» »

Napeljati Lan po elektricnih drogih?

Napeljati Lan po elektricnih drogih?

danielka84 ::

Sedaj imamo s sosedi wlan omrezje, ki deluje recimo zadovoljivo, razen ob nevihtah...
Ker sem ze marsikje videl kaksne clanke glede posledic tega wlan sevanja, me kar malo skrbi, namrec imam asusa na 80mW z zunanjo homemade by Pujsek omni anteno. Zdi se mi, da vstajam nenaspan, da sem skos nekaj napet, slabe volje...

In sem rekel konec, bom raj napeljal UTP kable do sosedov. Sedaj me pa zanima, kako bi bilo to izvedljivo po drogih Elektra maribor>:D navesit kable nebi bil problem, zanima me kaj bi bilo z strani kaksnega organa, da nebi placal batine. Drugace zice gredo dejansko cez naso hiso cca 70cm nad streho, tako da bi tocno ujel linijo. Kabel bi pa napeljal 1.5m pod elektricnimi zicami. Gre za 1x80 ter 1x40m kabla. Kaksen kabel bi naj uporabil? Bi ga bilo potrebno se dodatno zascitit z kaksno cevjo?

Hvala za odgovore.

#000000 ::

To bi ti elektro skinu ob prvi priliki in verjetno bi še kako kazen plačat mogu. Lahko pa jih kontaktiraš in uprašaš, mogoče ti celo dovolijo. LP

;-) ::

verjetnost da ti pustijo pa je 0,000000(pa še kolko ničel???)
:D

Pyr0Beast ::

Ja, no, če poveš iz kje si, pa lepo prašaš mojga fotra, mogoče, mogoče :)
Bi bilo dobro da bi si naredil eno vrsto zaščite pred tem sevanjem, tako, da bi dal za anteno na zid eno folijo (1mm bo čist kewl, ki bi jo potem ozemljil,ali pa mrežico, ki ima manj kot 2mm velike luknje, potem pa prebarvaš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dolenc ::

To da ti vstajaš zaspan, pa da si napet pa to ni posledica antene. Ker je sevanje pri teh zadevah zanemarljivo, raje drugje poišči vzrok. Pol pa še računej kolk bo sevanje iz kabla vplival na tvoj kabel, mislim da bi ble motnje kar velke ker tisti kabli pa sevajo.

flisko ::

poglej mal reklame,DORMEO prodajao ravno z atake primere :D :D :D

danielka84 ::

Od cesa pa je odvisno sevanje elektricnih kablov, sem slisal, da naj bi sevali ti dajnovodi, ne pa 3x120V?
Al je to odvisno od toka, ali cesa. Mogoce so pa vzrok prav ti kabli, ki gredo nad hiso, sem pa v podstresni sobi, tako da kabli peljejo 3m bek od moje glave. A bi lahko zahteval polozitev kablov v zemljo?

Pyr0Beast beri ZS

Azrael ::

Išči vzroke nespečnosti drugje, ne v kablih ali anteni. Antena je BTW usmerjena in signal pošilja samo v eno smer, v kateri se ti najbrž ne nahajaš.

Če želiš prestavitev zunanjih inštalacij od elektra , načelni ni problema, samo primeren kupček $$$ odštej in istočasno prepričaj prizadete sosede, da dovolijo zemeljski priključek (mogoče bodo celo dovolili, če boš kril res vse stroške). Enako velja tudi za UTP inštalacijo.

Sam svoj mojster pa nikar. Poleg zelo verjetne kazni, tvegaš še uničenje opreme ob kakšni nevihti. Stvari niso prav enostavne.
Nekoč je bil Slo-tech.

BigWhale ::

Tinfoil hat si moras nabavit!

Pyr0Beast ::

... ki še ojača sevanje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BluPhenix ::

Huh? Ojača? Če glavo oviješ v alu folijo ne čisto nič ojača. Sam za EMV je alu folja malo tanka.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Pyr0Beast ::

Ja, sem se spomnu ...
... tisto je blo za možganske valove.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

alesrosina ::

povezni si folijo cez glavo.

http://people.csail.mit.edu/rahimi/helmet/

đouk. Ne sevanje sigurno ni krivo. Imam sam wireless roter ze vsaj 2 leti, pa ni opaznih razlik pri spanju.

gumby ::

>>Sam svoj mojster pa nikar. Poleg zelo verjetne kazni, tvegaš še uničenje opreme ob kakšni nevihti. Stvari niso prav enostavne.

poleg tega UTP kabel ni primeren za zunanjo montazo, sploh ne za samonosno

Henixman ::

Jst sm napeljal najprej do soseda isto k ti po drogu od elektro pa elektro ni nč reku sm je pa motlo signal pr testu z lan accapter al neki podobnega je fajn valovalo tako da sem rajš napeljal zajlo pa gor pritrdil z vezicami kabl (no vmes sem dal še en stolp na sosedovi garaži!!!

WhiteWolf ::

Ali ve kdo bolj natančnoo kako je z tem sevanjem, ker tudi sam nameravam drug teden napeljati brezžično omrežje po hiši.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Henixman ::

ja to tut mene zanima to elektromagnetno sevanje k je v žici za elektriko k zdej mi lepo dela, vem sm kk je to v teoriji tk pa nebi vedu

lebang1 ::

Henixman ::

ja sm k sm se jst za to zadevo zanimal so mi takole povedali "strokovnjaki": dečko to je tk te stvari delajo do nunanje napetosti oz. kabla na katerega se prklučiš!! tk da tle pride v vpoštev celotna hiša samo

Henixman ::

Zdej pa odvosno od razdalje, si lahko omogočiš WiFi pa lepo nardiš domanarjeno anteno (moj frend jo ma pa jo je izdelal s stroški do 4k pa mu lovi 100 metrov) sm pazit morš da maš mrežno ki nima antence pritrjenbe ampak člahk nadomestiš s kablom


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabel za internet (zunaj hiše)

Oddelek: Omrežja in internet
92704 (1169) Vanadium
»

sevanje vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7618102 (14032) RejZoR
»

UTP kabel - max- dolžina ?! komu verjet ?

Oddelek: Omrežja in internet
4514252 (10037) Pyr0Beast
»

Spanje zraven vtičnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5012662 (11436) SmeskoSnezak
»

Resnica o čeladah iz alu folije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
599725 (8029) darkolord

Več podobnih tem