» »

Univerzalni temeljni dohodek

Univerzalni temeljni dohodek

Temo vidijo: vsi
««
76 / 129
»»

Invictus ::

Moja prva plača kot programer z univerzitetno izobrazbo je bila 105.000 SIT. Plus prevoz. Skupaj današnjih cirka 500 EUR.

Preko študenta sem služil 140.000 SIT. Plus štipendija. V isti firmi so mi ponudili pripravniško za 70.000 SIT. Sem lepo rekel, hvala lepa in šel delat za zgoraj navedeno plačo.

Vi bi pa kar 2000 EUR neto s prvo zaposlitvijo po prekvalifikaciji. Jebi ga, ko narediš prekvalifikacijo in začneš delat, si navaden začetnik, pa čeprav imaš že 10 let delovne dobe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Saj sem ti razložil, da nekateri pač nimajo želje se furat nekaj ur vsak dan, zadnjič sem glih dobil od malo naprej iz Graza iz ene firme primere kaj bi moral delat, neto plača, 1.450€ + 13. in 14. plača, za delo CNC operatera, junior varianta pač, entry level. Ampak ko sem preračunal, da bi vsak dan moral vstajat ob cca. 4:45, in da bi vsak dan prišel domov ob cca. 18:45, sem se odločil, da je za kvaliteto mojega življenja bolje, da živim doma, in delam v 5 minut oddaljeni službi za 725€.

Da niti ne začnemo omenjat pogojev dela tam, proti temu kjer sem zdaj.

Okapi ::

Prosim ne pametovat in primerjat programiranja z CNC strojništvom, ker resnično izpadete neumni, pogoji dela niso NITI približno primerljivi.
Skratka, ti bi rad, da ti država z dekretom zagotovi:
1) Varno službo do penzije, z vsaj 1000 evri neto plače.
2) Ta služba mora biti tudi udobna, pisarniška. V njej se ne smeš spotiti, ne sme biti hrupa, temperatura mora biti celo leto med 22 in 24 stopinj C, vlaga 70%. Imeti moraš ergonomski stol, šefi pa morajo biti prijazni.
3) Služba sme biti največ 15 minut zložne hoje oddaljena od tvojega doma (ki ti ga seveda tudi mora zagotoviti država - o obveznih specifikacijah nepremičnine pa v kakšni drugi temi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Moja prva plača kot programer z univerzitetno izobrazbo je bila 105.000 SIT. Plus prevoz. Skupaj današnjih cirka 500 EUR.

Preko študenta sem služil 140.000 SIT. Plus štipendija. V isti firmi so mi ponudili pripravniško za 70.000 SIT. Sem lepo rekel, hvala lepa in šel delat za zgoraj navedeno plačo.

Vi bi pa kar 2000 EUR neto s prvo zaposlitvijo po prekvalifikaciji. Jebi ga, ko narediš prekvalifikacijo in začneš delat, si navaden začetnik, pa čeprav imaš že 10 let delovne dobe.


Ne, mi bi primerljivo plačo glede na pogoje dela. Daj bodiva realna, tukaj kjer zdaj delam, sem v trgovini, pod klimo, na čistem, začenjam ob 8:00, plače imam z vsem skupaj 725€. Ne more nekdo ki dela v 100x slabšem imet enako plačo, to ni smiselno, za delavca osebno, potem pa še v Sloveniji itak napreduješ ob svetem nikoli, pa je situacija kot je.

Potem te pa še drkajo in ti dajo pogodbo za 2 izmenski delovni čas, da ne dobiš dopusta kot je po zakonu za dodatno nočno delo (dodaten dopust) in tako dalje v nedogled.

Okapi je izjavil:

Prosim ne pametovat in primerjat programiranja z CNC strojništvom, ker resnično izpadete neumni, pogoji dela niso NITI približno primerljivi.
Skratka, ti bi rad, da ti država z dekretom zagotovi:
1) Varno službo do penzije, z vsaj 1000 evri neto plače.
2) Ta služba mora biti tudi udobna, pisarniška. V njej se ne smeš spotiti, ne sme biti hrupa, temperatura mora biti celo leto med 22 in 24 stopinj C, vlaga 70%. Imeti moraš ergonomski stol, šefi pa morajo biti prijazni.
3) Služba sme biti največ 15 minut zložne hoje oddaljena od tvojega doma (ki ti ga seveda tudi mora zagotoviti država - o obveznih specifikacijah nepremičnine pa v kakšni drugi temi).


Ne sploh ne, samo to govorjenje kako lahko narediš prekvalifikacijo in dobiš šiht takoj so itak ene bučke, razen če ti je pač ok, da delaš OGROMNO za minimalca. Samo potem vsak ki ma 2 grama soli v glavi hitro skapira da je bolje delat na črno za 150€ vlečt 270€ socialke in maš že 65% do minimalca pa delaš par ur na mesec :) Pa še noben te ne jebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Ne, mi bi primerljivo plačo glede na pogoje dela. Daj bodiva realna, tukaj kjer zdaj delam, sem v trgovini, pod klimo, na čistem, začenjam ob 8:00, plače imam z vsem skupaj 725€. Ne more nekdo ki dela v 100x slabšem imet enako plačo, to ni smiselno, za delavca osebno, potem pa še v Sloveniji itak napreduješ ob svetem nikoli, pa je situacija kot je.

Potem te pa še drkajo in ti dajo pogodbo za 2 izmenski delovni čas, da ne dobiš dopusta kot je po zakonu za dodatno nočno delo (dodaten dopust) in tako dalje v nedogled.

Plača je taka, kot je ponudba na trgu.

Če pa veste da delodajalec krši delovno zakonodajo, ga pa prijavite. Saj ste tako ali tako nezadovoljni v službi. In iščete novo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ne, mi bi primerljivo plačo glede na pogoje dela. Daj bodiva realna, tukaj kjer zdaj delam, sem v trgovini, pod klimo, na čistem, začenjam ob 8:00, plače imam z vsem skupaj 725€. Ne more nekdo ki dela v 100x slabšem imet enako plačo, to ni smiselno, za delavca osebno, potem pa še v Sloveniji itak napreduješ ob svetem nikoli, pa je situacija kot je.

