» »

terapevtsko kloniranje

terapevtsko kloniranje

Thomas ::

Kaj mislite? Da ali ne?

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rc-car ::

Da, ce klonirajo samo dele cloveke -> organe
Da pa bi klonirali celega cloveka je pa pomojem se malo prezhodaj in prevec eticno vprasljivo..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

undefined ::

Nisem za kloniranje človeka, pod nobenim pogojem. To je pač zame moralno narobe.

Brane2 ::

IMHO zakoni trga bojo to v kratkem zrihtal.
Vse je sam meso...

undefined ::

Ma ti si mi tud meso, Brane2. :|

Sicer pa proti kloniranju organov samih nisem.

Brane2 ::

Iceman:

>Ma ti si mi tud meso, Brane2.

Seveda, 95kg - 70% govedina/30% svinjina...
:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

ABX ::

[tema je bila spremenjena]
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Ikarus ::

Tole je pa za brisat. A nimate nekih novih pravil? Thomas?

ahac ::

Če je to za zdravljenje ljudi potem da.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

rc-car ::

ABX, c'mon!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

undefined ::

ABX je v zadnjem času padel v neko čudno negativno psihološko stanje, kot sem jaz opazil.

OrlyTM ::

Kako pa zgleda terapevtsko kloniranje, sploh, Thomas?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Yohan del Sud ::

Določen procent klonov bi svet kamot prenesu. Če bi jih bilo preveč pa ne bi bilo dobro za genski bazen. Ko bi se en uscal noter.

Sicer pa res. Kako bi izgledalo terapevtsko kloniranje?

||_^_|| ::

Kaj pomeni "terapevtsko kloniranje"?

Tr0n ::

Da lahko s pomocjo kloniranja pac kloniras dolocene cloveske organe. Vsaj mislim da je to to :).

Brane2 ::

Iceman:

>Sicer pa proti kloniranju organov samih nisem.

Jaz tud ne. Sicer pa se to rutinsko pri nas in po svetu ze dela.

Jurmanovi zrezki na primer. Zmeri enako velki, debeli in dobri.

:D

poweroff ::

Terapevtsko kloniranje je kloniranje s terapevtskimi nameni - za zamenjavo organov, itd. Mogoče tudi za sintezo kakšnih bveljakovin.

||_^_|| ::

Če je to to, pol nimam nč proti oz. mi je všeč:)

Tomi ::

Glede na to, da se da na ta način pozdraviti nekaj bolezni, ki se jih sedaj ni, sem za.
metrodusa.blogspot.com

_Mortal_ ::

Kaj je sploh ABX napisu
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

ABX ::

Grem postavit en strežnik, se vrnem da pogledam kako ste pokomentirali mojo izjavo in kaj najdem nič. Žalostno zelo žalostno, fante problemi ne zginejo če jih ignoriramo.

Hotel sem samo povdarit dejstvo da kako bomo lahko ločli do katere stopnje kloniranja je zadava oproščena.

Recimo doživiš prometno nesrečo in zgubiš ledvico. Ok si rečeš grem po novo klonirano ledvico od Philipsa. Če pa v prometni nesreči ostane cela samo tvoja noga? Ja nič gremo kupit vse ostalo ali ne?


Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Yohan del Sud ::

Eh no ja pretiravat pa spet ni treba. Nogi bo prov vseglih, druge pa nima kaj brigat.

undefined ::

>Če pa v prometni nesreči ostane cela samo tvoja noga? Ja nič gremo kupit vse ostalo ali ne?

>Eh no ja pretiravat pa spet ni treba. Nogi bo prov vseglih, druge pa nima kaj brigat.

LOL! Eni so pa rojeni komiki, to pa. :D

ABX ::

Potem bom pa jaz ustanovil sekto za pravico levih nog.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

undefined ::

ABX, saj take sekte že obstajajo, ena v Begunjah na Gorenjskem, druga pa v Ljubljani Polje, pa sigurno jih je še več.

