» »

Univerzalni temeljni dohodek

Univerzalni temeljni dohodek

Temo vidijo: vsi
««
101 / 129
»»

ohnowhy ::

jype je izjavil:

...

Ok, karkoli, ne ljubi se mi it tega drkanja na besede. Če si razumel, si, če nisi, nisi. Zame je problem zaključen, ti pa še kar derailaj najprej, vendar brez mene.

Mato989 ::

In to, po tvoji logiki je slabo? Zate? Jah, prekvalificiraj se, si pač nepotreben v gospodarstvu na dolgi rok :-)


Ni slabo, ne dobro, jaz sem samo zapisal opazovanje, na pomislek da bom zaradi tega prvi ostal brez službe.... jaz se ne obremenjujem kaj je slabo in dobro za mene, ampak reagiram na to takrat ko je to pred mano, še vsako zadevo sem rešil, zato tudi imam kmalu 2 izobrazbi in naziva, in tudi certifikat ki je vreden kar nekaj, pa še nisem 30 :) Pa še par šihtov sem imel privilegij zavrnit, pa nisem s FERIja, niti uni dipl... pač imam iskana znanja samo mi je več vredno delat za mali denar in imet dosti več prostega časa in to da ne potrebujem avtomobila do šihta itd itd itd....

@fartman

Vsak skrben gospodar se racionalno obnaša,

Se strinjam s tabo, ampak ko daš študentom 500€ oni ne bodo skrbni gospodarji kot dela to Italija, zato je to narobe, ker ne znajo cenit dobljenega :) In neskrbni gospodarji ki dobijo denar so največji povzročitelji prenapihnjenosti cen ker kupujejo nepotrebno za preveč denarja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Smrekar1 ::

Mato989 je izjavil:


A ni ekonomija, človek in okolje neposredno povezana, od kod pa dobivamo dobrine za izdelke če ne iz okolja??? Če uničimo vir dobrin, uničimo ekonomijo in še sebe za povrh.... smiselno je pogledat na oboje, drugače ne bi bilo sestankov o zajezitvah izpušnih plinov, o ohranjanju gozdov itd... zakaj tam gledajo na okolje (pa tudi prepogostokrat ne) če pa bi lahko gledali striktno na ekonomijo in posekali vse? BO več plantaž kajne?


Tipično nabijanje.

Vodilne države v okoljevarstvu so najbolj razvite države. Vodilne države v uničevanju okolja so nerazvite države.

Nagradno vprašanje: če razvite države pahnemo v hudo krizo, kakšne implikacije ima to za okolje?

ohnowhy ::

Mato989 je izjavil:

...

To je vsekakor zelo dobro, malo še jezike potreniraj...

Mato989 je izjavil:

Se strinjam s tabo, ampak ko daš študentom 500€ oni ne bodo skrbni gospodarji kot dela to Italija, zato je to narobe, ker ne znajo cenit dobljenega :) In neskrbni gospodarji ki dobijo denar so največji povzročitelji prenapihnjenosti cen ker kupujejo nepotrebno za preveč denarja :)

Verjetno ti bo z leti postalo bolj jasno, da nimaš praktičnega vpliva na takšne odločitve. Zato poskusi poiskati možnosti, kako te takšne odločitve drugih (in na katere nimaš vpliva) bistveno ne oškodujejo. Ne morem drugače komentirati. Če si pričakoval od mene, da bom šel do italijanske vlade in jim kaj svetoval, si se zmotil, ampak saj to si vendarle vedel.

LovelyTruth ::


Nagradno vprašanje: če razvite države pahnemo v hudo krizo, kakšne implikacije ima to za okolje?


Lahko zelo dobre,če slučajno ne morejo več uporabljati oglje, uran, uničevati amazonski pragozd za svoja podjetja v Ameriki, krasti diamante črncem in jih imeti tam za drobiš da umirajo v rudnikih...itd itd.

Mogoče bi morali naenkrat tekmovati pošteno in nebi imeli ljudi v foxconnu kjer se mečejo iz stavb da morajo mreže inštalirati...