Potem te pa še drkajo in ti dajo pogodbo za 2 izmenski delovni čas, da ne dobiš dopusta kot je po zakonu za dodatno nočno delo (dodaten dopust) in tako dalje v nedogled.

Plača je taka, kot je ponudba na trgu.

Če pa veste da delodajalec krši delovno zakonodajo, ga pa prijavite. Saj ste tako ali tako nezadovoljni v službi. In iščete novo ...


O verjemi da smo ga neštetokrat, hudič je ko maš podkupljene ljudi :) Ampak saj nima veze, pametnjakoviči ki ste cel lajf sedeli za PCji o tem pač ne pametujte, še manj pa lahko razumete, ker je res smešno ko prebiram ene ki nekaj na pamet. Pojdite sprobat.

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


O verjemi da smo ga neštetokrat, hudič je ko maš podkupljene ljudi :) Ampak saj nima veze, pametnjakoviči ki ste cel lajf sedeli za PCji o tem pač ne pametujte, še manj pa lahko razumete, ker je res smešno ko prebiram ene ki nekaj na pamet. Pojdite sprobat.

Pa še ti sedi za PCji, pa boš lahko pametoval. Sam v to je potrebno malo več časa vložit ...

Vem da včasih koga ekonomska stiska prisili nekoga da dela nekaj kar ga ne veseli. Nekateri zaradi zanič izobrazbe niti opcij nimajo. Ampak that's life ...

Ne morete biti vsi dobro plačani programerji ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Pa še ti sedi za PCji, pa boš lahko pametoval. Sam v to je potrebno malo več časa vložit ...


In ta čas naj se pase na veliki planini s kravami? Daj bodi resen, in talaj nasveti v temi, FRI, kateri faks itd. Ne pa tu, kjer smo že malo starejši.

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


O verjemi da smo ga neštetokrat, hudič je ko maš podkupljene ljudi :) Ampak saj nima veze, pametnjakoviči ki ste cel lajf sedeli za PCji o tem pač ne pametujte, še manj pa lahko razumete, ker je res smešno ko prebiram ene ki nekaj na pamet. Pojdite sprobat.

Pa še ti sedi za PCji, pa boš lahko pametoval. Sam v to je potrebno malo več časa vložit ...

Vem da včasih koga ekonomska stiska prisili nekoga da dela nekaj kar ga ne veseli. Nekateri zaradi zanič izobrazbe niti opcij nimajo. Ampak that's life ...

Ne morete biti vsi dobro plačani programerji ...


Ni sile, mene programiranje niti ne zanima še manj veseli, namreč sem drop out iz FERIja.... mislim da sem opravil, kolko? 5 izpitov? Al so bli 4je? :) Bistvo ni to, bistvo je ko nekdo (Okapi) pametuje o tem kaj lahko recimo skladiščnik naredi, daje pa samo grezniške alternative. Sprobal ni nobene, ampak na forumu lahko vsak pametuje, čeprav vsakemu ki je sprobal izpade kot bedak.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pa še ti sedi za PCji, pa boš lahko pametoval. Sam v to je potrebno malo več časa vložit ...


In ta čas naj se pase na veliki planini s kravami? Daj bodi resen, in talaj nasveti v temi, FRI, kateri faks itd. Ne pa tu, kjer smo že malo starejši.

Pa še vedno delate za minimalca oz. niti za jurja neto ne. Očitno nekateri s starostjo ne postajajo pametnejši ...

Bo treba manj gledat Big Brother ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Kaj je to Big Brother, a to spet vrtijo? A probavaš trollat?

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Ni sile, mene programiranje niti ne zanima še manj veseli, namreč sem drop out iz FERIja.... mislim da sem opravil, kolko? 5 izpitov? Al so bli 4je? :) Bistvo ni to, bistvo je ko nekdo (Okapi) pametuje o tem kaj lahko recimo skladiščnik naredi, daje pa samo grezniške alternative. Sprobal ni nobene, ampak na forumu lahko vsak pametuje, čeprav vsakemu ki je sprobal izpade kot bedak.

Zakaj pa bi sprobal, če mu ni treba?

Problem večine faliranih študentov je, da so prekmalu zavohali denar in (ali) mokre muce. Potem pač pade fokus na študij.

Hotel je, tako kot jaz, povedati da se vedno da priučiti novih znanj in iti delat drugam. Če pa drkaš eno in isto stvar, kjer narediš zanič promet (kot prodajalec), potem ne moreš pričakovat več EUR.

Lahko pa ponovim, kaj je rekel Rudi Bric ...

Good work creates more work.


In to definitivno drži.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Hotel je, tako kot jaz, povedati da se vedno da priučiti novih znanj in iti delat drugam. Če pa drkaš eno in isto stvar, kjer narediš zanič promet (kot prodajalec), potem ne moreš pričakovat več EUR.


Saj ni panike, ne cvili pa tu da iščeš osebo za 50 ERU na uro z nekim specifičnima znanjem in da ti je hudo ker se ni nihče javil. To je enako kot bi iskal kirurga za točno določene servise v Sloveniji za tujino oziroma za nove metode operacij.

Hotel je, tako kot jaz, povedati da se vedno da priučiti novih znanj in iti delat drugam. Če pa drkaš eno in isto stvar, kjer narediš zanič promet (kot prodajalec), potem ne moreš pričakovat več EUR.


Ni fora samo preučenosti, so poleg tega še izkušnje, ki so vredne več kot sama priučenost.

Ampak kaj jaz vem, sem samo fikus na Arsotu

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


Saj ni panike, ne cvili pa tu da iščeš osebo za 50 ERU na uro z nekim specifičnima znanjem in da ti je hudo ker se ni nihče javil. To je enako kot bi iskal kirurga za točno določene servise v Sloveniji za tujino oziroma za nove metode operacij.

Nič ne cvilim, sam povem. Bi se pa skoraj že lahko upokojil, če bi uspelo. Ta dečko, ki bi šel delat, pa tudi ...

PrihajaNodi je izjavil:


Ni fora samo preučenosti, so poleg tega še izkušnje, ki so vredne več kot sama priučenost.