DaDo ::

Mislim, da bo s kloniranjem tako kot z vsemi moralno nesprejemljivimi stvarmi. Najbolj bodo vsi proti, sprejeti bodo zakoni in kloniranje bo prepovedano. Ampak kljub temu se bo v tajnosti kloniralo in bogataši si bodo lahko privoščili nadomestne dele. Potem bo kak politik ugotovil, da je bolje če se klonira legalno, ker bo imela država od tega koristi, ker bo lahko zaračunala davke. Potem bodo kloniranje dovolili najprej na Nizozemskem, nato pa še drugje. V Sloveniji tudi, ker je važno, da smo uklajeni z Evropo ne glede na to kako neumni so zakoni. In potem bomo vsi srečni...

undefined ::

DaDo, zakaj bi bilo kloniranje posameznih organov moralno narobe, in bi bili ljdje proti? Organ je organ, ki sam ne misli, tako kot človek. Jaz sem proti kloniranju možgan, in s tem vključno celotnega človeka. Če pa tam klonirajo pljuča, srce, ledvica, pa ni po moje nič narobe.

Thomas ::

Zarodne celice, so pravzaprav cilj t.i. terapevtskega kloniranja. Sredstvo pa je zarodek, oziroma kar mnogo zarodkov, ki so nastali iz celice (katerekoli) pacienta.

Ti zarodki se razvijajo le do zgodnje faze - in to v laboratoriju.

Zarodne celice, ki pri tem nastanejo, so pač take, kot so normalno pri zarodkih. Torej iz njih lahko nastanejo celice kateregakoli organa. Te celice potem vrnejo v pacienta, imunski sistem jih ne zavrača, pa se v njem reinplantirajo v frišno tkivo. Novo tkovo ali organ.

Vprašanje je torej, na j bo dovoljeno iz celic odraslega človeka narediti 100000 zarodkov in s tistim gramom, kolikor vse skupaj tehtajo, odzdraviti dajalca.

[Bush je proti, evropski parlament je za]

Referenca.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Zakaj je pa Bush proti?

asPeteR ::

Ker je konzervativec,...zato.

Brane2 ::

Alpa glih zato, ker tašča rab glih kšna pljuča...>:D

ABX ::

Znajo tudi goijt določene dele telesa v laboratoriju in jih pozneje vrnit v telo.

Nosni hrustanec
En del srca
...


Prvi darovalec srca je bil črnc, sprejel pa ga je belec. Kdo bi si mislil?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DaDo ::

Ne verjamem, da bi bilo možno le z preprosto delitvijo celic reproducirati cele organe. Bo potrebno kar celega človeka in mu potem odvzeti organe.

undefined ::

ABX, to tvoje 150% negativno gledanje na vse kar je na zahodu mi že počasi preseda... vedeš se popolnoma otročje, kot da je povsod drugod 100% vse v redu in brez tipičnih človeških napak. Tebi je po izjavah sodeč tudi Afganistanska ureditev ogromno boljša od zahodne, ane da? Wake up, in raje razmisli kje bi raje živel, pri nas z (delno) ameriško ureditvijo, al pa v eni tretji državi sveta, kot je Afganistan. Če je odgovor drugo, potem ti svetujem, da se čimprej preseliš, in realiziraš svoje sanje.

ABX ::

Kje iz mojih postov je razvidno da nisem za kloniranje?


Mogoče je bilo lahko iz prvega, ki je bil zbrisan (na srečo tukaj lepo piše da je bil zbrisan, v enem drugem ste brisali vse tako da se ni vedlo da sem sploh odal post)?

V bistvu sem samo prikazal določene zlorabe teh možnosti. Ker samo bedak se lahko spušča v nekaj brez predvidevat vseh posledic.


Mene osebno boli kurac ker kot posameznik ne morem(niti se mi ne da) vplivat na odločitve, definitivno pa jih bom vedno izkoriščal v svoje dobro (in vedno dolgoročno gledam).


Mnogi ljudje ne znajo/nočejo sprejet resnice, v vsaki stvari iščejo moralno tolažbo ker sami niso sposobni si jemat posledice na lasten hrbet. Rodimo se živali in postanemo ljudje.


If all the changes are for better, then why put it to the test?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

undefined ::

Ciljal sem na tole...

>Prvi darovalec srca je bil črnc, sprejel pa ga je belec. Kdo bi si mislil?