Velesila obstaja ker je nekdo drug podrejen in prodaja svoje storitve,rudnine in izdelke pod ceno....

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Smrekar1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


A ni ekonomija, človek in okolje neposredno povezana, od kod pa dobivamo dobrine za izdelke če ne iz okolja??? Če uničimo vir dobrin, uničimo ekonomijo in še sebe za povrh.... smiselno je pogledat na oboje, drugače ne bi bilo sestankov o zajezitvah izpušnih plinov, o ohranjanju gozdov itd... zakaj tam gledajo na okolje (pa tudi prepogostokrat ne) če pa bi lahko gledali striktno na ekonomijo in posekali vse? BO več plantaž kajne?


Tipično nabijanje.

Vodilne države v okoljevarstvu so najbolj razvite države. Vodilne države v uničevanju okolja so nerazvite države.

Nagradno vprašanje: če razvite države pahnemo v hudo krizo, kakšne implikacije ima to za okolje?


Zakaj potem nek Kongo ali Venezuela ne spustijo v luft toliko CO2ja kot velerazvita USA??? :)

tikitoki ::

Mato989 je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


A ni ekonomija, človek in okolje neposredno povezana, od kod pa dobivamo dobrine za izdelke če ne iz okolja??? Če uničimo vir dobrin, uničimo ekonomijo in še sebe za povrh.... smiselno je pogledat na oboje, drugače ne bi bilo sestankov o zajezitvah izpušnih plinov, o ohranjanju gozdov itd... zakaj tam gledajo na okolje (pa tudi prepogostokrat ne) če pa bi lahko gledali striktno na ekonomijo in posekali vse? BO več plantaž kajne?


Tipično nabijanje.

Vodilne države v okoljevarstvu so najbolj razvite države. Vodilne države v uničevanju okolja so nerazvite države.

Nagradno vprašanje: če razvite države pahnemo v hudo krizo, kakšne implikacije ima to za okolje?


Zakaj potem nek Kongo ali Venezuela ne spustijo v luft toliko CO2ja kot velerazvita USA??? :)


Si mogoce pogledal koliko ogljikovega dioksida spustijo v zrak s pozigalnistvom in pripravo oglja?

Cela JV Azija pa se dusi v dimu, ki je posledica pozigov izsusenih šotišč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Mato989 ::

tikitoki je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


A ni ekonomija, človek in okolje neposredno povezana, od kod pa dobivamo dobrine za izdelke če ne iz okolja??? Če uničimo vir dobrin, uničimo ekonomijo in še sebe za povrh.... smiselno je pogledat na oboje, drugače ne bi bilo sestankov o zajezitvah izpušnih plinov, o ohranjanju gozdov itd... zakaj tam gledajo na okolje (pa tudi prepogostokrat ne) če pa bi lahko gledali striktno na ekonomijo in posekali vse? BO več plantaž kajne?


Tipično nabijanje.

Vodilne države v okoljevarstvu so najbolj razvite države. Vodilne države v uničevanju okolja so nerazvite države.

Nagradno vprašanje: če razvite države pahnemo v hudo krizo, kakšne implikacije ima to za okolje?


Zakaj potem nek Kongo ali Venezuela ne spustijo v luft toliko CO2ja kot velerazvita USA??? :)


Si mogoce pogledal koliko ogljikovega dioksida spustijo v zrak s pozigalnistvom in pripravo oglja?

Cela JV Azija pa se dusi v dimu, ki je posledica pozigov izsusenih šotišč.


Po zadnih informacijah največ izpustov naredi VELENAPREDNA ZDA in Kitajska :) Ne pa Kongo ali Venezuela, ali pa neka zaostala JA ali Afriška državica...

nevone ::

Po zadnih informacijah največ izpustov naredi VELENAPREDNA ZDA in Kitajska :) Ne pa Kongo ali Venezuela, ali pa neka zaostala JA ali Afriška državica...


