» »

CNR modem driverji

CNR modem driverji

slinko ::

Zdravo!

Mene neki zanima in sicer: Pred parimi dnevi sem eni prijateljiti ponovno naložu windowse 98, ker so bili prejšni totalno sesuti. Po namestitvi vse lepo lavfa, razen tega modema na cnr vodilu , ker ni driverjev. Za vse ostalo ma driverje edino za to pa nima. Zdaj me pa zanima kje bi se dalo dobit te driverje glede na to da pojma nimamo ker model modema je, saj na modemu nič ne piše. je pa stvar stara že ene 6 mogoče 7 let. Tam v dodajanju nove strojne opreme pa je samo tisti vprašaj in piše PCI device.

A obstaja kakšn program da bi pokazal model modema?
Pa še to a se sploh splača dat na ta računalniok Xpje glede na to da je 700mhz 128 rama in 20Gb diska?

LP!

Izi ::

WinXP pozabi, je RAM-a premalo pa tudi procesor je prepočasen.

Glede driverja za modem pa z nobenim programom ne boš našel modela in proizvajalca.
Edina in dokaj enostavna možnost je, da ga fizično vzameš ven iz računalnika in ga dobro pregledaš.
Prozvajalec je skoraj vedno napisan nekje na tiskanem vezju. Dostikrat pa tudi model.
Ko pa imaš enkrat ime proizvajalca pa ne bi smel biti problem najti driverjev, če malo pogooglaš.

Če ni imena mora biti vsaj FCC ID številka.
Greš sem (http://www.tomsvariety.com/fcc_dbse.htm) in v FCC database vtipkaš številko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

slinko ::

Ja sej glih v tem je bil problem da ni pisalo proizvajalca na modemu.
Upam da piše vsaj tist FCC ID#, ampak škoda da ja baza sam do 98 leta tko da verjetno ni uporabna za novejše kartice.

Drugače pa ful hvala. In spet sem se neki navadu. Hvala še enkrat pa lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z wireless USB ključkom Cisco

Oddelek: Omrežja in internet
101124 (926) Boomy
»

Obuditi k živlejenju staro kišto!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101319 (1135) gzibret
»

Skurjen modem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5829 (775) CCfly
»

BIOS update, ident. plate...

Oddelek: Strojna oprema
171529 (1370) segedinar
»

Linux modem problem

Oddelek: Operacijski sistemi
361373 (1080) kloshar

Več podobnih tem