» »

X1800XT

X1800XT

Gothmog ::

Primarno bom igral Call of Duty 2, za kar je ta kartica dalec najbolj primerna: http://www23.tomshardware.com/graphics....

Tudi po ostalih testih se vidi da je konstantno boljsa ali vsaj enakovredna 50k drazjim GF karticam -za primer sem vzel 7800GTX.
Ocitno se je pred kratkim znizala cena, ker jo v dosti trgovinah zasledim se po +-130k. Morda ker je izsel 1900 brat?
Dileme, katero grafo kupiti torej ni.

Sedaj pa proizvajalci...
http://www.bolha.com/oglas1641513 Nek power color.. prvic slisim, za 87.800
Club3D pri Funtechu 88.900

Verjetno bi se naslo se kaj podobnih ponudb, od dokaj neznanih proizvajalcev po malce nizjih cenah. Zanima ma, ali ima to kaksen odlocilni pomen na kartico, ali je samo pac uveljavljeno podjetje vs. neznanim.

Shark-357 ::

7900GT za cca 85K;)

Gothmog ::

Amm, ne hvala.

Sem ze dodobra pregledal teste, x1800XT se odnese zares odlicno. Ob razumnem navitju se celo kosa z 1900XTX, ki pa je 60k drazja. V ostalih podrocjih je skoraj po pravilu zmeraj samo za SLI GFji, ki pa so spet abnormalno drazji.
Stvar sem narocil, v Gradcu v avstriji jo dobim za 80k.

S tem ko sem preucil trenutno trzisce graficnih kartic, X1800XT toplo priporocam za gamerje. 80k je sicer precejsen izdatek, se pa splaca dosti bolj kot dati recimo 60k za kaksnega GFja.

Shark-357 ::

Bang head here

Jan987 ::

Mi ti svetujemo eno ti kupiš drugo. ke je poj fora da sploh sprašuješ na tem forumu

jest10 ::

Ja svetujete...pristransko.
Obe kartici sta za ta denar dober nakup. Tako X1800XT kot 7900GT

TOP ::

Če hoče ATI potem mu ne vsilujte NVIDEA.Če kupuješ Atijevo potem bom reku tako iz mojih izkušenj ,daj malo več za bolj priznano firmo recimo Sapphire,HIS razlika je lahko recimo da se ti bo bolj navijala in ima bolše hlajenje

Shark-357 ::

Jao pristransko mi je najavil...:\
Lej 1800XT se greje (cca 80-90 °C cuza pa tudi več štroma kot 7900gt) kar seveda pomeni da je glasna kot sam hudič je pa tudi počasnejša od 7900gt..

7900gt je hitrejša manj požrešna za štrom ter se ne greje in je tiha ;)

tko da pristranski my ass.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Prvo kot prvo raje mu daj kak test da bo videl katera je hitrejša ne pa govorit da je glasnejša in kolk štroma rabi.Kar se tiče štroma brez veze če imaš dober napajalnik ne igra vloge,kar se tiče hlajenja vsi orginalni kulerji začneji ružit to veš in itak kupiš hlajenje tako ki si želiš.

Shark-357 ::

Lej fante mel obe pa lahko povem iz lastnih izkušenj tako da lahk sam psssstttttttt.

OK!

TOP ::

Pa kaj misliš da si sam ti imel obe ali kaj,misliš da jaz govorim na pamet ali da ugibam.

Shark-357 ::

Pomoje oboje;)

TOP ::

Rajši daj link primerjave da se bo lažje odloču ne pa da samo nakladaš

Gothmog ::

Gledal sem teste na Tom's hardware, kjer modela 7900GT sicer se ni, sem pa zato vzel 7800GTX, ki je nekaksen predhodnik 7900GT-ja. Povprecna razlika med 7800GTX in x1800XT je 45%, kar je ogromno. Stvar sem preveril tudi na neki drugi benchmark strani, link sem na zalost izgubil.
http://www23.tomshardware.com/graphics....

Glede nVidie, ali ATI-ja, mi je vseeno katerega kupim, gledam le na ceno/zmogljivost razmerje.

Se pa moram strinjati z TOP-om. Ne vem ce res pricakujete da bom pograbil priloznost in na vrat na nos oddrvel v najblizjo trgovino kjer bom zgrabil 7900GT, vse to zaradi enega odgovora (kateri bi lahko, podarjam "lahko" bil najbolj nevedni japcek naokoli) v katerem mi svetuje 7900GT. Zadeve stanejo skoraj enako, bom pa pogledal naokoli kaki so kaj rezultati ena proti drugi.

Hvala za nasvet glede firme. Stvar bom skoraj definitivno cez nekaj casa navil, potlej se lahko skoraj enaci z 1900XTX. Vsaj sodec po podatkih z Tom's Hardware.


http://forumz.tomshardware.com/hardware...
Povzetek:
Ocitno so kartice zelo izenaceni, s tem da se 7900GT navija [B]dosti[B] boljse, deluje tisje in na dosti nizji temperaturi. x1800XT je v ospredju z AntiAliasingom, ki ga ocitno prenese malo bolje kot Nvidia, 512 rama, ze dodelani gonilniki, ki jo izkoristijo in standardna minimalna ATI-jeva lepsa slika. Glede visje temperature delovanja, kartica je narejena za take temperature, torej je negativna stran le vecje ogrevanje zraka v ohisju, ne kartice.
Vecina se odloca za x1800XT, zaradi dosegljivosti, dodelanosti driverjev in boljso podporo novejsim igram. Ce odstejemo navijanje, skoraj ni razloga kupiti 7900GT. Za navijanje se pa rabi dober cooler, ki bi znatno prispeval k skupni ceni. Zakaj bi torej kupil kartico ki potrebuje za skoraj enakovredno delovanje drugi se drag cooler?
Vse to so minimalne razlike, ampak glede na ceno, ki so enake za obe kartice, bom pac izbral x1800XT ker je boljsa, ceprav za malenkost.

Dosti ljudi ocitno caka na 1900XT, ki naj bi bla krasotica, vendar si predstavljam da bi tudi cena bila krasno v tri cifre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gothmog ()

Vesoljc ::

aha, in toms hardware je avtoriteta na temu podrocju ane...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Gothmog ::

Jaz ne vem, ce bi, potem bi pac pogledal kam drugam.

Ocitno bolje ves, zakaj namesto da poves kar ves napises sarkasticen odgovor, ki nobenemu nic ne pomaga?

eDDi ::

res je toms hardware malo neprimerna stran.

7900GT je dooosti boljša kartica od 1800XT, če jo naviješ enmalce, na stock coolerju jo pa sploh poje.

pa lahko bi bil vesel, da ti shark357 svetuje, saj on je več hardwareja imel v svojem rač, kot ga je marsikdo videl.

Vesoljc ::

xbitlabs, anandtech recimo
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

slo-techek ::

Hudooooo :D
a64 opteron 170@3000 mhz,x1900xt 512 @790/912,geil one S,seasonic 600w,
X-Fi Fatality,dell 2405FPW,all watercooled,4*WD 36 GB RAID0,wd320 bla.bla


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon X1950PRO - oc totaly 0mhz

Oddelek: Navijanje
482727 (1686) 1950pro
»

geforce 7800gtx ali ati x1800xt

Oddelek: Kaj kupiti
351477 (1018) ZLOky
»

x1900gt ali 7600gt

Oddelek: Kaj kupiti
241434 (1002) Mr.B
»

7600GT ali 7800GT ali 7900GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796841 (4923) Jan987
»

7900GTX se predstavlja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1227957 (5321) arabc

Več podobnih tem