Ali misliš, da so pa oni sposobni postati manj zaostali, ne da bi povzročali več izpustov?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

LovelyTruth ::

nevone je izjavil:

Po zadnih informacijah največ izpustov naredi VELENAPREDNA ZDA in Kitajska :) Ne pa Kongo ali Venezuela, ali pa neka zaostala JA ali Afriška državica...


Ali misliš, da so pa oni sposobni postati manj zaostali, ne da bi povzročali več izpustov?

o+ nevone


List of countries by carbon dioxide emissions per capita @ Wikipedia

lahko si srednje ali pa zelo razvita država ki ni velesila pa imaš majhno porabo co2...

Več je odvisno od mentalitete ki jo pač velike države ne rabijo saj lahko na veliko izkoriščajo, kar je točno to kar govorimo, čim močnejši si, tem manj se oziraš na ostale...

Privilegij velesil!

nevone ::

lahko si srednje ali pa zelo razvita država ki ni velesila pa imaš majhno porabo co2...


Lahko je reči lahko si ...

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

LovelyTruth ::

nevone je izjavil:

lahko si srednje ali pa zelo razvita država ki ni velesila pa imaš majhno porabo co2...


Lahko je reči lahko si ...

o+ nevone


ok pa bom rekel, glede na razpredelnico ki sem ti jo dal si velesila ali pa zelo razvita država v Eu in bo država kot Švedska imela manj co2 izpusta!

tudi če nisi velesila več, to ne pomeni da boš se čisto razpustil in zgubil kompas, prej je verjetno da boš manj požrešen!

Spajky ::

Kako smo prišli od UTD-ja do izpustov CO2 ?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

nevone ::

Spajky je izjavil:

Kako smo prišli od UTD-ja do izpustov CO2 ?


Sej poznaš uno igro k iz muhe delaš slona tako da menjaš po eno črko in so vse besede od muhe do slona smiselne.

muha
muja
maja
kaja
kajn
kaon
klon
slon

No tko.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Smrekar1 ::

Mato989 je izjavil:


Po zadnih informacijah največ izpustov naredi VELENAPREDNA ZDA in Kitajska :)


Glede na to, da sta to prvo in drugo gospodarstvo sveta te to ne bi smelo presenečati. Obenem ti dve državi tudi ogromno vlagata v alternativne vire energije.

Venezuela po drugi strani še vedno subvencionira bencin.

Mato989 ::

Smrekar1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Po zadnih informacijah največ izpustov naredi VELENAPREDNA ZDA in Kitajska :)


Glede na to, da sta to prvo in drugo gospodarstvo sveta te to ne bi smelo presenečati. Obenem ti dve državi tudi ogromno vlagata v alternativne vire energije.

Venezuela po drugi strani še vedno subvencionira bencin.


Ampak to ne spremeni dejstva da bolj kot so napredni slabše je torej, ker ozračja in planeta ne zanima koliko je BDP ampak koliko je komulativa izpustov kajne? Ti naši izgovori per capita in ostalo so pač le samo izgovori, komulativno in absolutno je tisto kar zanima Zemljo in kar vpliva na njo :)

Smrekar1 ::

Mato989 je izjavil:

Ti naši izgovori per capita in ostalo so pač le samo izgovori, komulativno in absolutno je tisto kar zanima Zemljo in kar vpliva na njo :)


Če ti moram razlagati zakaj se tu motiš problematike ne razumeš do te mere, da nisi vreden odgovora. Trolov tudi ne nameravam hraniti, tako da na tole česa drugega niti ne mislim pisato. Jao :))

Mato989 ::

Smrekar1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ti naši izgovori per capita in ostalo so pač le samo izgovori, komulativno in absolutno je tisto kar zanima Zemljo in kar vpliva na njo :)


Če ti moram razlagati zakaj se tu motiš problematike ne razumeš do te mere, da nisi vreden odgovora. Trolov tudi ne nameravam hraniti, tako da na tole česa drugega niti ne mislim pisato. Jao :))


Kot pravim, povej mi kaj zanima planet, ne tebe, mene, srečanje.... tista država ki več onesnažuje je slabša, simpl... to je vse kar je pomembno z vidika reševanja in ohranjanja planeta!

nevone ::

Kot pravim, povej mi kaj zanima planet, ne tebe, mene, srečanje.... tista država ki več onesnažuje je slabša, simpl... to je vse kar je pomembno z vidika reševanja in ohranjanja planeta!