Ampak kaj jaz vem, sem samo fikus na Arsotu

Izkušnje komunalnca so v ITju bolj malo uporabne, razen da zna ločevati odpadke in odnesti smeti ...

O ARSO pa ne bi, ker je vse skupaj res bolj en bog fikus. Sam sebi namen.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ni sile, mene programiranje niti ne zanima še manj veseli, namreč sem drop out iz FERIja.... mislim da sem opravil, kolko? 5 izpitov? Al so bli 4je? :) Bistvo ni to, bistvo je ko nekdo (Okapi) pametuje o tem kaj lahko recimo skladiščnik naredi, daje pa samo grezniške alternative. Sprobal ni nobene, ampak na forumu lahko vsak pametuje, čeprav vsakemu ki je sprobal izpade kot bedak.

Zakaj pa bi sprobal, če mu ni treba?

Problem večine faliranih študentov je, da so prekmalu zavohali denar in (ali) mokre muce. Potem pač pade fokus na študij.

Hotel je, tako kot jaz, povedati da se vedno da priučiti novih znanj in iti delat drugam. Če pa drkaš eno in isto stvar, kjer narediš zanič promet (kot prodajalec), potem ne moreš pričakovat več EUR.

Lahko pa ponovim, kaj je rekel Rudi Bric ...

Good work creates more work.


In to definitivno drži.



Seveda se da, AMPAK, če ti poveš to nekemu 35 ali morda 40 letniku, da se lahko zdaj samoplačniško vpiše v program CNC programerja, plača 4.000€ +/-, porabi 1.000 ur za pručitev tega (jaz sem porabil 1.000 ur pa sem še vedno odkrival nove zadeve, in ne malo) da bo potem lahko delal nekje za enako plačo kot skladiščnik, v 3 izmenah, morda celo 4 izmenah, da bo MORDA pri 55tem lahko CNC programer z 1.500€ plače, hkrati pa bo na 5x slabših delovnih pogojih (ure dela, zrak, hrup) kot je zdaj, bi se jaz tudi nasmejal in rekel hvala lepa.

To kar ti govoriš ali Okapi je teoretično smiselno za nekoga kot sem jaz, ki je star okrog 25-28 let in ima nekaj delovne dobe, ne pa za nekega skaldiščnika ki je star 40... enostavno nima smisla, karierno gledano. Preveč inputa za premajhen output. Kaj šele da ima družino in bo celo leto popolnoma odsoten zaradi tega.


Nek skladiščnik pri 40tih, lahko samo upa da ga ne fuknejo iz šihta, ali pa išče boljše pogoje dela kot skladiščnik drugje, za vse ostalo ne bom rekel da je prepozno, ampak je zelo vprašljiva smiselnost input vs output.

PrihajaNodi ::

Izkušnje komunalnca so v ITju bolj malo uporabne, razen da zna ločevati odpadke in odnesti smeti ...


Ravno o tem govorim. Kaj ti pomaga znanje php, htm, fajton ce pa nimas nic za pokazat.

O ARSO pa ne bi, ker je vse skupaj res bolj en bog fikus. Sam sebi namen.


Ti bom dal fikus. Ohranjanje narave je zelo pomembno.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


Ti bom dal fikus. Ohranjanje narave je zelo pomembno.

Tukaj je ARSO falil da bolj ne bi mogel.

Glede na to da je dovolil gradnjo na poplavnih območjih. Kot eden od primerov ...

Ali pa da firme čakajo na soglasje ARSO celo večnost, ker fikus pač tega ne zna. Ko bi vsaj zavrnili ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

Nikjer nisem napisal, da boš kot varilec (ali kot CNC-operater, ali bagerist ali ...) obogatel (čeprav tudi lahko, za naše razmere vsaj, recimo kot potapljač varilec na norveških in angleških naftnih ploščadih).


Ali nimaš dosti pojma o potapljačih varilcih ali pa misliš, da so to bajni denarji in da to z lahkoto delaš.
Dela se 12 do 18 ur na dan od 30 do 45 dni in ves čas živiš v podvodni kabini, lahko pa te spuščajo vsak dan na globino in si futran z zrakom preko "popkovine". V obeh primerih si v globini globje od 50m in ti pritiski uničujejo telo. Večina jih zdrži 2 do 3 mesece, nekateri obupajo že po parih dneh. Poleg tega da je izredno nevarno je tudi izredno drago dobiti licenco za podvodnega varilca (16.000 dolarjev + 10.000 za življenje med šolanjem, če se ne preseravaš), učijo te bivši "tjulnji" in na učenju odpade 90% ljudi. Od 50-ih dobita mogoče 2 na koncu certifikat za varilca.

Tudi plačilo ni nekaj velikega, sicer če preživiš, imaš nekaj denarja, ampak ga boš še 10x toliko dal, da te potem zdravniki skupaj nazaj sestavijo, ker si uničiš zdravje dodobra že v prve pol leta.

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Ti bom dal fikus. Ohranjanje narave je zelo pomembno.

Tukaj je ARSO falil da bolj ne bi mogel.

Glede na to da je dovolil gradnjo na poplavnih območjih. Kot eden od primerov ...

Ali pa da firme čakajo na soglasje ARSO celo večnost, ker fikus pač tega ne zna. Ko bi vsaj zavrnili ...


Ni ARSo kriv za gluđo zakonodajo in upravne postopke ki se jih mora drzati.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


PrihajaNodi je izjavil:


Tukaj je ARSO falil da bolj ne bi mogel.

Glede na to da je dovolil gradnjo na poplavnih območjih. Kot eden od primerov ...

Ali pa da firme čakajo na soglasje ARSO celo večnost, ker fikus pač tega ne zna. Ko bi vsaj zavrnili ...


Ni ARSo kriv za gluđo zakonodajo in upravne postopke ki se jih mora drzati.

Sem pričakoval izgovor popolnega slovenskega uradnika. In ga dobil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

krneki0001 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Nikjer nisem napisal, da boš kot varilec (ali kot CNC-operater, ali bagerist ali ...) obogatel (čeprav tudi lahko, za naše razmere vsaj, recimo kot potapljač varilec na norveških in angleških naftnih ploščadih).


