» »

težave s biosom na abit bh6 440bx

težave s biosom na abit bh6 440bx

murphyboy11 ::

težava je u tem da sm flashal bios s narobno verzijo plata je ver 1.01 mislu sm da je to 1.1 a sm se zmotu :D probu sm use zivo da bi to zrihtu ampak brez uspeha disketna enota se ne prizge ekran je crn :( probal sm pa zamenjat bios na drugem pc ju tako da sm odstranil bios delujocega sistema ko je bil prizgan in ustavil moj zaflashan bios ter ga hotel flashat vse bi blo uredu sam me je jebal ker vsebuje ta plata (delujoca) 810 čipovje in mi award flash javi da ni bios kompatibiln s mojo strojno opremo in v oklepaju napise 810 . zanima me pa kako bi se dal to rest ce se da.:\

Tomay ::

Mam isto plato, samo da je ver 1.1.
Torej se bo moja plata, če vstavim tvoj bios normalno bootnila. Pol pa samo ta pravi bios gor flashnem pa je. :D
Voodoo 4Ever

pviran3 ::

Baterijo ven vzem in bios se bo resetiral na osnovnega - men to dela:gigabyte ga-8ipe1000 pro

murphyboy11 ::

nima se kj resetirat bios mislm nima se is kje sm pa ze probu use tud to ce je narobn bios gor od kje bo pa tapravga uzel da se bo resetiru :S to ne gre tko

murphyboy11 ::

edin ce mas 2 biosa pa je namu backup drgac pa zlo tesko.

murphyboy11 ::

:\ tomay a bi blo mozno to izvest bi bil zlo srecn.:P

pviran3 ::

Jest sm meu nameščenga ta novga, pol pa ko sem resetiral bios, se je tut bios naštimu na osnovnega. A ni to flash bios?

Kako se bo pa ohranu, če ni napetosti?

murphyboy11 ::

#se je tut bios naštimu na osnovnega# a ti to misliš nastavitve biosa ?? ce ti biosu prekineš napajanje se njemu izbrise is spomina nastavitve biosa in se resetirajo na privzete nastavitve ne zbrise se pa sam bios .bios je čip na katerem je zapisan program ki upravlja pc temu programu se da posebaj nastavit razne nastavitve s prekinitvijo napajanja pa se zbrisejo nastavitve ne pa sam program flash je pa reprogramiranje tega čipa s novim programom.....:\

pviran3 ::

Ja koko sem pa jaz potem nazaj tastarga dubu?

Azrael ::

@ pviran3:
1. možnst je, da ima tvoja plošča BIOS narejen tako,da sta v resnici 2 BIOSa, eden je v uporabi, drugi rezerva. Ker si pokvaril le enega, si še vedno lahko obnovil sistem. Druga varianta je, da je bilo potrebno samo resetirati BIOS,kar si storil in je bilo vse v redu.

@murphyboy11:
Poskusil si s hot swapom in ti awdflash javi napako, ker je druga plošča. Tu je lahko problem, v tem da BIOS chipa nista enaka (proizvajalec, tip), drugače načeloma gre, najlažje pa je če imaš identično ploščo... Baje program Uniflash nima teh omejitev, vendar nimam izkušenj z njim.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

murphyboy11 ::

zanimivo sam čip je isti sm pogledu oznake problem je ker je plata z drugim čipovjem 810i un zaflashan je pa 440bx tko da mi pol program pri flashanju rece to ko ze ustavim cip od 440bx plate not da ta bios ki ga hocem dat gor na cip ni identicen s 810i čipovjem in mi vrze vn res bi blo supr ce bi mel identicno plato sam je nism najdu dozdej ma jo edin tomy sam je pa is ptuja jst pa iz lj zadeva bi tud delovala ce bi bla cist druga plata samo da bi imela isto 440bx čipovje:\ to za uni flash pa hvala bom probu pa upam da bo delal. mel sm pa problem ker nimam klešč za bios vn dat in ko je przgana zadeva in pod napetostjo ni prevec dobr šart tm okol :( tko da sm mogu izumt orodje da sm to lahk izvedu hvala za nasvet za uni flash pa javm ce mi rata:)

Tomay ::

@murphyboy11
Če hočeš mi pošlji bios čip pa ti ga flashnem.
Voodoo 4Ever

Azrael ::

Nasveti

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Jaz sem pa ugasnil matično na napajalniku inse več ne prižge, dve matični na istem napajalniku.

Bi mi lahko kdo sprobal biose ??
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tomay ::

@računalo
Odvisno za kake plate gre oziroma kaki biosi so gor.
Voodoo 4Ever

Pyr0Beast ::

Abit-BH6 bx440
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

> dve matični na istem napajalniku.

Kako si to mislil ?

Lahko pa še preveritiš možnosti, ki soopisane tu,

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

LOL
naenkrat eno, potem drugo :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ima kdo pokvarjeno matično ploščo MS-6178

Oddelek: Strojna oprema
5906 (802) tonic
»

Kako naj nalozim bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
8950 (825) Azrael
»

Kje dobim nov BIOS?

Oddelek: Strojna oprema
7825 (780) Duko
»

Nujno bios problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6951 (840) Azrael
»

Napačen Bios???

Oddelek: Pomoč in nasveti
111363 (1047) Wad@

Več podobnih tem