» »

Hladen sistem se ugaša - težave pri diagnostiki napake računalnika

Hladen sistem se ugaša - težave pri diagnostiki napake računalnika

schurda ::

Društven računalnik sem dobil, da ga pogledam in odpravim težave. Ena napaka pa se stalno pojavlja, vendar ne morem diagnosticirati kaj je vzrok. Vedno, ko hladen sistem prižgem, dela 1 s, potem pa ugasne. Potreben je izklop napajalnika. Ko stvar po nekoliko poizkusih le uspem prižgati, dela normalno.

Sistem je tak:
ACS Elite P4VMM2 (integrirana grafična)
Celeron 1700
512 MB RAM
Maxpower PL-300W
Disk Seagate 40GB 7200rpm, (ST340016A)
CD rom 54x
CDRW Nec 9300

Ko odklopim disk, ponavadi zažene normalno, vendar se je zgodilo, da je bila tudi brez diska ista napaka. Potem sem dal disk v zamrzovalnik, vendar ni bilo težav. Menjaval sem podatkovne in napajalne kable, jih mešal med seboj in odklapljal komponente, vendar se je napaka zgodila skoraj vedno, ko je bil disk priklopljen in sistem mrzel.

Disk (iz skrinje) sem potem priklopil še na moj PC in dela normalno.

Ali je mogoče kaj z matično? Še najbolj pa sumim napajalnik, samo nimam ta pravega pri roki da bi testiral. Kaj pa naveza disk-napajalnik? Ali je možno, da disk potegne preveč toka in da se napajalnik sesuje?

P.S. Rad bi nadgradil še BIOS. P4VMM2 je enih 6 različnih verzij, na plošči pa nikjer nobene dodatne oznake. Mislim, da je verzija 7.3, nisem pa siguren. Ali ima kdo več izkušenj z elitkami? Kako pa je z nadgradnjo amibiosa, je podobno kot pri awardu?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je v okvari?

Oddelek: Strojna oprema
141483 (1024) amigo_no1
»

PC se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
131354 (1206) reef00
»

Programiranje BIOSA

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151896 (1378) simimedi
»

Plata help !

Oddelek: Strojna oprema
6836 (782) dustphoenix

Več podobnih tem