» »

QuarkXPress 6.5 vs. PageMaker 7.0

QuarkXPress 6.5 vs. PageMaker 7.0

[primoz] ::

Če ja ta tema že naj jo moderator prosim zbriše. Drugače pa povejte svoje izkušnje o programih, kateri je boljši za kakšno stvar. Jaz sem recimo oblikoval nekakšen časopis v Page Maker-u pa prinesem v tiskarno in se je tiskarju skoraj pripelalo, češ zakaj delam v tem programu in da je dotalno zgrešen program. Grem v drugo tiskarno kjer natisnejo vse lepo v PageMaker-u brez problemov. Očitno je bilo, da tip v prvi tiskarni ni mel pojma (zgleda) me pa vseeno zanima katerega je bolše uporabljat.

ali3n ::

glede tiskarja: zakaj si nosil k tiskarju odprt fajl, zakaj ne PS ali PDFja?

Vojna Quark vs. Pagemaker uporabniki se je začela s prihodom obeh programov; ponavadi se izkaže, da so tisti, ki so začeli s Quarkom na njem tudi ostali in obratno - tisti, ki so začeli s PMjem so tam tudi ostali; ker oba programa slabo bereta datoteke drugega, prihaja do težav ki jih omenjaš;

Novo obdobje je začel Adobe s svojim InDesignom - že 2.0 je bil ok, CS pa šiša vse prej omenjene po vseh pasovih; če pri Quarku ne bodo hitro stuhtali česa novega, se jim pomojem slabo piše.

Katerega uporabljati? InDesign...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

[primoz] ::

PS ali PDF nisem neso, ker je reko da mu morem kao vse prinest, da bo on to naredil.....

jetam ::

Ergo ... ne ti ne on nimata pojma.

Ima pa ali3n prav: InDesign je edino primerno orodje za oblikovanje preloma.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Poldi112 ::

Ne bo drzalo. Indesign je hudo orodje, ampak tudi quark ni od muh. Verjetno je indesign boljsi, vsekakor pa ni edini primeren.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ali3n ::

vsekakor ni edini primeren; knjigo lahko nardiš tudi npr. v WordPadu... :D

S quarkom sem delal 10 let, lani poleti sem presedlal na Indesign; opažanja po pol leta uporabe: posrečena mešanica quarka, illustratorja in photoshopa z dodatkom pagemakerja (indexi itd...); zelo uporabno orodje, prehod s quarka je uporabniku prijazen, odlična povezava z drugimi adobe produkti, enostavno prijazno,... priporočam

Pa še cena je ugodna - cel Adobe Creative Suite CE Premium (InDesign CS, Photoshop CS, Illustrator CS, Acrobat PRO 6, GoLive CS, Version Cue) stane 251.565 SIT + ddv (Quark sam stane okol 200 tisočakov)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

[primoz] ::

sej ne pravim da sem jaz "mojster", ampak od nekega tiskarja, ki si služi kruh z tem pa bi se že pričakovalo, da bi znal naredit to.......

ali3n ::

sej ravno to ti želim razložit :) da uporabniki quarka ne marajo pagemakerja in obratno; in niti ni nujno, da ima oba programa... npr. lahko bi mu dal vedeti prej, da delaš v pagemakerju...

PDF / PS bi zadevo rešil do te mere, da je vseeno v čem si delal prelom... ščasoma boš pogruntal kako gre. Smo bli vsi na istem :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

[primoz] ::

jaz sem ga prej vse poklico in povedo da bom delo v PageMakeru pa zgleda ni zaleglo.

Poldi112 ::

Tiskarji so svoja vrsta ljudi. Vsak ima svoje muhe. En mi je govoril da je quark 6 beda. Da ga imajo, pa so ga vrgli dol, ker je 4 bolj stabilna.
In so izgubili stranko. Ker nekako me niso prepricali, da ne morejo pri vseh masinah, ki jih imajo, na eni imeti novega quarka, ce so ga ze kupili.
PDF je pa itak life saver. Nisem pa vedel da ljudje se vedno uporabljajo page maker.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Photoshop - tiskarna!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
153878 (3579) lonz
»

Program za pisanje cajtngov :D

Oddelek: Programska oprema
111664 (1414) Matev
»

v katerem programu naj napisem knjigo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5725433 (24640) Matev
»

program za delanje revij, letakov, prospektov...

Oddelek: Programska oprema
62278 (2180) dexter_II
»

Izdelava letaka / časopisa / dnevnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
82732 (2611) kuglvinkl

Več podobnih tem