» »

hub in ADSL

hub in ADSL

burekar ::

Ok, trenutno imam doma dva računala v sledeči situaciji:
V enem sta dve mrežni, ena za LAN, druga za ADSL. V drugem samo ena za LAN. Drugi se preko prvega poveže na net.
Zdej sem se pa spomnu, da bi lahk to zadevo odpravu z uporabo huba(rad bi, da bosta lahko šla oba računalnika na net neodvisnom od drugega. Zdej pa ne vem, kak naj vse skupi zvežem. A naj dam kr vse tri UTP priključke(prvo računalo, drugo računalo in pa ADSL modem kabel)direkt v hub? Pa se bo treba potem še s ta drugim računalnikom prijavit v ADSL registraciji al kako?
A že ma kdo od vas celotno zadevo speljano s hubom, in če, kako?
Hvala za vse odgovore, bi bil hvaležen če čimprej odgovorite.:)
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

UglyKid ::

čist preprosto:D

Od adsl modema daš kabl v hub( v up-link , če je potrebno to zvežeš z crosover kablom(odvisno od huba)), potem pa priklopš vsak comp. posebi v hub.>:Din viola imaš dva compa. povezana z internetom.

Men to dela že en teden in sem najbol srečen:D:D:D

burekar ::

Thnx, bom probu. Sam kak si se pa potem registriru SIOL-u? A je kr avtomatsko zaznal vse skupi?
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Sponka ::

SiOL ti omogoca da pridobis dve IP stevilki na isto uporabnisko ime. S postopkom, kot ti ga je opisal UglyKid naredis tocno to -- mojem primeru idealna resitev, ker lahko igrava dva hkrati in imava razlicen IP.

Razlika je le v tem, da moj hub ne deluje, ce imam natavljeno na up-link. Ne vem zakaj, a tako je (Compex 10Mb HUB).

b.

burekar ::

Pa se je treba tud z drugim compov prijavit v ADSL omrežje al kako?
Btw, imam DLinkov 5-portni hub.
:)
Pa še eno vprašanje-kaj se potem zgodi z LAN-om. A zadeva še vedno normalno funkcionira, glede na to, da mora mrežna kartica delovat na dveh omrežjih?
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burekar ()

burekar ::

Naj se me prosim nekdo usmili, pa mi odgovori.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Sponka ::

Seveda. Prijavis se z enakim imenom in geslom kot na prvem racunalu, seveda moras imeti instalirane tudi drajverje za ADSL.

To sta enostavno dve samostojni povezavi, lokalno omrezje nima nic pri tem.

Pa se opozorilo, ce imas switch ne bo delovalo --> mora biti HUB!

LAN? Obstajajo navodila, kako v Windows narediti, da ima kartica vec IP stevilk. Kako je v primeru ADSL ne vem, ker dobis dinamicen IP. Ce bos poskusal preverjaj na NT, Win2k ali XP, s starejsimi verzijami (95/98/ME) so tezave, ker je treba spreminjati register. Osebno z ADSL nisem probal in ne vem, ce dela, z navadno mrezo pa to dela.

Pa ne kompliciraj, mrezo spelji preko druge kartice, seveda lahko preko istega HUBa :)
Ce imas samo dva racunalnika povezi s cross-over kablom.

Varnost te pa ne zanima, ane? :D

b.

burekar ::

Sponka:
Ho ho, zrihtu sem. V vsakem računalu imam po eno mrežno in mi na obeh dela in LAN in ADSL. V hubu sem mogu da na uplink, da dela zadeva normalno(Dlinkov 5 portni hub- če koga zanima). Windowsi XP so zakon! Vse je samo inštaliral, b.p. Kar se pa varnosti tiče, mi pa z ADSL-om ni blo problem zdownloadat novega service packa za XP-je, ki 99% izboljša varnost.
Thnx za odgovore.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151770 (1586) Matek
»

adsl + 2*router

Oddelek: Omrežja in internet
71227 (1130) Chessman
»

ADSL- dva kompa

Oddelek: Pomoč in nasveti
432446 (1870) Gandalfar
»

ADSL - 2 racunalnika - mrezne kartice ???

Oddelek: Strojna oprema
111689 (1350) Tomi
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
814819 (4014) PaJo

Več podobnih tem