Skrb za ohranjanje planeta je skrb za ohranjanje človeka in ne narave. Planet od nas čisto nič ne zahteva.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mato989 ::

nevone je izjavil:

Kot pravim, povej mi kaj zanima planet, ne tebe, mene, srečanje.... tista država ki več onesnažuje je slabša, simpl... to je vse kar je pomembno z vidika reševanja in ohranjanja planeta!


Skrb za ohranjanje planeta je skrb za ohranjanje človeka in ne narave. Planet od nas čisto nič ne zahteva.

o+ nevone


Če ne misliš ohranjat planeta je nesmiselno se plodit ali pač želiš zanamcem slabše pogoje, torej se jih načrtno producira v bedo in gorje, ni to glih neka odlika inteligentnega bitja ki mu pravijo človek....

Je pa res da Planet nič ne zahteva, samo ne se čudit nad tem kar nam vrača (suše, poplave ipd.)

Smrekar1 ::

Mato989 je izjavil:


Kot pravim, povej mi kaj zanima planet, ne tebe, mene, srečanje.... tista država ki več onesnažuje je slabša, simpl...


Če je tako je rešitev enostavna in se jo da lepo opisati z imeni treh vasi na Poljskem. Bodi za zgled, naredi samoumevno in nas (po svojih kriterijih) povzdigni. Še IQ nam bo narastel.

nevone je izjavil:


Skrb za ohranjanje planeta je skrb za ohranjanje človeka in ne narave. Planet od nas čisto nič ne zahteva.


Jup, točno tako. Planet bo ostal ne glede na to kaj počnemo. Življenje na njem (razen v res skrajnih primerih) pa tudi. Ohranjamo ga zase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Vanich ::

Finska z 01.01. začne z izvajanjem eksperimentalnega izplačevanja univerzalnega temeljnega dohodka kontrolni skupini od 2 do 3 tisoč državljanom, ki so nezaposleni in že prejemajo minimalno socijalno pomoč v znesku 560.-EUR. Sedaj se jim bo socijalna pomoč zamenjala z UTD v znesku: 560.-EUR
My question is: What's the fucking point in pa kaj sploh hočejo dokazati, če vse ostane isto? 560.-EUR je 560.-EUR, pa če jih imenuješ tako, ali pa drugače.
Razen, če so dolžni potem socijalno pomoč vračati, tako kot pri nam, UTD-ja jim pa ne bo treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

thramos ::

Odgovor je, da bereš napačne revije. Index.hr?!

It will give them benefits automatically, absent bureaucratic hassle and minus penalties for amassing extra income.

avani ::

To bo se zanimivo.

Vanich ::

thramos je izjavil:

Odgovor je, da bereš napačne revije. Index.hr?!

It will give them benefits automatically, absent bureaucratic hassle and minus penalties for amassing extra income.


Aha, kul. To je pa že bolj smiselno.

MrStein ::

Naj nekdo opiše postopke za socialno pomoč, da lahko primerjamo. (naše, ne finske)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

KuntaKinte ::

izolniš formular,dodaš izpisek trr za 3 mesece,oddaš na linici,vse skupaj 3 minute

MrStein ::

Enkrat?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Formular je že morda hiter, vso kolesja zadaj, ki iz tega formularja pripelja do zneska na tvojem računu pa obsega enormne količine ur dela birokratom. Da ne omenjam da ne gre samo za čas/denar, sistem ima tok komplikacij, da se dogajajo mnoge absurdne zadeve, napake, zamujeni roki, itd,.. Če boš vprašal davčno svetovalko za spisek dogodkov v življenju, ki zahtevajo tvojo birokratsko angažiranje da še naprej vse štima ti ne bo nobena iz glave povedala, niti ti ne bo znala vse najti v eni uri.

bluefish ::

Finski eksperiment se začenja: http://www.theverge.com/2017/1/3/141518...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Colt1911 ::

Pametni finci , pri nas se pa nič ne da. Razen krast očitno.

nurmaln ::

Colt1911 je izjavil:

Pametni finci

time will tell :D
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

mtosev ::

malo bom povprašal frenda katerega poznam in je iz finland
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Markus386 ::

Nekdo je šel delat računico:

http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/...

