» »

Prenosnik Fujitsu Siemens

Prenosnik Fujitsu Siemens

Volk| ::

Haj
Kaj si mislite o tem prenosniku?! Klik
Konfiguracija je ok, samo so mi rekli da Siemens ni glih vredu izbira ker nima kakovostnega ohisja. Mogoce ima kdo kake izkusnje z Siemens prenosniki?

Cena je tudi ok, glede na konkurente tako da bi izbral tega samo me malo moti ta pripomba.

Jackal ::

Imam FSC, model Amilo 1667G - skoraj identična konfiguracija, le da je moj s 15,4" ekranom. Ohišje se res ne more primerjat z najboljšimi, poleg tega pa je zgornja stran prenosnika (zadnji del ekrana) obarvana srebrno/sivo in se na njej hitro pozna kakšna praska. Pri mojem sem dobil zraven pri nakupu še neoprensko torbico (ala mapo), tako da z opraskanjem ni problemov.
Tipkovnica je za moje pojme kakovostna - se ne upogiba, pa tudi pri prehodu iz navadne tipkovnice na prenosnik mi ni delala težav. Edini problem pri meni je, da je moja tipkovnica nemška (ker sem naročil prenosnik iz Nemčije) - ampak tudi na to sem se navadil. Pač Ctrl=Strg, Del=Entf, Ins=Einf itd... Če ga kupuš v Slo. pa tega itak ni.

Nasplošno sem zelo zadovoljen s konfiguracijo - razlika pri mojem je še ta, da imam 80GB disk, ampak s 5400vrt/min., kar se mogoče malo pozna pri hitrosti. Procesor je čisto dovolj hiter (Turion 1.8G), večinoma ga uporabljam tako ali tako v silent mode (procesor dela takrat na 800MHz). Rama je tudi več kot dovolj za prenosnik (2x512MB), grafična kartica je pa tudi dobra. Sem preigral na prenosniku NFSMW in HL2 brez zatikanj.
DVD-RW je Nec 6550 - nimam pripomb - dela vse kot je treba. Tudi čitalec kartic pride še kako prav (Ima samo čitalec za Sony Memory Stick). Vgrajeni zvočniki so tudi boljši kot pri kakšnem Acerju... s tem, da tu ne gre za stereo zvočnike, pač pa za zvočnike tipa 2.1 - na dnu je namreč tudi woofer (ki ima sicer premer 2cm ampak nekaj pa le je ;) )

Ekran je zelo dober - veliko boljši od kakšnega Acerja. Bi prej rekel, da se lahko skoraj primerja s Sonyjevim X-Black. Čeprav zunaj na soncu ne boš mogel ravno delat z njim, ker se ne vidi skoraj nič. Zelo pohvalim lahko tudi kotno vidljivost.

Baterija bi lahko mogoče zdržala malo dlje - pri meni drži dobri 2 uri - ampak ga skoraj ne uporabljam na bateriji. S tem da pri 17" prenosniku z isto baterijo lahko pričakuješ še krajši čas avtonomije - ampak ne vem ali uporablja ta isto baterijo.

Čisto na splošno sem z mojim prenosnikom zelo zadovoljen in me je Fujitsu Siemens prav pozitivno presenetil. Škoda le, da so pri nas veliko dražji kot v tujini in tudi izbire ni velike.

Valuk1 ::

Hej Volk, tudi sam ga bom kupil, vendar verjetno TUKAJ.

>Jackal, praviš, da si ga ti kupil v Nemčiji. Kje?
Mi lahko malo opišeš način tvojega nakupa, oz. način plačila, dostavo, čakalna doba, stroški poštnine,...
Kaj narediš v primeru okvare, oz. kako uveljavljaš garancijo.
Pa še to, kaj se dobijo kake slovenske nalepke za tipkovnice?