Ali nimaš dosti pojma o potapljačih varilcih ali pa misliš, da so to bajni denarji in da to z lahkoto delaš.
Dela se 12 do 18 ur na dan od 30 do 45 dni in ves čas živiš v podvodni kabini, lahko pa te spuščajo vsak dan na globino in si futran z zrakom preko "popkovine". V obeh primerih si v globini globje od 50m in ti pritiski uničujejo telo. Večina jih zdrži 2 do 3 mesece, nekateri obupajo že po parih dneh. Poleg tega da je izredno nevarno je tudi izredno drago dobiti licenco za podvodnega varilca (16.000 dolarjev + 10.000 za življenje med šolanjem, če se ne preseravaš), učijo te bivši "tjulnji" in na učenju odpade 90% ljudi. Od 50-ih dobita mogoče 2 na koncu certifikat za varilca.

Tudi plačilo ni nekaj velikega, sicer če preživiš, imaš nekaj denarja, ampak ga boš še 10x toliko dal, da te potem zdravniki skupaj nazaj sestavijo, ker si uničiš zdravje dodobra že v prve pol leta.


Za to dejavnost potrebujes tudi faks ocitno:
https://www.commercialdivingacademy.com...

Mr.B ::

Torje destvo socialnih jamračev je eno. Socialni transferji so preveliki, zato se jim ne da delat.
1. Nekteri kot kaže milsijo da ko se bližajo štiridesetim, bodo no zaščitene kokoši za nedoločen čas..
2. JAsno jed, da se tei bojijo avtomatizacije, saj teh del razen njih nihče noče delat...

Nehajte jamrat, ker kot kaže boste čez deset let še bolj jamrali, in to brez uDT-jha, krivi bodo pa vsi drugi razen...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki0001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Nikjer nisem napisal, da boš kot varilec (ali kot CNC-operater, ali bagerist ali ...) obogatel (čeprav tudi lahko, za naše razmere vsaj, recimo kot potapljač varilec na norveških in angleških naftnih ploščadih).


Ali nimaš dosti pojma o potapljačih varilcih ali pa misliš, da so to bajni denarji in da to z lahkoto delaš.
Dela se 12 do 18 ur na dan od 30 do 45 dni in ves čas živiš v podvodni kabini, lahko pa te spuščajo vsak dan na globino in si futran z zrakom preko "popkovine". V obeh primerih si v globini globje od 50m in ti pritiski uničujejo telo. Večina jih zdrži 2 do 3 mesece, nekateri obupajo že po parih dneh. Poleg tega da je izredno nevarno je tudi izredno drago dobiti licenco za podvodnega varilca (16.000 dolarjev + 10.000 za življenje med šolanjem, če se ne preseravaš), učijo te bivši "tjulnji" in na učenju odpade 90% ljudi. Od 50-ih dobita mogoče 2 na koncu certifikat za varilca.

Tudi plačilo ni nekaj velikega, sicer če preživiš, imaš nekaj denarja, ampak ga boš še 10x toliko dal, da te potem zdravniki skupaj nazaj sestavijo, ker si uničiš zdravje dodobra že v prve pol leta.


Za to dejavnost potrebujes tudi faks ocitno:
https://www.commercialdivingacademy.com...


Ja. In te pride 16k dolarjev + 10k za življenje tam.

PrihajaNodi ::

Imas prav Mr.B pravkar sem s kave in team buildinga, ki smo ga imeli s fikusi. Kako si pa ti prezivel dan?

krneki0001 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Nikjer nisem napisal, da boš kot varilec (ali kot CNC-operater, ali bagerist ali ...) obogatel (čeprav tudi lahko, za naše razmere vsaj, recimo kot potapljač varilec na norveških in angleških naftnih ploščadih).


Ali nimaš dosti pojma o potapljačih varilcih ali pa misliš, da so to bajni denarji in da to z lahkoto delaš.
Dela se 12 do 18 ur na dan od 30 do 45 dni in ves čas živiš v podvodni kabini, lahko pa te spuščajo vsak dan na globino in si futran z zrakom preko "popkovine". V obeh primerih si v globini globje od 50m in ti pritiski uničujejo telo. Večina jih zdrži 2 do 3 mesece, nekateri obupajo že po parih dneh. Poleg tega da je izredno nevarno je tudi izredno drago dobiti licenco za podvodnega varilca (16.000 dolarjev + 10.000 za življenje med šolanjem, če se ne preseravaš), učijo te bivši "tjulnji" in na učenju odpade 90% ljudi. Od 50-ih dobita mogoče 2 na koncu certifikat za varilca.

Tudi plačilo ni nekaj velikega, sicer če preživiš, imaš nekaj denarja, ampak ga boš še 10x toliko dal, da te potem zdravniki skupaj nazaj sestavijo, ker si uničiš zdravje dodobra že v prve pol leta.


Za to dejavnost potrebujes tudi faks ocitno:
https://www.commercialdivingacademy.com...


Ja. In te pride 16k dolarjev + 10k za življenje tam.



Zrzs casti to ali ne? Mogoce je v Nemciji kaj ceneje. Za UK pa dvomim.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Torje destvo socialnih jamračev je eno. Socialni transferji so preveliki, zato se jim ne da delat.
1. Nekteri kot kaže milsijo da ko se bližajo štiridesetim, bodo no zaščitene kokoši za nedoločen čas..
2. JAsno jed, da se tei bojijo avtomatizacije, saj teh del razen njih nihče noče delat...

Nehajte jamrat, ker kot kaže boste čez deset let še bolj jamrali, in to brez uDT-jha, krivi bodo pa vsi drugi razen...


Dejstvo je da ti govoriš brez da bi sprobal to kar je Okapi predlagal, in taki ste najbolj pametni kako enostavno je :)

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Dejstvo je da ti govoriš brez da bi sprobal to kar je Okapi predlagal, in taki ste najbolj pametni kako enostavno je :)

Seveda je enostavno, če ti alkohol v mladosti ni požrl polovice možganov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Prvo daj tako stroko skozi potem pa govori kako naj drugi to delajo, ker res delaš bedaka iz sebe in samo dokazuješ da IT "mojstri" ste samo to, fah idioti, kot zmeraj, držite se ITja, ne pa splošnih tem, boste bolj kredibilni.