Mene že po par vrsticah boli glava :/

Tilen ::

1. Izračun (ukinitev naslednjih stroškov):

- 545.000.000 €/letno brezposelnost

- 1.418.432.302 €/letno znižanje plač v javnem sektorju v povprečju za 40%

- 1.876.000.000 €/letno znižanje pokojnin v povprečju za 50%

- 2.580.774.309 €/letno znižanje plač v zasebnem sektorju v povprečju za 30%

- 3.500.000.000 €/letno ukinitev bolniškega staleža

- 3.500.000.000 €/letno od sive ekonomije ob odpravi gotovinskega poslovanja

- 700.000.000 €/letno omejitev invalidskih pokojnin

Skupaj: 14.120.206.611 €/letno


:))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Markus386 ::

1. Ukinitev večine socialnih transferjev

2. Korekcija pokojnin (najnižja za polno delovno dobo 200 € in sorazmerno znižanje pokojnin za 50%)

3. Korekcija plač v javnem sektorju (minimalna plača neto 500 € in sorazmerno zmanjšanje plač za 40%)

4. Korekcija plač v zasebnem sektorju (minimalna plača neto 500 € in sorazmerno zmanjšanje plač za 30%)

5. Plača samo za delo (ukinitev plačanega dopusta, ki pa je obvezen, ukinitev regresa, ukinitev plačane bolniške - delavec ima zagotovljeno dostojno življenje)

6. Odprava gotovinskega poslovanja

7. Uvedba enotnega davka na vsako transakcijo 20%

Že to je dovolj da te prime srat :)

zavajon ::

Nekdo je pač ne preveč brihten, pa zaposlen v javnem sektorju, kjer ima čas kvasiti take neumnosti.

ZaphodBB ::

Za univerzalni temeljni dohodek potrebujemo 10.264.092.000 €/letno.

Trenutni proračun RS je 9.000.000€.

Naj mi še kdo pove kako bo šlo brez totalitarizma...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Tilen ()

Markus386 ::

zavajon je izjavil:

Nekdo je pač ne preveč brihten, pa zaposlen v javnem sektorju, kjer ima čas kvasiti take neumnosti.


Ali pa nezaposlen, po možnosti kak tistih, ki ne bi nič delal, ampak se mu zdi da mu nekaj "pripada" :)

Javni sektor ponavadi ne predlaga višjega znižanja plač v javnem kot v zasebnem sektorju.

3. Korekcija plač v javnem sektorju (minimalna plača neto 500 EUR in sorazmerno zmanjšanje plač za 40%)

4. Korekcija plač v zasebnem sektorju (minimalna plača neto 500 EUR in sorazmerno zmanjšanje plač za 30%)

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

ZaphodBB je izjavil:

Za univerzalni temeljni dohodek potrebujemo 10.264.092.000 €/letno.

Trenutni proračun RS je 9.000.000€.

Naj mi še kdo pove kako bo šlo brez totalitarizma...

Saj piše v dokumentu. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NSA_Agent ::

bluefish je izjavil:

Finski eksperiment se začenja: http://www.theverge.com/2017/1/3/141518...


Še en podcast kako se tega lotevajo na finskem: https://99percentinvisible.org/episode/...

zavajon ::

Ampak na Finskem gre za 2000 ljudi, ne 2 mio, pa njihov proračun je "malenkost" višji od slovenskega, predvidevam, da tudi produktivnost ni prav primerljiva.

darksamurai ::

2,000 randomly selected unemployed...

