» »

Izdelava letaka / časopisa / dnevnika?

Izdelava letaka / časopisa / dnevnika?

sklemenc ::

Zanima me s katerimi programi izdelujete - oblikujete svoje časopise, letake, dnevnike?

VAŠA MNENJA O:
-------------------------ADOBE:Pagemaker
------------------------QuarkXPress for Windows
------------------------Word
------------------------CorelDRAW
<<>>

Matek ::

Word je kr kul, ga skoz uporabljam, zanima me pa, če obstaja kak freeware proggy posebaj za časopise/revije/glasila delat.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

jetam ::

Word je samo za besedila natipkat za kaj drugega pa tudi slučajno ni uporaben.

Osebno imam najrajši Adobe Illustrator 9.0 vendar pa pravijo da je InDesign tudi OK zadeva. Pagemakerja (vsaj zadnje verzije) ne uporabljam ker je imela verzija 6.5 preveč problemov (ja tko je če kupiš tuj software in ga prodajaš kot svoj izdelek). Za obdelavo slik pa obvezno Photoshop.

Corel ima problem ker ne zna uporabljati barve. Za preprostega uporabnika je verjetno OK, ampak za resno pripravo preloma strani pa mora biti kot končni program kakšna zadeva od Adobe. CMYK rules!:D

Jebiveter ::

Ja jest uporabljam Pagemaker 6.5 (mi tazadnje verzije se ni ratalo dobit) za prelom in oblikovanje, za obdelavo slik pa Photoshop 6.0. Za besedila pa je Word cisto v redu!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

sinko999 ::

Za malo bolj resno delo prelom strani uporabljam Qauark express , za oblikovanje slik pa adobe photoshop in pa Corel Draw . Pagemaker se mi zdi nekak premalo uporaben . Word pa se v DTP ne uporablja .

LP
Ni? ni ve?no !

Jux ::

Čau - mi smo izdal časopis (Gnili Vanili...hehe) s pomočjo Quarka in PhotoShopa. Pagemaker nam ni bil ušeč - Quark je prav asketsko sposoben! PhotoShop pa itak rox. Drugače pa uporabljam(o) še Illustrator, Corel-a pa niti ne poznam.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

R0K ::

jst ves tekst ki ga pišem vedno "obdelujem" v staroffic-u (ki roxa !), slike in grafiko pa najraje kr v paint shop pro .....

jugonostalgik ::

Za nezahevne je dost uporaben MS Publisher.
Nima ti kej bit, če si dober skrit!

kuglvinkl ::

Mi smo uporabljali CDR 9. Jebiga, navadil sem se ga. Za resen prelom pa potrebuješ Quark-a al pa InDesign. V reviji KLIK (slovenska) boš zvedel precej.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za oblikovanje (prelom) večjih količin besedila

Oddelek: Programska oprema
73281 (3179) redo
»

QuarkXPress 6.5 vs. PageMaker 7.0

Oddelek: Programska oprema
91148 (1077) Poldi112
»

Program za pisanje cajtngov :D

Oddelek: Programska oprema
111666 (1416) Matev
»

v katerem programu naj napisem knjigo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5725450 (24657) Matev
»

program za delanje revij, letakov, prospektov...

Oddelek: Programska oprema
62282 (2184) dexter_II

Več podobnih tem