In seveda na vse prejšnje poste.

A si res tolk depresiven, al kaj? Daj naredi samomor.

Sicer mi pa še nisi odgovoril na zgornje vprašanje... katera ureditev ti je boljša - naša, ki temelji na zahodni, ali afganistanska...

ABX ::

Mene osebno boli kurac ker kot posameznik ne morem(niti se mi ne da) vplivat na odločitve, definitivno pa jih bom vedno izkoriščal v svoje dobro (in vedno dolgoročno gledam).


Ter dodam:
Če mi nekaj ni všeč se poberem, brez jokat ali pizdit.

Če pa bi moral zbrat bi definitivno zbral trenutni amerški sistem, ker se lepše prilagodi mojim interesom. Vendar se popolnoma zavedam da kar je dobro zame ni dobro za vsakega.

Odgovril pa sem ti zato ker ti je uspelo me provocirat, drugače te ne jebem 5%.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

undefined ::

>Če pa bi moral zbrat bi definitivno zbral trenutni amerški sistem

I'm shocked. :D

>Odgovril pa sem ti zato ker ti je uspelo me provocirat

To sploh ni bil moj namen, bistvo si zgleda žal falil.

>drugače te ne jebem 5%

And I should care because...?

Aggressor ::

Sem za pridobivanje zarodnih celic, vsekakor. Vprašanje pa je, če je kloniranje v resnici potrebno. Namreč, teoretično obstajajo tudi drugi načini, le da je kloniranje najlažje izvesti. Problem je sedaj v tem, kako hitro se lahko kloniranje "virov zarodnih celic" spremeni v procese, ki so že na moralno spolzkem terenu. Tako da sem bolj nakonjen tehnikam pridobivanja zarodnih celic, ki ne vključujejo kloniranja. Kaj in kako bo v prihodnosti, bo v največji meri odvisno od tega, koliko volje bomo zmogli, da se na spolzki teren ne bomo podali. Ker če se bomo, je potem vse popolnoma vseeno, saj bo slej ko prej prišlo do posledic. Dolgoročnih. Če pa bomo zmogli odgovornost, potem je navsezadnje tudi kloniranje sprejemljiva rešitev.

Še en poudarek: zadnji dogodek v zvezi s tem ni bilo nikakršno kloniranje, temveč docela nepomemben dogodek, ki je s pomočjo medijskega trušča doživel umetno narejen uspeh. Znanstveno pa pomeni bolj malo.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thomas ::

> zadnji dogodek v zvezi s tem ni bilo nikakršno kloniranje, temveč docela nepomemben dogodek, ki je s pomočjo medijskega trušča doživel umetno narejen uspeh. Znanstveno pa pomeni bolj malo.

Prenekateri so tega mnenja. Ampak se motijo, da se bolj ne bi mogli.

Da je "znanstveno nepomembno" nazadnjaki rečejo vedno, kadar je bil narejen korak naprej.

Odrekajo zasluge? Pomirjajo sebe in somišljenike?

Znanstven pomen tega je "samo" v tem, da se je pokazalo, da se iz stare celice skoraj zanesljivo da narediti (spet) mlada.

Da bo pa kakšna neposredna praktična in takojšnja korist iz tega - je pa ne bo. Resne manipulacije celic bodo brez kloniranja.

O tem se pa z Aggressorjem strinjam.

Kot je reku Jack (Kennedy):

Before this decade is out ...

8-)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Thomas:

Kot je reku Jack (Kennedy):

Before this decade is out ...

...I posle mene ja !

Bojo že kje na kakšni kikli spraskal kak vzorec sperme...

8-)

Thomas ::

Brane2

Ni neumna strategija ... ni neumna!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uspešno terapevtsko kloniranje odraslih človeških celic

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
249597 (3803) jype
»

Japonci uspešno klonirali miš skozi 25 generacij

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2810927 (8658) enadvatri
»

Zakaj je kloniranje in ubijanje napačno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
524649 (4056) Thomas
»

Kloniranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
595739 (4701) Thomas
»

Prvi klonirani človek že januarja 2003?

Oddelek: Znanost in tehnologija
382343 (1751) Thomas

Več podobnih tem