» »

IR-fotocelica/oddajnik/ sprejemnik

IR-fotocelica/oddajnik/ sprejemnik

SHORTEE ::

Zdravo, pri Conradu sem gledal tale kit komplet, pa me zanima, če bi se to dalo uporabiti med npr. dvema stenama, in ko nekdo prečka te dve steni, da začne piskat, samo nevem, kam priključiti zvočnik...je zato potrebno še kašno dodatno vezje? Na strani piše: Za postavitev IR fotocelice, za preklapljanje naprav za varovanje vrat, oken, na področju modelarstva, za varovanje prehodov čez železniško progo ali za sprožitev preklopnih procesov.
Upam da ste razumeli moje vprašanje.:8)

lp

radiator ::

Preko releja lahko priklopiš npr. piezzo sireno al kaj drugega ko se dere. Samo zvočnik nebo nič pomagal
Kaj je jutri že bilo?

SHORTEE ::

Se pravi, da je ta oddajnik/sprejemnik večnamenski in je od mene odvisno kaj priklopim na to zadevo? Bi se dalo tudi preprosto narediti, da žarnica zasveti, ko sprejemnik zazna oddajnik? Kje pa je tisti kontakt na sprejemniku, kamor priključiš, npr. piezzo sireno...? Bi se raje pozanimal preden kupim, če ne nevem kaj z njim početi.:8) :D


lp

SHORTEE ::

No, zadevo sem sestavil, in zadeva dela, zanima pa me, kako npr. ledico priključim na rele ( 3 kontakti ), da ko nekdo prečka, da se ledica prižge? Najbolje bi bilo, če bi mi nekdo na hitro narisal:8) .

lp

SHORTEE ::

Nobody?:(

Azrael ::

Khm, mar nisi pregledal sheme in prejšnjih odgovorov na tvoja vprašanja?

Na shemi imaš relejski kontakt. Rele služi kot stikalo, ki je odvisno od pogojev (IR žarek sklenjen ali prekinjen) menja svoje stanje (izklopljeno/ vklopljeno) oz. je pravzaprav izmenično stikalo.

Torej zadevščina je samo stikalo, ki deluje na IR žarke. Napajanje in porabnik priklopiš na to stikalo, paziti moraš le, da ne tokovno in ne napetostno ne preobremeniš kontaktov releja, vendar to pri pravilno prilopljeni lediki skoraj ni možno.

Plan B Lediko (s primernim preduporom) lahko priklopiš namesto oz. vzporedno k tuljavici releja
Nekoč je bil Slo-tech.

SHORTEE ::

Hvala ti, bom sprobal:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"logični IN" električno stikalo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
336746 (4020) kondezator
»

Izdelava vezja za alarm za motorno kolo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234161 (1056) DimmniBurek
»

Izhodi na IR sprejemniku

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112098 (1954) svizec75
»

Shema za uklop pumpe s PCjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334235 (3495) DimmniBurek
»

Nekaj kar bi me opozorilo na prihod staršev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
373860 (2901) Mamaplata

Več podobnih tem