» »

Koliko kV :P na DDR ramih od grafe

Koliko kV :P na DDR ramih od grafe

Pyr0Beast ::

Po dolgem času sem se odločil modat svojo fx 5500 z 256M rama. Grafa je izjemno trdoživa (kratki stiki, nekaj časa rami delali na 5V) in še vedno dela. Preračunano bi za dosego 500MHz na ramih potreboval 3.2V, rami so pa neki čudni elixsir. Koliko bi bila meja V za te rame, tako, da bi delali ene 2 leti z aktivnim hlajenjem ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tiborrr ::

Vecina DDR cipov ne mara voltaz nad 2.95-3V na dolgi rok. Poglej kaksne specifikacijske tabele, pogooglaj kaj v smislu '+elixir tip rama +specifications'. Pomoje bi morali tudi na svoji uradni strani imeti PDF sheete.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Pyr0Beast ::

Najlepša hvala, bom pogledal. Misliš, da bi pomagalo, če bi lavfal mosfete s sourcom iz 3.3V, pa dodal nekaj kondijev, ker kolikor sem opazil, rami ne gredo čez 418 brez artefaktov pri 2.5 ali pa pri 2.9.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tiborrr ::

Pomoje je 418 peak za rame, niti direkt povezava iz PSUja na nogice mosfeta na 3.3V pomoje ne bi pomagalo. Ce imas prazna mesta za kondije, pa jih le dolotaj, skoditi ne more. Za vsak primer uporabi 16V elektrolite, ziher je ziher.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Pyr0Beast ::

Sem že dolotal, isto sr4nje. ;((
Tudi 2x2200uF ne pomaga .., no, pikic pa je manj
Latence ne pomagajo. Je pa zanimivo to, da ima shunt regulator in za vsakih 128 rama svoj regler. Misliš, da bi tale shunt regulator toliko šuma proizvajal, da bi bila jeba? Ker v špilu se vidjo sam pikce (v točno določenih intervalih), potem pa po 5 min začne menjat frekvence, taqo, da se mu čisto zmeša in zablokira grafa 3D-2D-safe3D---.

Mah, bom šel kr na jedro. Karta pa več kot očitno ne gre nikamor GPU270@285, RAM400@418. /
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

tiborrr ::

Hmm, jaz sem vozil 5600XT 64bit 128MB iz 235/400 na 410/465MHz z Vgpu modom, samo se ne spomnim vec voltaze. Je pa drek, ker moj cip ni mel flip-chip pakiranja, ampak enako kakor npr. Ti4200. Pomoje ne bi smel toliko suma proizvajat, verjetno je vsega kriv PCB.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Pyr0Beast ::

Hlih zadnjič, sem nekaj gledal, na prjatlovem kompu, pa zagledam Fx5500 128M 64 bit
Core je šel iz 250 na malo čez 368, rami iz 300 na 515. Stabilno 24/7 brez artefaktov. Ja pa zanimivo, če sem jo navil na frekvence moje 128bit, dobi prijateljeva približno pol pik manj. Na max overclocku pa še vedno samo 3/4 pik.

Kje so tisti dobri stari cajti Gf3/4, eno Gf4 440MX sem navil iz 230 na nekaj čez 400 (core), rami so šli iz 250 na 527 brez artefaktov, šli bi še višje, če se nebi feti pregravali, si nisem več upal, ker so v sekundi v obremenitvi šli na 50°C.

Edino, kar sem naredil, pa je dejansko učinkovalo, je bilo to, da sem prekinil povezavo med nogico feta in vezal upor direktno na 12V, mal se pozna, ker ne pobere več toliko šuma ampak spet ne tako veliko, da bi dobil 5Mhz. Sam PCB je pa total U p^#, kar se izdelave tiče.
Malo narišem :P

5V--------------\¨¨¨¨/-(4,75V)------R1-----12V
|¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨Fet3----(shunt r)----0
|¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨|¨¨¨¨¨¨¨¨|
|¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨L-------------------(2,5V@2.7 Vram)
|¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨/---(4,75V)--- R2----12V
Fet 1---------------Fet4-------(2,48V@2.7Vram)
|(3,28V)¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨|¨¨¨¨¨¨¨¨|
|¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨L---(shunt r)---0
Fet 2
|(1,4V, zdej na 1.312)
Vgpu

Sr@nje, vidm, da s-t ne tolerira velik presledkov, pa taba tut ne.
¨¨¨ je kao prazen platz

Fet 1&2 krmili IOR 3037(zdi se mi), to ni problem modnt
Obstaja možnost motenja Vram zaradi IOR reglerja, ker shunt nima čist nikakršne “pameti”?
Misliš, da bi pomagalo, če bi nekaj kondijev okoli ramov pobral (keramični?, 400MHz), pa potem na nogce ramov nalotal 10uF elektrolite. (ne bi zamenjal keramičnih z elektrolitskimi). Ahh, sem mislil že članek napisat, ker mod je ras jeba.

Upam, da te nisem zamoril
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

tiborrr ::

Ne razumem najbolj slikice, pa dobro, jo bom ze scasoma nastudiral :) Imho se ti ne splaca vec ubadat, ocitno nekaj na kartici ustvarja prevec suma (se vedno mislim, da je to sama kvaliteta PCBja)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Pyr0Beast ::

V galvnem na slikci.
Polovica mosov za rame se napaja iz 5V polovica iz generiranih 3.28V. Mogoče bom mal osciloskop stestiral, k že dolgo ni bil v rabi, pa da vidmo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam gre vsa ta moc ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182431 (1792) Pyr0Beast
»

Preizkus napajalnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
373579 (3175) Brane2
»

ATX 250W napajalnik mi cvili

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
261915 (1642) VolkD
»

Ultra Infinity (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654137 (2879) Boki_
»

Dodajanje kondenzatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
596483 (5607) OwcA

Več podobnih tem