» »

Resetiranje velikosti diska ter odklep diska

Resetiranje velikosti diska ter odklep diska

hardfreak ::

Ja prav ste prebrali. Imam 80Gb disk WD Protege', kateri je bil uporabljen v PS2 in je bil prikrajšan za celih 72Gb, torej deloval na 8Gb, no sedaj sem to dobil v roke, malo pretestiral, pa ga ne uspem spraviti nazaj na mesto, se pravi v prvotno stanje.
Ima kdo izkušnje s tem?
Vnaprej se vam prav lepo zahvaljujem ter vam voščim vesele praznike.

igorn ::

nevem če ti bo tole kaj pomagalo
sem meu enkrat en disk ki ga je kao pol manjkalo ,nikakor se ni dalo dobit ven boot sektorja in s tem naložit win , na servisu so rekli da je kaput jast sem šel malo googlanja in prišel do enega programa ki je cel disk prepisal z 0-ničlami in disk je postal kar naenkrat pošpolnoma funkcijonalen
in dela še danes
disk je maxtor in programa sta bla maxblast4 in powermax

hardfreak ::

Hvala, poznam, saj maxtor ma 10x boljše diagnostične programe kot WD, sam imam veliko več programov, beri diagnostične in servisne, pa glede na to, da sem mu celo uspel dopovedat, da naj se obnaša kot 80Gb, ga še vedno vidi kot 8. Bom dal še v drugo mašino, ker morda ta podpira le do 40Gb :) bomo vidli, kaj bo. Sicer pa še 1x hvala ampak mi žal nič ne pomaga.

Duhec ::

Mogoče imaš pa samo kak jumper preveč. Poglej na tablico (jumper settings) na disku.

;-) ::

pa si ziher da je 80 giga ???:D j:D o:D k:D e:D

hardfreak ::

Duhec pa EWEER > vajini vprašanji sta tipično neresni! Lepo sem napisal za kaj gre, sicer pa moje računalniško znanje nadgrajujem že celih 20 let in ne morda pol leta kot vidva.
EWEER- če po tvoji logiki WD80EB ne 80Gb disk, pol ne vem!
moderatorji, dejte taka bedna vprašanja odstranjevat, ker mi gre to malo na živce.

jest10 ::

Ne bodi tako siguren:D
To je kar lepo le 8GB disk.
Tudi BMW518 nima 518KM in ne gre 518km/h kljub oznaki.

Tilen007 ::

Sem mal googla vprašu za WD80EB in sem dobil velik zadetkov... 8GB!

jest10 ::

Moj 80GB WD ima oznako WD800BB. Torej imam 800GB disk?>:D
Oznak ne jemlji vedno dobesedno

dejansan ::

hja, očitno boš rabil še ene 20 let da boš ujel duhca pa eweer-ja, kljub temu, da sta kao po tvojem totalna začetnika :D
dejansan

hardfreak ::

dejansan, ja okay če tako misliš, ampak slabo misliš, ker vem, da imam prav in vem kar govorim, glede na to, da ima samo oznako gor, vem, da je 80 Gb disk zaradi teh oznak:
16383 cylinders, 16 heads in pa 63 sectors in mi ga je sadaj v drugi mašini razpoznalo kot WD800AB, le zakaj??
Tako, da očitno fabriško je 80Gb in dana potem nalepka 8Gb.
Resda nisem tako dober z kakimi kopirci al pa linuxom, ampak na hardware se dovolj spoznam, da vem kako je z stvarmi.
Pa brez zamere.

;-) ::

@hardfreak

WD80EB je 8 giga disk pa mi je vseeno če maš 40let izkušenj!
[8 GB size, 5400RPM, 2 MB Buffer]

WD800BB je pa res 80 giga.

ka zaj te bomo 16 letniki učili o tem, če maš pa 20 let izkušenj.

EDIT: gremo vsi v trgovino po 8GB diske (beje so 80 GB:D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

dejansan ::

zakaj bi ti kdo zameril? si sam že vse povedal, zdaj samo čakamo še na kakšno tretjo oznako, mogoče imaš pa celo kak prototip 800gb diska 8-)
dejansan

MadMax ::

hardfreak:
Saj je lepo, da si prepričan v svoje besede, ampak to pomaga samo tvojemu egu.
Leta "izkušenj", pa tudi doktorat ti v tem primeru ne zadostuje.
In tudi če en 7-letni mulc napiše, da je WD80 pač samo 8GB disk, ima tokrat navkljub samo mali šoli bolj prav kot ti.
Si pa poskrbel, da sem se prvič danes nasmejal :)
Imaš pivo v dobrem ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

elasto_mania ::

nerabte ga zafrkavat če mu napiše da je to WD800AB če ne berete samo v drugi mašini.

Azrael ::

Zakaj pa nisi iz podanih parametrov izračunal velikosti diska ?

16383 cylinders x 16 heads x 63 sectors x 512 bytes per sector = 8455200768 B

Če uporabim lepo faktror pretvorbe 1024, kar za te diske še velja dobim:

8257043 kB = 8064 MB = 7.88 GB

Ni dileme, disk je vsekakor velik 8 GB.
Nekoč je bil Slo-tech.

elasto_mania ::

se mi ne da računat

hardfreak ::

WD800AB link
Okay potem se pa kar vsi delajte norca iz mene, neverjetno kakšni ste! Pa to ni več normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hardfreak ()

suse80 ::

ESC Computers : Western Digital 80GB 7200rpm 8MB cache ATA150 [WD80JD] - gwarancja: 36 miesiecy...
www.esc.pl/product_info.php?products_



Zgornji link lepo pove, da je to 80 GB disk. Če ima res to oznako.


