» »

ACTIVE_MENU

ACTIVE_MENU

KmelJo ::

Kako narediti tak menu: HiveModern
Gre se za barvanje poti. Kako je to možno narediti, mogoče s kakšnim orodjem, ... karkoli???

jure1825 ::

ma v čem je problem? kaj samo to daj e trenutno izbrana stran pobarvana? ja sej to pač v skripti ki izrisuje meni daš da pogleda stran ki je bila priklicana in potem temi določi drugi css class.

BluPhenix ::

Če stran narediš s frejmi in je meni v enem frejmu, vsebina v drugem se da to določiti s CSSjem na način:

a:active{text-color: green}


V drugem primeru (če imaš statično html stran) besedi, ki ustreza strani na kateri se uporabnik nahaja priredi drugačen CSS kot imajo ostale besede (v meniju seveda):

V dotičnem primeru je stran dinamična (verjetno kakšen php zadaj) in je v sami skripti napisano kako naj se obnašajo povezave.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

KmelJo ::

ma v čem je problem? kaj samo to daj e trenutno izbrana stran pobarvana? ja sej to pač v skripti ki izrisuje meni daš da pogleda stran ki je bila priklicana in potem temi določi drugi css class.


imam določeno za vsako stopnjo posebej css style, ampak kar se tiče trenutnih povezav, me pa zmanka. ker je problem v tem, da se mu samo trenutna aktivna povezava označi, ostale pa se zbrišejo; pa me zanima, če se je kdo s tem že igral in da je naredil tako!!! :\ :\ :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KmelJo ()

jure1825 ::

ja jaz sem se že enkrat igral

pogledaš kaj je v $_SERVER['PHP_SELF'] in potem ko izrisuješ meni daš drugi class

neki v tem stilu

$trenutna = $_SERVER['PHP_SELF'];

... for vse kar je v meniju ...

if (stripos($link, $trenutna) !== false) {
$class = 'aktivno';
} else {
$class = 'ni_aktivno';
}

KmelJo ::

jure1825, samo potem če maš tak meni, kot sem dal link v prejšnjem postu, potem je to kar veliko dela s tem, al se motim?
ka lahko prilepiš konkreten primer (mislim to, kar si ti delal)???
Ni važn', kdo zmaga, sam' da mi ne zgubimo!!!

jure1825 ::

dosti dela ne vem lih če je, no nazadnje sem to della za en intranet tako da mislim da nimam nič online takega.
aja
no na tej strani:
http://www.artnailweb.com/stran2.php?la...
je zgornji meni narejen na ta način, je pa samo 1 nivo, ni da bi blo potem še podmenija, je pa isti princip. Če imaš vse ostalo kot statični html se mi zdi malo škoda "zgubljati" čas na takšni podrobnosti...

KmelJo ::

Vse to lepo zgleda, samo mene zanima, kako določiti, da sta dve vsebini označeni kot aktivni??? Za eno vsebino ni problem naredit, ker to že imam, ampak problem mi je določiti, da sta dve označeni!?!?

Mogoče s kakšno skripto, ... kakorkoli???
Ni važn', kdo zmaga, sam' da mi ne zgubimo!!!

jure1825 ::

lih ki mi je dolgčas...

lej na tvoji strani imaš v URLju najprej parameter cid potem pa cid2 - npr
http://hivemodern.com/products/?cid=5&c...
Pomeni na glavnem meniju je aktivna postavka ki ima id 5, na podmeniju pa 28.

ko se izrisuje prvi meni greš čez postavke menija in če je id v postavki prvega menija enak cid (5) potem je class za ta link "aktiven".
Potem se izrisuje drugi meni in spet isto greš čez postavke drugega menija in če je id v postavki drugega menija enak cid2 (28) potem je class za ta link "aktiven".

cele skripte za to naredit se mi pa res ne da pisat tuki...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

php array sortiranje

Oddelek: Izdelava spletišč
91103 (826) Mesar
»

[JS / PHP] miniajax post

Oddelek: Programiranje
13955 (689) cobrica
»

problem z phpjem

Oddelek: Izdelava spletišč
304042 (3455) snow
»

Slikca pred naslovom spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
191409 (1133) Tody
»

php variable scope problem

Oddelek: Izdelava spletišč
81176 (1089) darh

Več podobnih tem