» »

NF7-S nedelujoči PCI in AGP sloti?

NF7-S nedelujoči PCI in AGP sloti?

pingec ::

Sem dobil eno matično ploščo NF7-S in jo hotel uporabiti. Zataknilo se je pri tem da na monitorju nikakor ni bilo slike. Nato sem sprobal iste komponente na enaki (drugi) plati in je tam delalo. Sprobal sem tako z agp kot pci grafo, sedaj me pa zanima: glede na to, da so mi zatrdili da je bil vsaj pci pred enim tednom sproban, kaj bi lahko pri plati blo sploh narobe ? A se lahk skurijo/pokvarijo vsi sloti? Kakšen nasvet, kaj naj še probam?

Hvala za odgovore, pa lep pozdrav.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

JIM22 ::

Hiter in enostaven odgovor: plata je zanič!

Ne morejo crknit vsi sloti z agp vred. Ti lepo vrni plato, tam od kot si jo dobil.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

pingec ::

Ok, a bi lahko se kaj pogledal, pomeril, lahko primerjam voltaze na obeh platah pa kaj se kolk segreva? Ker plato vračat mi bo vzelo spet kak teden, rajš vseen še en vikend zabijem pred plato. :(
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pingec ::

Weeee, stvar dela, z drugim bios čipom dela vse, tko da plata le ni fuč. :D Zdej je samo vprašanje, če se da (verjetno zaflashan?) bios povoziti iz kakega backupa al morm dobit drug čip?
Če kdo proda čip poceni nej se javi.

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

SSH ::

kakšen čip je gor? se mi ne lubi iskat sedaj. Drugače pa se da ta zafleshan čip na novo fleshat.


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

pingec ::

PhoenixBios D686 BIOS, 123051878 to pise gori, sej vem da se ga lahk zapise nazaj, sam ne poznam nobenga k bi to delal?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

JIM22 ::

Če je bios zaflešan, pol je plata kriva. Nekdo ti je prodal plato z zjebanim biosom.:P :P Mal heca. Povozi zaflešan bios. To pa nardiš tak, da komp. zalaufaš z biosom ki zbudi računalnik. Pol pa v win zaženeš program za flešat in bios s katerim boš flešal. Vzam ven bios čip in vstavi zaflešan bios not, to narediš preden poženeš program za flash(računalnik lauhfa). Pritisneš flash in bios bo na novo naložen. Potem bi ti moral računalnik normalno boot-at z tem bios čipom.

Bios čip mora bit obvezno od enake plate(to najbrž že imaš, ker si sprobal).
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

Azrael ::

Čist tako BTW, je jumper za Cmos Clear v pravilni poziciji?

Si priklopil vse kable za elektriko na ploščo in ni slučajno v ATX konektorju kateri od kablov zlezel malo ven in ni stika. Isto velja tudi za ostale priklopljene zadevščine (tipke, zvočnik, jumperji ...), če so res na pravih mestih.

RAM in CPU vstavljeni in jasno OK ?

IDE enote odklopljene (napačno obrnjen kabel lahko povzroči tako na videz mrtvo plato.

Ali je slišati kakšne piske v zvočniku ob vklopu ?

Če ni nič od tega je dobro zaflashana ali kar zanič plata.
Nekoč je bil Slo-tech.

pingec ::

Blo je zaflashano, zdaj pa že dela :D (hot flash)


Aja pa tisto sem vse sprobal, sva se s fotrom matrala ene 4 ure, pol pa dala not drug bios čip pa je delalo u prvo, pol sm pa preflashal pa je blo. Sva pa sla tolk dalec, da sva posamezne napetosti merla na vsaki plati pa primerjala in pa opazovala kaj se greje. :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zbrisan bios

Oddelek: Strojna oprema
314183 (3447) NoriDare
»

Potreben flash biosa, pa ne gre restorat ker usb porti ne delajo...

Oddelek: Pomoč in nasveti
15914 (770) SkyNet
»

Programiranje BIOSA

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151886 (1368) simimedi
»

težave s biosom na abit bh6 440bx

Oddelek: Pomoč in nasveti
171242 (1087) Pyr0Beast
»

skuril sem plato ABIT BH6, rabim bios (cip)

Oddelek: Strojna oprema
282179 (1864) branko_bm

Več podobnih tem