» »

DOS program ne deluje

DOS program ne deluje

moti ::

Imam program za DOS6.22, ki odlično deluje na starem 486 računalniku, na novem notebooku pa ne deluje, kljub temu da sem nanj inštaliral tudi DOS6.22. Javi napako XXXXprogram je generiral runtime error 220. Problem pa ni v OS ampak v hitrosti računalnika. Če v BIOS-u izključim INTERNAL CASHE zadeva deluje normalno. Zanima me, če obstaja kak program, ki bi ga pognal v DOSu, da mi ne bi bilo vsakič ko bi rabil DOS popravljati BIOSa.
Vnaprej hvala.
Moti

CCfly ::

"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Spajky ::

moti, problem je ker je tvoj proc Prehiter! Obstajajo programčki, ki ti "zabremzajo proc", da se lahko stari programi izvšujejo, išči z Google malo ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

CCfly ::

moti, problem je ker je tvoj proc Prehiter!

DOSBox is a DOS-emulator that uses the ... blah blah blah ...

DOSBox also emulates CPU:286/386 realmode/protected mode, Directory FileSystem/XMS/EMS, Tandy/Hercules/CGA/EGA/VGA/VESA graphics, a SoundBlaster/Gravis Ultra Sound card for excellent sound compatibility with older games...
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

moti ::

Poskusil sem z emulatorji, ki se izvajajo v Win2000, pa ne delujejo pravilno. Deli programa še vedno zmrznejo.
Tudi DOSBOX sem že poskusil, pa še vedno ne deluje 100%. Sicer sem ga preskusil v vrsti drugih emulatorjev in je prav mogoče, da bi se dalo še kaj nastaviti.
Problem je tudi, ker program dostopa direktno do I/O portov in dodatne I/O kartice za zbiranje podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moti ()

CCfly ::

Direktnega dostopa do strojne opreme ti Windowsi 2000 seveda ne bodo dovolili in ker izvorne kode do programa verjetno nimaš na voljo, bi bilo najbolje da obdržiš staro strojno opremo, specifično za ta program.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

moti ::

S staro opremo ne bo šlo, ker jo komaj še "držimo pri življenju".
Saj na novem prenosniku tudi dela, ko poženem direktno v dosu in izključim INTERNAL CASHE. Zato iščem DOSov program, ki bi upočasnil procesor da bi program deloval tudi z vključenim CASHEm.
Na istem računalniku imam inštaliran tako WIN2000 kot DOS6.22. Ker je to zmogljiv računalnik, mi ga je škoda uporabljati samo za določen program, saj bi na njem rad delal tudi z WIN programi.
Moti

Tomay ::

Alternative je tudi, da nabaviš eno starejšo mašino p1, p2, p3 in naložiš samo dos oz win98.
Voodoo 4Ever

karafeka ::

http://www.geocities.com/kulhain/

Mogoče ti bo pomagalo, seznam programov, ki ti upočasnijo procesor. Če ne, pa malo poguglaj, sigurn se bo najdo kak program, ki ti upočasni procesor v dosu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win 98 in A64

Oddelek: Operacijski sistemi
121039 (900) H4rVeSteR
»

DOS

Oddelek: Operacijski sistemi
9886 (729) Jan987
»

X-COM Terror from the deep

Oddelek: Programska oprema
5895 (853) DominusSLO
»

Težave z dos aplikacijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
9919 (849) Frenki_Beleven
»

Kako najlaže igrati igre za DOS v Win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
71065 (884) Blup

Več podobnih tem