Okapi ::

Za to dejavnost potrebujes tudi faks ocitno:
https://www.commercialdivingacademy.com...
Ne sanjaj. Potrebuješ srednjo šolo in potem seveda ustrezne tečaje (beri: poklicno šolo) - za navadnega varilca, za poklicnega potapljača in za podvodnega varilca.

In to je pač samo en primer, če si recimo že itak rekreativni potapljač, in te take reči zanimajo. Poklicev, po katerih je veliko povpraševanja, je na stotine.

Je pa res, da moraš za osvojitev vsakega koristnega znanja vložiti ustrezno količino truda (in pogosto tudi denarja). In na žalost ne morejo vsi delati v poklicih, pri katerih sediš v fotelju v klimatizirani sobi. Mnogi tega niti nočejo.

In večina tudi zelo pridnih s svojim delom ne bo nikoli obogatela.

Eni pa tule še kar sanjate, da ti mora država omogočiti udobno, varno in dobro plačano službo.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mr.B ::

Mato989,
???
Vše kolega v SLužbi je kupil nov TV, jaz sem plačal tečaj, in smo dalje gledali tv na 55 SONY ekranu, ampak tistim CRT ne LCD. On je bil, ko sem jaz že menjal tretjo Sluzbo v sloveniji, še vedno v moji prvi službi, pa ko sem se jaz selil v tujino je bil na Cesti. Pa je tudi delal v IT-ju.
Dejstvo je, da je 10€/m2 najemnia s stroški na Dunaju. Dejstvo je, da če znaš boš dobil dobro plačano službo, in ne samo na dunaju, tudi drugje no razen v Sloveniji.
V sloveniji pa itak nekateri msilijo ko zaključijo faks po 15 letih, mislijo da bodo dobili službo, kot mu je zrihtal BS pridigal ZL. Žal to tudi zunaj ne deluje. No lahko pa se PrihajaNodi preloviš v Šarmantnega MetroSeksualca, šarmatni sivi moški so verjetno stari koki tudi uporabni. Predlagam da si odprete kak karriera.at portal pa iščete.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989,
???
Vše kolega v SLužbi je kupil nov TV, jaz sem plačal tečaj, in smo dalje gledali tv na 55 SONY ekranu, ampak tistim CRT ne LCD. On je bil, ko sem jaz že menjal tretjo Sluzbo v sloveniji, še vedno v moji prvi službi, pa ko sem se jaz selil v tujino je bil na Cesti. Pa je tudi delal v IT-ju.
Dejstvo je, da je 10€/m2 najemnia s stroški na Dunaju. Dejstvo je, da če znaš boš dobil dobro plačano službo, in ne samo na dunaju, tudi drugje no razen v Sloveniji.
V sloveniji pa itak nekateri msilijo ko zaključijo faks po 15 letih, mislijo da bodo dobili službo, kot mu je zrihtal BS pridigal ZL. Žal to tudi zunaj ne deluje. No lahko pa se PrihajaNodi preloviš v Šarmantnega MetroSeksualca, šarmatni sivi moški so verjetno stari koki tudi uporabni. Predlagam da si odprete kak karriera.at portal pa iščete.


Torej predlagaš da se cel Svet nauči nemško in se preseli na Dunaj? :)

Mato989 ::

Preden kdo daje take butaste ideje kot Okapi, o podvodnem varjenju in kako "enostavno" bi to naj blo, jaz predlagam da vsak to prvo sproba, pa za začetek vas vabim da opravite tečaj CNC programerja za 4.000€ pa sprobate v tej branži vaše sposobnosti.

Jaz razumem vašo teoretično mnenje in se z njim strinjam, nenazadnje sem jaz v nekaj letih delovne dobe zdaj že v 3. službi, in imam znanja iz kar 3. področij, ki so komplementarna hkrati pa tudi samostojna, torej IT servis, CNC programiranje in ekonomija(prodaja) in mi ni težko dobit šihta, ampak vem da eni pač nimajo take "sreče" ali pač česarkoli, zato se mi zdi butasto jih pošiljat med podvodne varilce če niti med navadnimi ne bi rešli zadev kot je treba.

Taki kot ste vi, iz IT branže, ki imate pogoje za delo, običajno nadpovprečno dobre (napram večini šihtov) pač ne zmorete pokapirat da plača ni vse, vam je vseeno ali programirate v oni pisarni ali v tej, z morda majhnimi izjemami kakšen stol dobite in kako je poskrbljeno za razsvetljavo, še manj pomembno je če delate od doma, zato vam je pač edini motiv, zanimivost dela in v končni fazi denar.

Eni pa pač tehtamo med deli takšnih in drugačnih branž in pogojev dela, in je včasih bolje delati za minimalca kot skladiščnik kot pa za 1.000€ v 3 izmenah na hrupu in umazaniji kot Operater CNC stroja. Tudi če prideš do programerja CNC strojev, si spet pred CNC strojem, pa ne glede na plačo, na hrupnem, umazanem, emulzija, zrak ki ga vdihuješ je vprašljive kvalitete ipd.

In zato ker nekdo pač izbere da bo pač raje delal na prvem kot pa na drugem za več, ni lenuh ali želi od države karkoli, jamra pa pač še vedno lahko, nisem zasledil da bi bilo kje v zakonih to prepovedano kajne?

PrihajaNodi ::

Okapi je izjavil:

Za to dejavnost potrebujes tudi faks ocitno:
https://www.commercialdivingacademy.com...
Ne sanjaj. Potrebuješ srednjo šolo in potem seveda ustrezne tečaje (beri: poklicno šolo) - za navadnega varilca, za poklicnega potapljača in za podvodnega varilca.

In to je pač samo en primer, če si recimo že itak rekreativni potapljač, in te take reči zanimajo. Poklicev, po katerih je veliko povpraševanja, je na stotine.

Je pa res, da moraš za osvojitev vsakega koristnega znanja vložiti ustrezno količino truda (in pogosto tudi denarja). In na žalost ne morejo vsi delati v poklicih, pri katerih sediš v fotelju v klimatizirani sobi. Mnogi tega niti nočejo.

