» »

Programiranje BIOSA

Programiranje BIOSA

simimedi ::

Zdravo,

upam, da sem vprašanje vnesel v pravo temo, me pa zanima, če ima kdo doma programator, kjer bi lahko sprogramiral BIOS. Gre za ECS plato model L7VMM2. Plata je izpravna edino BIOS je zaflešan;( (updatan z uradne strani vendar ne dela in kot sem opazil na bolhi nisem edini). Seveda se lahko zmenimo tudi za razumno plačilo.

Hvala in LP.

ql000 ::

Osebno dvomim, da imajo ljudje kar programator doma. Poskusi to varijanto: klik.

minime ::

Napišeš kakšen čip je gor ?

simimedi ::

Prvo najlepša hvala ql000 - odlična stran, sem prebral, še razmišljam če bi se podstopil izvajanja - bom videl. Kateri čip je sem se pa kar odločil da priložim slikico, če slučajno pomaga (ne mi zameriti ampak na vrste čipov se ne spoznam najbolje:\ ).


LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Brane2 ::

kar se čipa tiče, je relevanten napis POD nalepko.

Pa ne zgubit nalepke, nalimaj jo magari na kak sosednji čip... :8)
On the journey of life, I chose the psycho path.

minime ::

@Brane 2 Kaj pa potrebuje nalepko ?

Kaj piše pod nalepko ?

Brane2 ::

Nalepko je mogoče pametno imeti, če ga pozneje ob neuspešni zamenjavi zanimalo, kaj hudiča za en bios je bil prvotno notri.

Napis na čipu je zanimiv za lastnika programatorja. Ne programirajo se vsi čipi enako, tudi enako veliki FLASH čipi ne.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Maggio ::

problem se da rešiti tudi tako vendar obstoja velik rizik(potem imaš lahko dve plošči zanič)

1.)pri nekom ki ima isto ploščo si sposodiš bios čip
2.) vgradiš v svojo ploščo prižgeš rač notri v a enoti imaš boot disketo z tapravim upgradom biosa in tik preden potrdiš prepisovanje biosa (pri prižganem rač. zamenjaš bios čip z unim zaflešanim in ga prepišeš z novim . ugasneš prižgeš in takrat vidiš ali je uspelo

za to moraš imeti mirno roko da ne narediš kan nepotreben stik

to smo mi počeli pred časom še na 440bx platah za današnje plošče pa nevem če se tako da vendar ti to odsvetujem lahko se zgodi da imaš potem dve plošči zanič

lp

minime ::

Nevem zakaj se ukvarja s tako staro matično. Na koncu te bo prišlo več kot pa da bi kupil drugo ploščo.:D

20sdfj093f ::

Jaz mam programator SuperPro, če mi poveš točno oznako flasha, lahko preverim ali ga podpira. Adapter za takole ohišje imam.

Sem iz LJ.

LP

Zgodovina sprememb…

simimedi ::

čip je Winbond W49F002UP128 221726501 228GHSA.
Upam, da sem prepisal pravilno vse številke.

Lep večer še naprej.

Jaka57 ::

Kaj (ne)dela plošča, po tako zapreprogramiranem Biosu?

Zakaj to sprašujem?
Zato, ker ima Bios (vsaj na starih ploščah je bilo tako) t.i. Boot blok, kateri je običajno na tisti lokaciji Biosa, kateri ni namenjen programiranju in ga z običajnim programiranjem tudi ne moreš prepisati in kateri je namenjen ravno za take primere, ko se računalnik ne zboota več.
Za ponovno programiranje potrebuješ disketno enoto in pripravljeno disketo, pomembno pri tem je, ne glede na to, da se čarunalnik ne postavi, da pri vklopu stroja zasveti ledica floppyja. Če ne, potem ti ostaneta samo še zgoraj opisana postopka, t.j. preprogramiranje s programatorjem in t.i. hot swap flash roma, s tem, da moraš pri slednjem omogočiti v Biosu opcijo System Bios Cacheable.

Kako, pa najdeš več TUKAJ ali za tvoj primer kar tukaj.

Lp, Jaka
Lp Jaka

simimedi ::

Ne, na flopiju ne zasveti ledica - sem se pa še malo igral in prišel do naslednjih ugotovitev. Če flopi priklopim napačno (obrnem data kabel) potem lučka na flopiju sveti, če odstranim ram, potem plošča enkrat zapiska - se pravi da preveri, če je ram na njej, tipkovnica pa ves čas ostane mrtva (ne prižge se nobena lučka).

LP Simimedi

Jaka57 ::

Sicer se ne spomnim ali mora LED na floppy-ju zasvetit ali ne toda, kabla nikar ne obračaj !!!!!!
Dal sem ti povezave, kjer imaš vse lepo razloženo......
Lp Jaka

nonenone ::

a ni ceneje kupit novo plato, al pa je to izziv, da sam rešiš zadevo, ker se mi zdi to precej zamudno in komplicirano, posledično s tem tudi dražje (v smislu čas je denar)

simimedi ::

Res je cenej kopiti novo plato, ampak kot si sam ugotovil je to neke vrste izziv. Ta računalnik je že nadomestil nov (Asus a8n-sli Deluxe, Athlon 4000+ s939), tako da sedaj malo raziskujem naokrog kje bi se dalo tale bios porihtati.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik HP, zaprogramiran bios, menjava matične

Oddelek: Pomoč in nasveti
171425 (994) Zorro
»

Kje dobiti HOT FLASH za ABIT NF7-S

Oddelek: Pomoč in nasveti
111175 (930) jackorsen88
»

navijanje starega računalnika 133 mhZ

Oddelek: Navijanje
6795 (744) Tomay
»

Celeron 466

Oddelek: Navijanje
231139 (946) Vrocipes

Več podobnih tem