» »

Linux ugasne mrežno kartico!??

Linux ugasne mrežno kartico!??

robertli ::

Pravkar sem prvič namestil Linux in sicer Mandriva power pack 2006. problem je pa v tem, da ko sem v linuxu internet dela normalno takoj, ko linux ugasnem in zaženem windows xp pa mi piše da je omrežni kabel izključen, in nikakor ne morem povezat ADSL-ja (tudi lučka na adsl modemu - 100M ugasne po izklopu Linuxa). Prosim za nasvet


LP Robert

Poldi112 ::

Linux ti pač ne more ugasniti mrežne v windowsih. Poglej v Device manager če ne mrežna ok (da nima kakšnega klicajčka) in ji poskusi nastaviti 10Mbps. Včasih pomaga.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

gfighter ::

Pravzaprav linux lahko nekako onesposobi mrežno kartico tako, da le-ta ne deluje več v windowsih. Sem imel nek primer ko je nek kolega hotel poskusno namestiti linux in se mu je začelo dogajati ravno to. Stvari nisem šel bolj podrobno raziskovat, ampak njemu je bilo tak vseeno ker tako ali tako ni hotel ostati na linuxu in ga je kmalu pobrisal. Njemu je pomagalo, da je šel v linux, ko je mrežna delala tako kot je treba, je hard-resetal mašino in voila...ko so se windowsi zagnali, je mrežna delovala...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

robertli ::

Z mrežno v device mangerju je vse v redu, ampak v opravilni vrstici kaže da je kabel izključen, tudi če ni.

Gfighter to da računalnik resetiram ko mi linux vžge mrežno sem poskusil in deluje ampak nimam namena tega nonstop počet če me razumeš ;-). Rajši bi videl kakšno boljšo rešitev, ker bi se pa rad malo navadil tudi linux uporabljat.

Vglanem, ko linux ugasne mrežno piše disabling eth0 connection... (neki takega)

gfighter ::

Ja seveda razumem to :D, sem pač opisal primer, ki sem ga doživel sam. Kako stvar trajno rešiti, pa žal ne vem, ker nikoli nisem imel podobnih problemov pa tudi dual-boot sem redko uporabljal.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

zee ::

imam Gentoo in tudi Windowse pa mi mrežna dela brez hard-reseta linuxa.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pajanko ::

Sem mel tak problem v winsih (ni bil naložen še kakšen drugi OS). Pa sem vstavil eno LevelOne mrežno, winsi prepoznali, namestili gonilnike in mrežna na matični delovala kot nova, vzamem kartico-LevelOne ven in je delovalo.
Posodobi gonilnike pa da vidimo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LAN - hitrost prenosa, zakaj ne gre več?

Oddelek: Omrežja in internet
142019 (1506) elasto_mania
»

Težava z LAN! Prosim za pomoc

Oddelek: Omrežja in internet
61125 (1014) Tomaz27
»

mreža linux - windows (ne pinga)

Oddelek: Omrežja in internet
91322 (1215) TICKO
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947031 (5414) Azrael
»

Katera mrežna kartica?

Oddelek: Kaj kupiti
132058 (1836) R-S-LoVe

Več podobnih tem