Socialno pomoč bodo začasno zamenjali z UTD. To je svetlobna leta oddaljeno od splošne uvedbe UTD. Prav tako bo kakršnokoli posploševanje in sklepanje zaključkov na celotno populacijo napačno.

Scaramouche ::

darksamurai je izjavil:

2,000 randomly selected unemployed...

Socialno pomoč bodo začasno zamenjali z UTD. To je svetlobna leta oddaljeno od splošne uvedbe UTD. Prav tako bo kakršnokoli posploševanje in sklepanje zaključkov na celotno populacijo napačno.



samo kako velika bo? Bo malo večja sociala ali nekaj s čim boš lahko vzel kredo na avto in bajto?

MrStein ::

zavajon je izjavil:

Ampak na Finskem gre za 2000 ljudi, ne 2 mio, pa njihov proračun je "malenkost" višji od slovenskega, predvidevam, da tudi produktivnost ni prav primerljiva.

Imajo pa po drugi strani tudi višje stroške.

Saj tudi noben ne trdi, da v SLO ne moremo imeti asfaltiranih cest, kot v Avstriji, ker imamo nižje plače.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zavajon ::

Ne vem, če bi lahko imeli tako asfaltirane ceste kot v Avstriji, a jih žal nimamo :(

Sicer pa, če se že dela primerjave s Finsko, je treba povedati tudi to, da so tam plače 2.5 x višje od tukajšnjih, tako da bi bilo njihovih 560€ UTD ekvivalentno našim ~ 220€.

next3steps ::

zavajon je izjavil:

Ne vem, če bi lahko imeli tako asfaltirane ceste kot v Avstriji, a jih žal nimamo :(

Sicer pa, če se že dela primerjave s Finsko, je treba povedati tudi to, da so tam plače 2.5 x višje od tukajšnjih, tako da bi bilo njihovih 560€ UTD ekvivalentno našim ~ 220€.

Zanimivo, da je ima moja vas, po kateri se pelje 10k manj avtomobilov dnevno boljšo cesto, kot pa nekateri avtocestni predori.

OrkAA ::

Huh, torej neka vas, ki praktično nima prometa ima bolj ohranjeno cesto kot glavna avtocestna žila.

Šokantno!

RockyS ::

zavajon je izjavil:

Ne vem, če bi lahko imeli tako asfaltirane ceste kot v Avstriji, a jih žal nimamo :(

Sicer pa, če se že dela primerjave s Finsko, je treba povedati tudi to, da so tam plače 2.5 x višje od tukajšnjih, tako da bi bilo njihovih 560EUR UTD ekvivalentno našim ~ 220EUR.



Kje v Avstriji? Ne na pamet, tudi pri njih so ceste zelo boge, ti naštejem nekaj primerov iz Graza. Zakaj misliš da so se spravli obnavljat A2 (obnova bo trajal 3 leta). Križišče pri zaporih (pred cityparkom) je imelo kolesnice kot valovi na morju, pa so šele letos to sanirali. Podlaga pri mostovih čez muro se je posedla in prav zaboli ko zapelješ na most, hvala bogu je nonstop gužva, da nimaš hitrosti.
Za glavnim rondojem ko prideš iz AC (MB-Graz) so letos popolnoma preuredili (in podrl en nadvoz) križišče, ker je prej bilo katastrofa, luknje, jaški, kolesnice itd..

Pač ne pravit, da je v avstriji ne vem kako boljše, ker sem ti iz prve roke naštel par lokacij, ki so oz. so bile katastrofa. Tako, da če bi se le malo peljal naokrog bi videl da se motiš in tega ne bi napisal. Stopi vstran od tipkovnice in si poglej svet v realnosti in ne preko monitorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

bambam20 ::

Men se avstrijske avtoceste oz. njihov asfalt ne zdi boljši od slovenskega. Če niso kaj spreminjali v zadnjih letih je slabši. Imajo pa zagotovo Hrvati super avtoceste.
««
101 / 129
»»