Sicer pa je nivo razprave padel .
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

EjTi ::

Azrael bi lahko tudi vedel, da tiste številke še ne pomenijo, da je disk velik samo 8GB. Lahko da BIOS ni sposoben prepoznati več kot 8GB.

Zato je najbolje, da prepišeš oznako napisano na disku (sploh, če ti na različnih platah napiše, da je disk drugačnega tipa (WD80EB:WD800AB) ter na kakšen računalnik si ga priklopil (vsaj tip procedorja, še boljše pa tip "severnega mosta" na plošči).

Azrael ::

Žal ne vem odkod je hardfreak prepisal tiste cifre, z diska ali od nekje drugje, svoje je pa naredila še spreminjanje oznak diska.

Izračun je po navedenih podatkih točen, razen če gre za "logično velikost" za BIOS, ki nima avtodetect funkcije. Na podlagi pomankljivih podatkov sem prehitro sklepal, da gre za fizično velikost diska, moja napaka.

Glede plate in podpore diskom. Vse skupaj je odvisno od BIOSa. Tako lahko neka plošča s TX chipsetom podpira do 127GB velike diske, druga z BX (ki je novejši chipset) pa ne, ker proizvajalec ali neuradni razvijalci niso tega implementirali v BIOS dotične plošče.

Tako imaš lahko matično ploščo, ki sploh ni zelo stara, ampak ne podpira diskov večjih od 8 ali 32 GB, kar je pogost problem pri brand name ploščah.

Chipset ima glavno vlogo pri podpori RAM modulom, ne diskov.
Nekoč je bil Slo-tech.

Duhec ::

@Hardfreak, z malo večjim spoštovanjem ... , vendar si mogoče moj stavek okoli switchev/jumperjev narobe razumel.
Če je disk zares 80GB je bil lahko že tovarniško z jumperjem 'presvičan' na nižjo kapaciteto t.j. 32GB (zato tudi moja opazka okoli jumperja in da poglej na tablico kako je največkrat vsiljen 32GB limit), vendar ga bios tako preswičanega zazna lahko samo npr. 8GB.
Daj ga v eno drugo mašino in poglej v Cmos Setupu pod IDE HDD Auto DETECTION, da vidiš kakšne parametre (Cyl,Head,Sec) izvrže detekcija.
Poizkusi s kakšnimi drugimi programi določiti parametre diska, npr. s HDD Regeneratorjem, ki neodvisno od file systemov ali formata izpiše velikost diska, ki ga bo testiral.
Glede na podane parametre je izračun pravilen, torej cca. 8GB, kot so že povedali predhodniki.
Glede 20 let...., hm, tolk imam starega sina....

EjTi ::

Moja napaka: moral bi napisati "južni most" in ne "severni most".

hardfreak ::

V obeh primerih gre za novejše plate
ABIT IC7 Intel 875 / ICH5-R ter
ASROCK Northbridge: VIA PT880 Southebridge: VIA 8237

Ni mi pa jasno zakaj Abitka ga zazna kot WD80AB in ASROCK pa sicer javi, da je nekaj narobe z diskom vendar po klik na F1 gre naprej in ga v biosu zazna kot WD800EB

Na starejših mašaniha pa itak edino kaka novejša plata za Tualatine morda zazna pravilno. Poleg tega sem ga dal v prenosno ohišje in glej ga šment WD800EB! Ne bom si živcev parav.
Sej sam vem in imam dovolj znanja, da vem veliko stvari, ampak 100 diskov sto različnih napak. :)
BTW fajn praznike.

dejansan ::

hardfreak tudi tebi vesele praznike, pa verjamemo, da boš s svojim znanjem vse uredil tako kot je prav

ampak odloči pa se vseeno za katero oznako gre, ker zdaj si pa že 3 različne navedel pa ti bo počasi že wd-jevih diskov zmanjkalo
dejansan

Dead_Eye ::

ampak odloči pa se vseeno za katero oznako gre, ker zdaj si pa že 3 različne navedel pa ti bo počasi že wd-jevih diskov zmanjkalo


n1 izjava:D

hard: kaj ko bi ti poslikal nalepko(oznako) tega diska in jo prilepil na forum?
The one and only

Samson ::

Dej ti nekje dobi Spinrite6 naprimer pa zagoni...Mogoce ti kaj spremnei iz 8G na kaj vec, oz edino ti lahka ugotovi dejansko stanje diska...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

nodes ::

ja nalepko daj gor...potem ti priskrbim prave podatke

suse80 ::

Priklopi ga na mašino z linuxom.
Po moje boš tako najhitreje prišel do pravega podatka....
Dovolj je, da zaženeš začetek setupa s kako distribucijo, vse do razdelitve diska, pa ga boš morda uspel formatirati s kako polno kapaciteto.
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hdd

Oddelek: Kaj kupiti
231382 (1096) TOP
»

Kere komponente

Oddelek: Kaj kupiti
211385 (1048) Sadida
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310413 (7598) Keyser Soze
»

80GB: MAXTOR VS. IBM (hitra nujna odlocitev)

Oddelek: Kaj kupiti
332017 (1295) vander
»

Kateri disk?

Oddelek: Kaj kupiti
71031 (871) ghibly

Več podobnih tem