» »

MS-DOS client na Win2003 server

MS-DOS client na Win2003 server

miranpozar ::

Alo!
Upam, da mi bo kdo lahko rešil težavice, katere rešitve sem že zdavnaj pozabil! Pripravljen sem plačati v SIT za to rešitev!
Imam Windows 2003 server, ki deli mapo, do katere dostopajo WinXP klijenti brez problema (\\server\share). Mapa se na klijentih mapira kot disk F:.
V mrežo naj bi priklopil MS-DOS 6.22 mašino in pravtako mapiral folder iz serverja na F:
(net use f: \\server\share password /user:user).
Problemi so sledeči:
1. Kako najprej inštalirati driver za mrežno kartico Realtek8139. Z uradne strani sem pobral gonilnike za DOS, kateri so datoteke OEMSETUP.INF, PROTOCOL.INI, RTL8139.INF, RTSND.DOS. Vem, da bi bilo treba nekaj vpisati v autoexec.bat ali config.sys.
2. Kako aktivirati mrežo (IP naslov, ipd), da lahko nato sprožim tale
3. net use...

Bi to delalo pod DOS 6.22 ali bi raje instaliral Win98 in uporabljal priloženi DOS 7 (brez zagona Windoz!)

Hvala.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

asgard2.0 ::

upam da ti bo to pomagalo. je doza branja sam kaj ce ces kaj narest mors brat evo ti link
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

Tomay ::

Nisem čisto prepričan ampak dos ne zna uporabljati 32 bitnih kartc, torej mrežne. Če lahko probaj s kakšno starejšo isa. (lahko da sem tudi mimo udaril:)
Voodoo 4Ever

luli ::

Tomay : Mimo si udaril!
miranpozar : koliko si pripravljen plačati in od kod si?

SasoS ::

poleg driverjev za mrežno rabiš naložit tudi tcp/ip stack za dos...
nekje imam bootdisk s tako postavitvijo, dasiravno je driver za ne2K mrežno...

r5r ::

Meni je delalo z 3c509 -> Bart :D
And it makes me wonder.

ToniT ::

Za tako povezavo potrebuješ MS Lanman, ki je dostopen na Microsoftovem FTP-ju. Več o tem na tej strani.
V ponedeljek pa ti lahko še napišem bolj detajlno, kajti imam še en računalnik v službi, kjer imam to inštalirano in je šel prejšnji mesec v pokoj, vendar so še nastavitve na disku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualizacija obstoječega win3.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
282098 (1227) kixs
»

Kje dobiti DOS 5.0 na disketah ?

Oddelek: Operacijski sistemi
61133 (1013) Poldi112
»

DOS program ne deluje

Oddelek: Programska oprema
81074 (971) karafeka
»

COMPEX ReadyLINK RL2000A

Oddelek: Programska oprema
91118 (1076) mazy
»

Stari dobri dos?

Oddelek: Programska oprema
6814 (763) msmiha

Več podobnih tem