» »

lastnik wireless omrežja

lastnik wireless omrežja

Tear_DR0P ::

ko takle mal pogledaš kakšna wireless omrežja vse loviš s kartico jih najdeš lahko že kar precej. Zanima pa me, kako ugotoviš kdo je lastnik določenega omrežja. v LJ na bežigradu (maroltova) mi namreč lovi samo eno omrežje, pa me zanima čigavo je, če obstaja kakšna možnost komercialnega koriščenja.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tero ::

Težka bo tale.
Najprej probaj ugibat od koga bi bilo po SSID-ju. Namreč marsikdo si nastavi SSID ker po priimku, imena firme itd..
Pol pa notebooka v roke, zagnat netstumbler hodit okoli in gledat kje je najboljši signal. Netstumbler bo ti mogoče napisal tudi ime proizvajalca routerja, tako da imaš en podatek več. Pol ko pa imaš te podatke in vidiš kje je najboljši signal pa greš zvonit po hišah:D V blokovskih naseljih je seveda zadeva izredno otežena ker jih živi toliko skupaj:\.
Če imaš mogoče kakšne veze ns ISP-jih pa bi mogoče lahko tudi ugovotil kdo je lastnik tudi po wan IP-ju.

Nebom te nagovarjal k nelegalnim početjem, ampak bom še rekel samo to da en prijatelj je imel podoben problem in je ugovotil da ima wlan njegov sosed čez cesto, ker je imel pošeran celi disk in na njem je imel svoje fotografije:D 8-O
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Tear_DR0P ::

ne sej omrežje je zaklenjeno :)
v bistvu tam živi frendica, možnost pa je da bom od oktobra dalje tudi jaz. in zadnjič sem na hiter pogledu, z njenim prenosnikom, kaj dobi in ji je v stanovanju vlekl eno omrežje - ime je blo 14neki umes14, predvidevam da je privatno. Kar se tiče ISPja bom lahko preveru,mam veze, sam bi se mogu res spustit v stvar.
FDV ma wireless postavljen, sam mislim da vleče zgolj na območju faksa, če bi pa vleklo do tja gor, bi to blo frendici kul, ker je s FDVja in bi lahko pol kr FDVjevski net uporabljala :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

pujsek_ ::

Če je stvar zaklenjena oz. dobro zaklenjena pol boš le steška dobil kaj več podatkov kot ssid... :\ :)
Welcome shop.wlan-sat portal...

pivmik ::

Poskusi nalepini po okoliških blokih kdo je lastnik tega omrežja, če se bi dalo kej zmenit in naj te kontaktira.
LP, Gregor GRE^

BlazP ::

Js sm na Puhovi, pa ni sans, da dobim FDVjev WiFi.

Microsoft ::

A ni tudi sam war driving prepovedan?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

pivmik ::

Kolikor jaz vem ne.
LP, Gregor GRE^

Tear_DR0P ::

od kod teb war driving?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tero ::

Prvič napiše se wardriving, in wardriving ni čisto nič nezakonitega.
Več o tem
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tear_DR0P ::

no sej vem kaj je wardriving, sam me zanima od kje je MS to zdej prvleku - če pridem domov, pogledam katera omrežja dosegam z domače mize, to ni wardriving. kaj pa če pridem k prijateljici na obisk?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Microsoft ::

Ok, sem mislu, da je to prepovedano.

Tear_DR0P, preveri si prvi odgovor v tej temi:
... Pol pa notebooka v roke, zagnat netstumbler hodit okoli in gledat kje je najboljši signal. ...
Res pa je, da ne vem, kje hodis naokrog. Po stanovanju ali ulici.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

pujsek_ ::

No jaz ti bi še pa priporočal eno boljšo varianto, eno Canyon PCI karto in eno yagi močno usmerjeno anteno, pa skozi okno in netstumbler... ;)
Welcome shop.wlan-sat portal...

Damjan Jagar ::

Dobi nekoga z GPS receiverjem. V povezavi z netstumblerjem dobiš oddaljenost routerja v metrih. Preizkusil in deluje.
http://jagar.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
374821 (3756) blackbfm
»

Ali so angleži res nori

Oddelek: Loža
463189 (1964) grex
»

Tri leta za krajo brezžičnega interneta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11213705 (11073) poweroff
»

Wardriving V Mariboru

Oddelek: Omrežja in internet
122127 (691) BigWhale
»

Brezplačen WLAN dostop v Sloveniji

Oddelek: Omrežja in internet
437952 (6272) Damjan Jagar

Več podobnih tem