internet
341544 (1143) rabbit_zek
»

Asuscom ISDN HELP....

Oddelek: Pomoč in nasveti
9974 (921) rang3rus
»

115 k

Oddelek: Omrežja in internet
141265 (1046) Boky

Več podobnih tem