In večina tudi zelo pridnih s svojim delom ne bo nikoli obogatela.

Eni pa tule še kar sanjate, da ti mora država omogočiti udobno, varno in dobro plačano službo.;((


Kdo jamra tu? Daje raje kje kak link o cenah. Je dejansko to v Sloveniji sploh mozno. Sam sem do sedaj vedno prilepil linke.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Mene včasih spomnijo ti prispevki Okapija in še koga tukaj, na besede ki jih je izrekel en znanec eno dobro leto nazaj ko jsta dve jamrali kako ni šihtov, češ da šihti so, če hočeš delat, saj iščejo tudi barske plesalke, torje če nočejo tega delat so lene in raje na socialki po njegovo :)

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989,
???
Vše kolega v SLužbi je kupil nov TV, jaz sem plačal tečaj, in smo dalje gledali tv na 55 SONY ekranu, ampak tistim CRT ne LCD. On je bil, ko sem jaz že menjal tretjo Sluzbo v sloveniji, še vedno v moji prvi službi, pa ko sem se jaz selil v tujino je bil na Cesti. Pa je tudi delal v IT-ju.
Dejstvo je, da je 10€/m2 najemnia s stroški na Dunaju. Dejstvo je, da če znaš boš dobil dobro plačano službo, in ne samo na dunaju, tudi drugje no razen v Sloveniji.
V sloveniji pa itak nekateri msilijo ko zaključijo faks po 15 letih, mislijo da bodo dobili službo, kot mu je zrihtal BS pridigal ZL. Žal to tudi zunaj ne deluje. No lahko pa se PrihajaNodi preloviš v Šarmantnega MetroSeksualca, šarmatni sivi moški so verjetno stari koki tudi uporabni. Predlagam da si odprete kak karriera.at portal pa iščete.


Torej predlagaš da se cel Svet nauči nemško in se preseli na Dunaj? :)

Ne nauči se Angleško, če misliš da v Sloveniji nimaš drugega kot za Jamrati... Če boš jamral naslednjih deset let, boš še vedno krivil vse ostale, kot globalizacijo, robote, etc.. Sicer pa vem, da te pridigarji ki mahate s partizansko zastavo, ne boste hoteli priznati, da so vaši socilani transferji za tvoje jamranje, odvisni od Nemčije, kaj šele da bi sti ti tam poiskla službo. Jamraj dalje. V glavnem z Nodij-jem sedaj vemo zakaj sta proti vsakim robotom, in za lastne utvaro, krivite no vse ostale..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Okapi ::

Vsako delo je častno, tudi plesanje v baru.

PrihajaNodi ::

Okapi je izjavil:

Vsako delo je častno, tudi plesanje v baru.



Mja, tudi tam je konkurenca so ukrainke cenejse pa se vecji nabor storitev imajo. Globalizacija pac.

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989,
???
Vše kolega v SLužbi je kupil nov TV, jaz sem plačal tečaj, in smo dalje gledali tv na 55 SONY ekranu, ampak tistim CRT ne LCD. On je bil, ko sem jaz že menjal tretjo Sluzbo v sloveniji, še vedno v moji prvi službi, pa ko sem se jaz selil v tujino je bil na Cesti. Pa je tudi delal v IT-ju.
Dejstvo je, da je 10EUR/m2 najemnia s stroški na Dunaju. Dejstvo je, da če znaš boš dobil dobro plačano službo, in ne samo na dunaju, tudi drugje no razen v Sloveniji.
V sloveniji pa itak nekateri msilijo ko zaključijo faks po 15 letih, mislijo da bodo dobili službo, kot mu je zrihtal BS pridigal ZL. Žal to tudi zunaj ne deluje. No lahko pa se PrihajaNodi preloviš v Šarmantnega MetroSeksualca, šarmatni sivi moški so verjetno stari koki tudi uporabni. Predlagam da si odprete kak karriera.at portal pa iščete.


Torej predlagaš da se cel Svet nauči nemško in se preseli na Dunaj? :)

Ne nauči se Angleško, če misliš da v Sloveniji nimaš drugega kot za Jamrati... Če boš jamral naslednjih deset let, boš še vedno krivil vse ostale, kot globalizacijo, robote, etc.. Sicer pa vem, da te pridigarji ki mahate s partizansko zastavo, ne boste hoteli priznati, da so vaši socilani transferji za tvoje jamranje, odvisni od Nemčije, kaj šele da bi sti ti tam poiskla službo. Jamraj dalje. V glavnem z Nodij-jem sedaj vemo zakaj sta proti vsakim robotom, in za lastne utvaro, krivite no vse ostale..


IT baza je v anglescini za varnostnika v Nemciji pa zahtevajo perfektno nemscino. Verjetno tudi za cistilko v Avstriji. Potem pa za tistih 400 EUR v Avstriji odstejes se voznjo, davke v Sloveniji in si kje? Keyboard warior.
Fakt pa je da je IT branza edino najbolj perspektivna vse ostalo je obsolete.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989,
???
Vše kolega v SLužbi je kupil nov TV, jaz sem plačal tečaj, in smo dalje gledali tv na 55 SONY ekranu, ampak tistim CRT ne LCD. On je bil, ko sem jaz že menjal tretjo Sluzbo v sloveniji, še vedno v moji prvi službi, pa ko sem se jaz selil v tujino je bil na Cesti. Pa je tudi delal v IT-ju.
Dejstvo je, da je 10€/m2 najemnia s stroški na Dunaju. Dejstvo je, da če znaš boš dobil dobro plačano službo, in ne samo na dunaju, tudi drugje no razen v Sloveniji.
V sloveniji pa itak nekateri msilijo ko zaključijo faks po 15 letih, mislijo da bodo dobili službo, kot mu je zrihtal BS pridigal ZL. Žal to tudi zunaj ne deluje. No lahko pa se PrihajaNodi preloviš v Šarmantnega MetroSeksualca, šarmatni sivi moški so verjetno stari koki tudi uporabni. Predlagam da si odprete kak karriera.at portal pa iščete.


