» »

USB (2.0)

USB (2.0)

lebang1 ::

Imam novejši računalnik in misklim da podpira usb 2.0, vendar ko priklopim (nov) usb disk se mi napiše da ne deluje s polno hitrostjo.....
Zanima me kje pogledam kakšne usb priklope mam na računalniku (2.0 ali 1.1)

Izi ::

Če priklopiš napravo, ki podpira USB 2.0 na kontroler, ki podpira samo USB 1.1 potem vedno dobiš sporočilo, da bo sicer delovalo samo precej počasi.
Izgleda, da imaš samo USB 1.1 :P
V delovanju sicer ni razlike, je popolnoma kompatibilno za nazaj, vendar je v hitrosti drastična razlika.
USB 1.1 ima hitrost do 12 Mbit/s
USB 2.0 pa do 480 Mbit/s
Se pravi USB 1.1 deluje celih 40-krat počasneje.

Kateri USB imaš ti piše v knjižici za matično plošče in na strani proizvajalca matične plošče.
Lahko pa tudi pogledaš v "Device Manager"
Čisto spodaj razširi vrstico "Univesal Serial Bus controllers"
in preglej katere kontrolerje imaš instalirane.
Če piše da so "Enhanced" potem podpirajo USB 2.0

Za zunanji disk boš vsekakor potreboval USB 2.0, drugače boš umrl od dolgega čakanja >:D
Če si ne boš mogel privoščiti novo matično potem obstajajo tudi PCI kartice z parimi USB 2.0 izhodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

vasquez ::

Ravno to se je meni zgodilo danes. Nov računalnik, zadnji BIOS in driverji za DFI LANPARTY UT nF4 UltraD, USB pa je deloval v 1.1 z zunanjim diskom. Na koncu sem ugotovil, da se driver za USB ni instaliral :(
Potem sem ga naložil z CD-ja od MB in sedaj je OK. Mogoče je bilo narobe to, da driverjev najprej nisem instaliral iz CD-ja, ampak sem jih potegnil dol od nVidie.

Izi ::

vasquez, driverji za USB so del Windows in se instalirajo ob instalaciji Windows.
Driverji za chipset od nVidie ne vsebujejo USB driverjev, razen če nimaš Windows 98 ali starejših.

Kar klikni na tvoje USB driverje v "Device Managerju" in videl boš, da so to Microsoftovi driverji in ne driverji od nVidie, torej se USB driverji lahkoinstalirajo samo iz Windows CD-ja

Torej nekaj ne štima kar si napisal.

vasquez ::

Najprej sem poskušal z update driver (pri USB je bil rumen vprašaj) brez MB CD-ja, pa ni šlo. Ko sem mu rekel, naj ga najde tam pa ga je naložil.

lebang1 ::

no... tu nastane pa problem... imam usb 2.0 , vendar dela s hitrostjo 1.1 !!!!
Kaj bi lahko bilo krivo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mybook zunanji trdi disk

Oddelek: Strojna oprema
161633 (1353) solatko
»

Matična plošča in usb 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
292345 (1811) itsmeanthony
»

USB1.1 : USB2

Oddelek: Strojna oprema
91669 (1451) `ripper`
»

USB 1.1, USB 2.0 in Firewire

Oddelek: Strojna oprema
91372 (1233) Xplicit
»

USB 2.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
141734 (1412) CaqKa

Več podobnih tem