Hvala!

billy ::

Plačaš preko ene firme pač, firma opravi nakazilo na njihov TRR. Stroški nakazila so odvisni od banke firme. Recimo NKBM ima 3000sit, traja pa 2 dni. Dostava je nekje 50E. Čakaš pa potem 2 dni prvo da oni dobijo denar in potem nekje 3 dni da pride roba do tebe, 3-5 dni. Če je kaj narobe spakiraš paket in ga pošlješ k njim v nemčijo.

Nalepke se dobijo, poglej na bolho.

Volk| ::

Jackal:
Hvala ti za opis! MI veliko pomaga! No, skrbelo me je tudi kako grejo gor igrice ce vredi laufajo.. mislim da je grafika kar precej dobra.. Hvala ti se enkrat

Valuk1:
Cuj, to je 70k razlike. Kaj lahko kje osebno prevzames to? mam kolega ki dela v Avstriji.
Zal ne razumem nemsko da bi vedel kako je pri njih mozno.

MIslim da bom tega kupil..

Valuk1 ::

>billy,
to stran gledam že kar nekaj časa, pa še nisem nikjer zasledil, da bi moral kupit preko firme.
Zakaj ne bi mogel kupit pri njih kot fizična oseba?
O tem sma seveda že debatirala.
Edino če misliš zaradi davka, ampak potem ga bo morala namesto mene plačat firma ali ne?

billy ::

Tako je. Saj mislim, da obstajajo spletne trgovine ki prodajajo tudi fizičnim osebam, ampak jaz ne poznam nobene. Mislim da se šlo točno za tole, da prodaja samo pravnim, ravno zaradi davka in teh pizdarij.

prehlajeni ::

A mi zna kdo povedat razliko med serijami AMILO in LIFEBOOK ?

hvala

Valuk1 ::

Kolko so že meni odgovorili, bi naj bil Amilo nižji razred, oz. srednji, LifeBook pa višji razred.
Torej boljše ohišje, tipkovnica, zaslon,....

>Billy, torej davek plača kdo? Ker ne bi rad naprtil nekomu stroškov.
Da malo nadaljujema stare zadeve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Valuk1 ()

billy ::

Davek plača firma. V celotni EU je namreč "finta" da lahko pravne osebe kupujejo brez davka, oz celo MORAJO. Davek pa se seveda mora plačati, ampak se plača v matični državi, torej ja...firma ti plača davek, tako da še morš gledat razliko na nemško ceno 4%. Ker iomajo nemci 16 mi pa 20% davka.

Ena opcija je da se pa zapelješ v nemčijo, v trgovino in kupiš z denarjem :)

Jackal ::

Jaz sem mojega naročil pri 1ashop. Trgovina je sicer v Avstriji, skladišče pa v Nemčiji. Ne pošiljajo pa v Slovenijo - imam pa v Avstriji sorodnike, pa sem ga naročil preko njih. Plačilo je bilo po povzetju - čakal sem pa malo več kot 1 teden. Baje jih je takrat ravno zmanjkalo in so morali dobit nove.
Garancija je pa internacionalna.
Za nalepke pa ne bi vedel. Imam raje original nemške znake kot nalepke.

Valuk1 ::

>Volk,
to si poglej, v Avstriji v Seiersbergu.
Malo dražje, vendar občutno cenej kot pri nas. Tako, da če si kje iz Mariborskega konca ti ne bi smel bit problem.

hyunday ::

Pozdravljeni
jaz imam eno vprasanje mogoce ve kdo kako na fujitsu ki je nalozen window 8 ga formatirati in naloziti window 7
prosim za pomoc
se v naprej zahvaljujem.
lp hyunday


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup v Avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
273342 (2231) djordjevic
»

zakaj so v tujini neprimerno cenejši prenosniki kot c sloveniji??

Oddelek: Kaj kupiti
211928 (1287) wishmaster
»

Toshiba ali HP v MediaMarkt

Oddelek: Kaj kupiti
244266 (3829) berta
»

Prenosnik do 300.000, raje manj :)

Oddelek: Kaj kupiti
373932 (3024) drejc
»

Prenosnik do 400.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
101337 (1050) Kelscho

Več podobnih tem