Torej predlagaš da se cel Svet nauči nemško in se preseli na Dunaj? :)

Ne nauči se Angleško, če misliš da v Sloveniji nimaš drugega kot za Jamrati... Če boš jamral naslednjih deset let, boš še vedno krivil vse ostale, kot globalizacijo, robote, etc.. Sicer pa vem, da te pridigarji ki mahate s partizansko zastavo, ne boste hoteli priznati, da so vaši socilani transferji za tvoje jamranje, odvisni od Nemčije, kaj šele da bi sti ti tam poiskla službo. Jamraj dalje. V glavnem z Nodij-jem sedaj vemo zakaj sta proti vsakim robotom, in za lastne utvaro, krivite no vse ostale..


Kdaj sem napisal da sem proti robotom? Za nekoga ki bi naj delal v globaliziranem Svetu si presneto poln nekih predsodkov o meni ki jih nikoli nisem zapisal. Tako pač je ko vzamete vse osebno, kot na večini forumov ki so slovenski :)

Mr.B ::

PrihajaNodi && Mato989,
sej vemo, kriv je nekdo drug pa to... sploh izjemna količina robotov ki se zadnjih 20 let množi po državi, pa tudi tisti ki jamrajo jamrajo jamrajo, da so prestari...
Za namih si star 40 let. No čakat te minamalno še 25 let dela preden se boš lahko upokojil :-) Torej če imaš danes 25 let delovne dobi, si moral iti delati no pri 15, kar težko verjamem... Torej če si redno študiral in ne zaradi dela na študentu, imaš relano maximalno 15 let delovne dobe... In ti bi prakitično po 1/3 delovne dobe dalal naslednjih 2/3 enako...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrihajaNodi ::

sej vemo, kriv je nekdo drug pa to

A ni zanimivo koliko imamo skupnega z Južno Korejo, Japonsko? Kje je komunistična severna koreja?

thramos ::

PrihajaNodi ::

Zgodovina sprememb…

thramos ::

V Severni Koreji živi približno enkrat manj ljudi kot v Južni. Saj ti je jasno kaj to pomeni za delež samomorilcev?

Pa tako ruralna in nerobotizirana družba.

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

PrihajaNodi && Mato989,
sej vemo, kriv je nekdo drug pa to... sploh izjemna količina robotov ki se zadnjih 20 let množi po državi, pa tudi tisti ki jamrajo jamrajo jamrajo, da so prestari...
Za namih si star 40 let. No čakat te minamalno še 25 let dela preden se boš lahko upokojil :-) Torej če imaš danes 25 let delovne dobi, si moral iti delati no pri 15, kar težko verjamem... Torej če si redno študiral in ne zaradi dela na študentu, imaš relano maximalno 15 let delovne dobe... In ti bi prakitično po 1/3 delovne dobe dalal naslednjih 2/3 enako...


Koga? Jaz ne krivim nikogar, zakaj mi podtikaš neke zadeve, ki jih ne pišem niti ne mislim? Niti ne govorim da je kdorkoli prestar, ampak bodiva realna, sami ste napisali da takoj ne moreš pričakovat izboljšanja, za moje pojme da je nekdo res dober v svojem fahu rabiš cca. 7-15 let odvisno od branže, no za neko kvalitetno prekvalifikacijo (ne nekega varilca) potrebuješ nekaj let, če je govora ob delu. torej če 40 letnik, dela neko relativno kvalitetno prekvalifikacijo bo star cca 50-55 let, preden bo lahko UPAL da bo imel višjo plačo kot prej, za to bo porabil, ogromno prostega časa ki si jih nek oče želi porabit z familjo, pa tudi financ.

Ne vem zakaj bi nek skladiščnik iz našega primera študiral, skladiščniki imajo velikokrat poklicno šolo, kar pomeni da če je redno tak primerek delal, je realno gledano že pri dobrih 20 let delovne dobe, kar pomeni da je že prek polovice (ne govorim o sebi), niti ne govorim da bi kdorkoli delal enako, ampak bodi realen in se vprašaj input/output, in naredi eno realno analizo. Ne pa na pamet po teoriji.

In mimogrede, jaz nisem star 40 let, ampak še niti 30 ne, nisem skladiščnik, tako da nimam pojma od kod prva oseba ednine, govora je namreč o HIPOTETIČNEM ali TEORETIČNEM primeru, če ti je to jasno kaj pomeni. Ta oseba je NAMIŠLJENA, da se razume. Je pa iz Okapijeve ideje o izobraževanju, vse tja kot ste dodajali, podvodnih varilcev (lol)

PrihajaNodi ::

thramos je izjavil:

V Severni Koreji živi približno enkrat manj ljudi kot v Južni. Saj ti je jasno kaj to pomeni za delež samomorilcev?

Pa tako ruralna in nerobotizirana družba.



Seveda, ker podatke jim je pa priskrbela vlada. Malo si preberi kaj piše tam v članku ki si ga napopal.

Mr.B ::

fahu rabiš cca. 7-15 let odvisno od branže, no za neko kvalitetno prekvalifikacijo (ne nekega varilca) potrebuješ nekaj let, če je govora ob delu. torej če 40 letnik, dela neko relativno kvalitetno prekvalifikacijo bo star cca 50-55 let, preden bo lahko UPAL da bo imel višjo plačo kot prej, za to bo porabil, ogromno prostega časa ki si jih nek oče želi porabit z familjo, pa tudi financ.
Bolje da si doma na sociali in jamraš da so....Pa pustimo da lista delovnih mest ni samo IT in varilec, in ja kot skladiščnik ti ni za delat, pa investiraj čas za kaj drugega. Zakaj ne ? Krivi so drugi, ne jaz.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Nima smisla, ne vem zakaj ne pišeš raje po avstrijskih forumih, tam je itak baje denarja na drevju za vse, če nič drugega vprašaj "begunce" ti bodo povedali :)

gruntfürmich ::

solatko je izjavil:

To govorite zato, ker noben od vas nikoli ni imel sigurne službe in se sploh ne zavedate, kako bolj bogato je življenje brez vsakodnevnih problemov in strahu, brez podjebavanja in stalnih groženj.

