» »

Kabel za internet (zunaj hiše)

Kabel za internet (zunaj hiše)

Adapter15 ::

Živjo, nameravam napeljati cc. 30m kabla od računalnika do modema. Računalnik se nahaja v sosednji hiši, tako, da bo cca 10m kabla napeljanega po zraku med hišama. Glede na to, da bo kabel izpostavljen dežju, snegu, mrazu, vročini in UV žarki, pomoje navaden UTP kabel ne velja... Zanima me kakše vrste kabel potrebujem? kje ga lahko kupim in koliko prib. bo me stal 1m kabla?
Lp, Jošt

_Tom_ ::

Navaden UTP v cevi za kondenz oz. outdoor UTP kabel. Vse skupaj pripeto na pocinkano oz. inox pleteno žico z enim oz. dvema napenjalcema.

Tilen ::

Preden greš v nakup kablov, stestiraj kak powerline.

Powerline adapter med stavbami?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Adapter15 ::

Sem pogledal in ne razumem, kaj je to mišljeno s powerline. Kako močan je signal interneta? ali je to vrststa električnega toka in napetosti? Drugače hiši imata skupno varovalko, če slučajno se pokvari varovalka, v glavni hiši kjer imam sedaj računalnik, potem v sosednji hiši (oz vikend) tudi ni elektrike.

Med strehama sem tako in tako nameraval napeljati in pripeti zajlo, in potem po zajli napeljati kabel.
Mogoče kdo ve kje lahko kupim outdoor water proof UTP kabel? zaenkrat sem na spletu našel samo trgovine iz tujine....

SeMiNeSanja ::

Kaj pa vem.... UTP + napeljava po zraku + nevihta = ???
Jaz se to varianto nebi šel niti na 10m po zraku, ne pa na 30.

Ena opcija je kakšna poceni optika (s plastičnim vlaknom), kjer pa boš rabil še ustrezne media converterje. Kakšne 100Mbps media konverterje se da dobiti rabljene na Ebay za dokaj zmerno ceno.

Druga opcija pa je dejansko že omenjeni powerline - zlorabiš obstoječo električno napeljavo, da preko nje pelješ mrežo.

Dolgoročno ti bosta obe varianti prihranili kakšno potencialno sitnost zaradi inducirane napetosti ob kakšni nevihti. Prednost ima powerline, ker se ne rabiš zezat z napeljevanjem dodatnega kabla. Poiščeš isto fazo v obeh bajtah, vtakneš tisti adapter in stvar laufa.

ghouser ::

Zivjo, jaz sem imel isti problem doma in sem zadevo resil z optičnim kablom in sicer z zračnim ki je odporen na zunanje vplive... če te zadeva zanima pošlji zs.

lp

Matko ::

maticm ::

Pozdravljen!

Zanima me, kje si vzel kabel? Katere optične pretvornike si uporabil?

ghouser je izjavil:

Zivjo, jaz sem imel isti problem doma in sem zadevo resil z optičnim kablom in sicer z zračnim ki je odporen na zunanje vplive... če te zadeva zanima pošlji zs.

lp

Invictus ::

A kabla pa ne moreš položiti po kakem obstoječem jarku?

Malo pokoplješ in položiš v zemljo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanadium ::

Jaz imam 130m po zraku CAT6 FTP kabla napeljanega brez kakršne koli kondenz cevke, samo z UV vezicami sem ga privezal za bakreni TK kabel in deluje že 3 leta b.p. Vzami lepo bunt euroflex cevi če te skrbi zaradi sonca ipd in uv vezice pa lepo napelji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Powerline adapter med stavbami?

Oddelek: Omrežja in internet
142641 (2081) CaqKa
»

Otični kabli v stanovanju, pretvorniki...

Oddelek: Omrežja in internet
82063 (1851) McMallar
»

optični kabli

Oddelek: Omrežja in internet
153575 (3052) Ejsi_Disi
»

lan "čez cesto"

Oddelek: Pomoč in nasveti
161443 (1091) McHusch
»

lan povezava - 100m

Oddelek: Omrežja in internet
322415 (1956) Blue3D

Več podobnih tem