» »

RS-232 (COM) port PCMCIA adapter za prenosnik

RS-232 (COM) port PCMCIA adapter za prenosnik

Ginginova ::

Iščem PCMCIA/Cardbus kartico za notesnik, ki ima vsaj en RS-232 port, najbolje z DB-9 konektorjem. Kje bi se kaj takega dalo dobit? :\
RS-232 kot standard namreč počasi umira in na mimovrste.com in podobnih spletnih trgovinah ne najdem nič pametnega na to temo. :(

Imam namreč eno zelo izbirčno zadevo (vremensko postajo), ki na nek svoj način preko serijskega porta komunicira z računalom. Z USB na COM pretvornikom (z Prolific čipom) reč preverjeno NE deluje. Deluje pa recimo s kištami od računal, ki imajo pravi RS-232 port, torej rabim reč, ki bi bila čim bolj skladna s slednjimi, USB pretvorniki naj bi namreč imeli neke probleme z določenimi napravami, ki komunicirajo preko COM porta. :|

Ogo

Gwanaroth ::

Poglej na TechTrade.

Ampak zanimivo, da ti ne deluje prek USB.. Jst tudi uporabljam napravo [tester avtodiagnoze], ki naj bi delovala izključno samo prek serijskih vrat, pa mi prek USB-RS232 pretvornika deluje odlično. Sem se pa v samem začetku precej zafrkaval z nastavitvami..
Lights often keep secret hypnosis..

Ginginova ::

Ma gre za eno vremensko postajo, ki očitno na samosvoj način komunicira z računalom. Mislim, da uporablja RTS, CTS, DTR in podobne signale z nekimi svojimi tajmingi in potem se raznim USB rečem totalno zalomi.
Drugače pa hvala za informacije. Sem že naročil reč. Upam, da bo z PCMCIA kartico zašpilalo, kakor spada. :D

Ogo

Ginginova ::

Malo sem se zatipkal ... :D >:D :D

Ogo

Zgodovina sprememb…

sash ::

Pri tem tehtradu sem jo že jaz tudi naročil pa so me po kakem mesecu klicali da zadeve ni mogoče dobiti - niso resni al pa nočjo gnarja
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Ginginova ::

No, meni so že poslali mejl, da je reč bila poslana. Upam, da se niso hecali. >:D
Sem pa reč naročil preko njihove spletne trgovine ter jo takoj plačal preko elektronskega bančništva in je bilo celotno naročilo izpeljano v 3 urah. Sedaj moram samo še čakat na poštarje.

Ogo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupit prenosnik z RS232 COM portom

Oddelek: Kaj kupiti
353644 (2602) johnnyyy
»

asembler in c++

Oddelek: Programiranje
172334 (1854) blay44
»

Merjenje napetosti akumulatorja z Arduinom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449157 (7885) Red_Mamba
»

RS232 problem ... nujno

Oddelek: Strojna oprema
112160 (1982) BigWhale
»

Merilec toka / merilec temperature -> log na računalniku

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71928 (1763) bosto

Več podobnih tem