» »

ISA 2004; pravilo blokira Avast! updater

ISA 2004; pravilo blokira Avast! updater

Microsoft ::

Skratka, mam postavleno tole zadevo, pa sem ugotovil, da mi blokira Avast! updater. Na prvem mestu imam pravilo, ki mi blokira razno razne reklame in podobne stvari. URLje sem pobral iz tele strani. Zraven sem dodal se nekaj lokalnih URLjev. Te URLje sem zmetal v Domain Name Sets pod imenom Block URLs.

Pravilo na prvem mestu ima Action Deny, Protocols HTTP, From/Listener Internal, Localhost, To Block URLs. Ce je to pravilo enejblano, potem mi blokira razne reklame, samo zraven tudi updater. Ce to pravilo disejblam, potem lahko normalno naprej surfam, z reklamami seveda. In, tudi updejter dela. Poleg tega sem opazil, da ima Avast tole stran, do katere lahko dostopam tudi takrat, ko imam zgornje pravilo enejblano.

Skratka, zanima me, ce je mel kdo ze podobno probleme in kako jih odpravit?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Primoz ::

Kako si drzneš reklame blokirat [>:D]
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Daedalus ::

Za blokiranje reklam raje uporabi hosts datoteko... pa ne bo reklam, pa Avast bo delal.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Microsoft ::

Sem to mel, samo mi je uspelo masino v tako stanje pripravit, da ne uposteva tistih pravil.:\ Pa tudi ni point v tem, ker stvar delam rajsi na eni masini, pa mi ni treba potem to na vsaki masini na novo kopirat ta fajl.

Je pa glavni problem, da je v pravilu nekje ~10.000 URLjev. Zdej tu ugotovit, katere je tapravi...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

64202 ::

ethereal pa poglej kaj dela updater
I am NaN, I am a free man!

Microsoft ::

Hoce pridit na tole stran, verjetno pa se na serverje na tej strani. URLja avast.com pa ni med blokiranimi. In ko je pravilo enejblano, lahko odprem link z brskalnikom.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

DonHonChi ::

Jah pač ISA server v rokah sposobnega uporabnika.. kaj pričakuješ?
gluposti...

Microsoft ::

Kaj je to zavist al kaj?:\

Sicer pa sem stvar delno resil. Ocitno pri tem posodabljanju ni dovolj HTTP protokol, tko da sem odprl cel TCP do downloadX.avast.com (x=1~61), pa lepo dela. Tu bi lahko stvar bolj precizno naredil, samo se mi zaenkrat ne da iskat.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

avast! 7.0 je zunaj!

Oddelek: Informacijska varnost
335592 (4426) RejZoR
»

Internet Explorer mi povzroča težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
241870 (1535) neres
»

Uporabniški račun

Oddelek: Pomoč in nasveti
91191 (1093) Muzo
»

okužen IE

Oddelek: Programska oprema
5908 (797) DCER
»

Norton Antivirus se slabša, kakšna je alternativa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
649379 (7631) fruti

Več podobnih tem