a to omenjaš tisto državo, ki je slavila lenuhe in kaznovala pridne z enakostjo? ki je podkupovala in kupovala socialni mir ker je oblast vsem lagala da so vsi enaki - vi prekleto revni, ki je že v 80' bankrotirala zaradi katastrofalnega gospodarstva in podkupovanja ljudi s 'stalnimi' in totalno nepotrebnimi službani?

to vi jugonostalgiki dajete kot zgled države??????
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

solatko je izjavil:

To govorite zato, ker noben od vas nikoli ni imel sigurne službe in se sploh ne zavedate, kako bolj bogato je življenje brez vsakodnevnih problemov in strahu, brez podjebavanja in stalnih groženj.

a to omenjaš tisto državo, ki je slavila lenuhe in kaznovala pridne z enakostjo? ki je podkupovala in kupovala socialni mir ker je oblast vsem lagala da so vsi enaki - vi prekleto revni, ki je že v 80' bankrotirala zaradi katastrofalnega gospodarstva in podkupovanja ljudi s 'stalnimi' in totalno nepotrebnimi službani?

to vi jugonostalgiki dajete kot zgled države??????


Maš prav, bolje je za zgled dat države kot je USA ali Japonska, z dolgom ki presega vsakega Jugoslovanskega, celo Slovenija je danes dolžna več kot je bila rajnka Jugoslavija... zanimivo? Nobena kapitalistična država, splho te zgledne, ne manjšajo lastnega dolga :) Kot Jugoslavija :) Lepo je ko printaš keš in si sam delaš PR (beri si najvišja inštanca kot je ECB in FED) Če bi Jugoslavija imela FED in ECB, pa svetovne medije preko, bi še tudi danes obstajala :)

PrihajaNodi ::

Mr.B je izjavil:

fahu rabiš cca. 7-15 let odvisno od branže, no za neko kvalitetno prekvalifikacijo (ne nekega varilca) potrebuješ nekaj let, če je govora ob delu. torej če 40 letnik, dela neko relativno kvalitetno prekvalifikacijo bo star cca 50-55 let, preden bo lahko UPAL da bo imel višjo plačo kot prej, za to bo porabil, ogromno prostega časa ki si jih nek oče želi porabit z familjo, pa tudi financ.
Bolje da si doma na sociali in jamraš da so....Pa pustimo da lista delovnih mest ni samo IT in varilec, in ja kot skladiščnik ti ni za delat, pa investiraj čas za kaj drugega. Zakaj ne ? Krivi so drugi, ne jaz.



Dejansko za nek soliden standard brez da si prelomiš hrbet drugih del kot IT ni.

gruntfürmich ::

krneki0001 je izjavil:

Ne, ne poneumlja, samo ljudje so vedno bolj zabiti, ker jim ni treba nič narest zato, da bodo kaj znali. Včasih si se moral še kaj poleg naučiti, ker samo razlaga prfoksa ni bila dovolj. Danes pa lahko rečeš doma fotru, da ti je učitelj grozil (očitno s tem, da ti je dal cvek), pa bo foter pol šole premetal, se obrnil na medije, povsod govoril in si izmišljeval dejstva. Učitelj bo javno zaznamovan kot slab, verjetno bo izgubil službo, ti boš pa pri drugem učitelju dobil 2, ker se bodo vsi bali tvojga fotra.
Pred 40 leti, bi te pa prvo učitelj nalomu, doma pa še fotr in ti bi potem sedel cele dneve za knjigo, da bi se naučil za 2.

Pa sej to v bistvu oblast hoče in rabi: Debile, kretene in lenuhe, ki ne znajo razmišljat. S takimi je potem lažje manipulirat.

ne rečem da ni folk vedno bolj neumen, vendar naš šolski sistem sistematično poneumlja ljudi. že v OŠ nalaga obilo dela frocom, samo piflanje in podobne bedarije, preobsežen program, na srednji šoli še stopnja več, poklicnih šol ni več, so še samo teoretične s piflanjem, fax je katastrofa, podn od podna, totalno zablužena sfera, kjer se nič ne naučiš kar ti bo prišlo prav pri glavnih delodajalcih v panogi...

in to vse z namenom kot si že povedal, da imamo debile, kretene in lenuhe, ki ne znajo razmišljat. S takimi je potem lažje manipulirat.
in kar je najpomembneje: so idealni potrošniki. in take rabi (in jih tudi veselo producira) mednarodni kapital, slovenija pa je njegova kolonija za izčrpavanje.

Mato989 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

solatko je izjavil:

To govorite zato, ker noben od vas nikoli ni imel sigurne službe in se sploh ne zavedate, kako bolj bogato je življenje brez vsakodnevnih problemov in strahu, brez podjebavanja in stalnih groženj.

a to omenjaš tisto državo, ki je slavila lenuhe in kaznovala pridne z enakostjo? ki je podkupovala in kupovala socialni mir ker je oblast vsem lagala da so vsi enaki - vi prekleto revni, ki je že v 80' bankrotirala zaradi katastrofalnega gospodarstva in podkupovanja ljudi s 'stalnimi' in totalno nepotrebnimi službani?

to vi jugonostalgiki dajete kot zgled države??????


Maš prav, bolje je za zgled dat države kot je USA ali Japonska, z dolgom ki presega vsakega Jugoslovanskega, celo Slovenija je danes dolžna več kot je bila rajnka Jugoslavija... zanimivo? Nobena kapitalistična država, splho te zgledne, ne manjšajo lastnega dolga :) Kot Jugoslavija :) Lepo je ko printaš keš in si sam delaš PR (beri si najvišja inštanca kot je ECB in FED) Če bi Jugoslavija imela FED in ECB, pa svetovne medije preko, bi še tudi danes obstajala :)


malo si preberi kavarno hayek, ki verjetno najbolj realno piše o jugoslaviji, njenem dolgu, in 'cvetočem' gospodarstvu. bolj se ne bi mogel motit.
jugoslavija nikoli ne bi mogla obstat, ker ni bilo ekonomskih pogojev za to, in to je prvo kot prvo. kot drugo pa je pohlep vaših preljubih voditeljev, ki ni bil čisto nič manjši kot kapitalistični. in tudi iz tega razloga juga ne bi bila več skupaj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

««
76 / 129
»»