» »

Obuditi k živlejenju staro kišto!

Obuditi k živlejenju staro kišto!

Ice Fusion ::

Nevem v kiro temo bi dal to zato pišem kar pod to!

Torej doma imam eno star računalnik, na njem lavfa win 98, grafična je S3Trion 64V+, za ostale stvari bi ga pa mogo zagnat da bi vido kaj sploh vsebuje....

Zaj me pa zanima, s čim bi lahko js to zadevco vredi pregledal in dobil gonilnike, ker nisem nič
dobo zraven saj mi ga je pred 10-mi leti nekdo podaril :D če pa je blo kaj zraven je pa tak že pogubljeno1

računalnik lavfa za tak staro zadevco še super, in bi rad naredil iz njega kot nekakšno staro
konzolo oz igralni avtomat za tiste tastare igrice in kake emulatorje pa podobno...

Vsi predlogi zaželjeni :)

LP

gzibret ::

Kar enostavno naloži gor nove win98, verjetno že imajo vse gonilnike vgrajene. Gonilniki za DOS (predvsem zvočna kartica in CD-ROM) pa je druga zgodba.

Poglej na http://www.driverguide.com.


Najbolj enostavno pa ugotoviš, kaj je notri, če kišto razdreš :D
Vse je za neki dobr!

Ice Fusion ::

OK specifikacija rač.

Genuine Intel Pentium Procesor (??? nič ne piše kiri)
64 MB RAM-a

OS: Microsoft Windows 98
Grafična: S3 Trio 64 V+
Monitor: Hyundai DeluxScan 15G

V rač. je še neka zvočna (neznano poreklo :) )
Disk 2 GB :)
disketnik pa CD-ROM Teac Cd-540E

Vglavnem to se da razbrat.... old stuff predvsem

Opazo sem da lavfajo MS Office 2000 gr
pomeni to, da bi bla možnost, da bi lavfali tudi winsi 2000 gr?

gzibret ::

64 MB rama - tukaj že lahko naložiš Windows 2000 gor, pa gonilnikov ziher ne bo treba iskati (razen zvoka in CD-ROMa za DOS).
Vse je za neki dobr!

Camalotz ::

Win2000 ti bodo tle gor laufal blaaazno počasi. Mislim, da bi ti 98 znali najti večino potrebnih driverjev, probat te nič ne stane, vrži not cd, pa naloži. če bo kak manjkal, se ga bo najbrž bp dobil na driver guide. Poskusi gor vržt kak Belarc Advisor al pa AIDO, da ti pove, kaj točno je not.

Ice Fusion ::

Win 2000 delajo zlo počasi ja! Bom poskuso z onima dvema programoma da vidim kaj je not
upam da delata na 98! Ker meni je bil problem najt tak program!

Drugače pa moram na lov za win 98... :)

SimplTech ::

Takšni stari računalniki so super stvar, saj se lahko porabijo za marsikatero stvar. Ravno sem bral v januarski številki BUGa kaj vse lahko narediš s takšno kišto. In sicer lahko narediš:

- datotečni in printer server (gor vržeš katero linux distribucijo - v članku priporočajo Xandros, ki je zelo primern za začetnike)
- narediš si internet ruter (gor daš IPCop ali katero drugo distribucijo, ki se uporablja za te namene - sam imam IPCopa na eni stari gajbi in to je tako super zadeva, da ga ni ruterja ki bi lahko ti toliko stvari ponujal. Rabiš samo 2 PCI mrežni in 1 stikalo)
- in kot si sam predlagal lahko na njem s pomočjo emulatorjev igraš stare DOS igre, igre iz avtomatov (M.A.M.E. emulator), igre iz raznih konzol: Sony PSX, Nintendo 64, Nintendo SNes...), igre iz Amige in še kaj bi se našlo. Večina teh starih iger se najde v obliki romov na internetu in to zastonj.

Če te posebej zanima katera od teh stvari pa kar napiši.

gzibret ::

Mene pa zanima, kako igrati igre iz Amige. S kakšnimi programi moraš naredit diskete? Kje potegnat igrice?

Hvala za info.
Vse je za neki dobr!

SimplTech ::

Za igranje iger za Amigo rabiš ustrezen emulator. Slišal sem, da naj bi bil dober WinUAE. Preberi malo njihovo stran, pa boš našel kar nekaj informacij: link. Pojdi na to stran in potem pod kategorijo Links na levi imaš povezave na ostale strani. Preberi malo FAQ-je da boš videl kaj vse je potrebno storiti, da igre delujejo. Med povezavami najdeš tudi kar nekaj povezav do strani z igrami za Amigo

Rome za Amigo sem pa našel tudi tukaj: link

Azrael ::

Za iskanje porekla zvočne kartice (ali matične in vseh ostalih kartic) vpiši FCC ID kodo v ta iskalnik

Hitrost procesorja v MHz ti plošča izpiše pri vklopu.

CD ROM driver za DOS dobiš na zagonski disketi Win98, ker je CD Teac, tudi na uradni strani proizvajalca. Za miško uporabi univerzalni DOS driver ctmouse.
Nekoč je bil Slo-tech.

gzibret ::

Hvala za info.

LP!
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domaca Racunalniska Scena za Stare Mlincke

Oddelek: Loža
162414 (1602) Tom-Cat
»

Driver za us robotics external modem

Oddelek: Omrežja in internet
5885 (843) Gapi
»

Modem Asus driverji 98

Oddelek: Programska oprema
5902 (868) Han
»

Problem z gonilniki za zvok

Oddelek: Pomoč in nasveti
61029 (989) boss-tech
»

Težave z onboard zvočno kartico!

Oddelek: Strojna oprema
111287 (1218) speed machine

Več podobnih tem