» »

Seminarska naloga[c++]ali[php

Seminarska naloga[c++]ali[php

kitesurfer ::

Lep pozdrav!
Ob zakljucku solanja imam za maturo iz programiranja naredit seminarsko nalogo, ki bo uporabna!
Namen sem imel naredit program za videoteko, kjer bi vnasal filme v bazo podtkov in potem spremlal kateri filmo so isposojen in kateri so v videoteki!
Zanima me s katermu programu bom to lazje naredil, ali je to c++(v soli smo prisli do datotek, struktur in malo objektov) ali bi raje izbrav php, ki ga pa ne poznam prevec dober, kot sem pa videl pa je koda podobna cju!
Za vase mnenje se ze naprej zahvaljujem! :))

flush ::

A to bo spletna zadeva ali desktop ?
Noovo - Social Discovery Engine
http://www.noovo.com

kitesurfer ::

Naj bi bilo deskop!

upirna ::

Ja, pol ti priporočam kakšen c#.

PHP še zdaleč ni primeren za desktop aplikacije je pa odličen za web aplikacije, čeprav bi ti za začetek za web aplikacije skoraj raje prioročal python(turbogears ali kaj podobnega), saj je treba veliko manj znati, da se naredi že kar spodobno aplikacijo.

C++ je lušten programski jezik, je pa kar zakompliciran oz. je težek za razvijanje GUI. Vzel ti bo ogromno časa, poleg tega je hitrost programranja počasna, vendar hitrost izvanja kode je pa hitra.

C# je jezik s katerim se hitro naredi GUI, poleg tega je relativno enostaven.
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

kitesurfer ::

Najprej hvala vsem za vasa mnenja!
Kot sem ze rekel C++ sem se ucil v srednji soli,tako da nekakšnega preteranga znanja nimam v osnovi pa vem zakaj se gre!C# pa nikol nisem niti poskusil,tako da ne vem kako bi slo!S PHP in MySQL bazo bi pa to najlazje zdruzil!

64202 ::

> C++ je lušten programski jezik, je pa kar zakompliciran oz. je težek za razvijanje GUI. Vzel ti bo ogromno časa, poleg tega je hitrost programranja počasna, vendar hitrost izvanja kode je pa hitra.

Ne pozabit, da ima c++ enega najbolj produktivnih app. toolkitov na zemlji - Qt. Je pa C# sam po sebi gotovo lazji za programirat, ja.
I am NaN, I am a free man!

Seadoo ::

Ne delam reklame, ampak vseeno si poglej to stran.
Out of my mind. Back in five minutes.

kitesurfer ::

Dober program!
Jst mam pac nalogo naredit podoben program,ki pa sigurn ne bo tako obsezen in tako profesionalen!
V katermu programu je pa izdelan ce ni skrivnost!

Kami ::

Probaj php.

PHP je sicer zelo podoben c++, tak da če dobro poznaš c++ neboš mel dosti problemov :)

BigWhale ::

PHP je za desktop aplikacije en crap :P

Nejc Pintar ::

Take aplikacije se da xtremly fast delat v Delphiju. Drugače pa C++ + Qt
Lahko je biti prvi, če si edini!

flush ::

Ali pa Python s svojimi wxPython, PyQt itd. Imaš pa tudi ogrodje Dabo za pisanje takih "database oriented" aplikcij.
Noovo - Social Discovery Engine
http://www.noovo.com

sid_dabster ::

Uporabi GLADE za izdelavo gtk GUI-a, program pa napisi v C/C++. MySQL ima krasno ANSI C knjiznico z API-ji, lahko pa uporabis tudi mysql++ c++ knjiznico za delo z bazo. V glavnem, stvar je karseda enostavna in zabavna 8-) . In dosegel bos super portabilnost.

Ali pa uporabi Javo za vse skupaj (priporocam Eclipse IDE).
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri programski jezik?

Oddelek: Programiranje
232957 (2263) driver_x
»

Kateri drug programski jezik za HTML/JS programerja?

Oddelek: Programiranje
333496 (2266) LeQuack
»

Kateri programski jezik?

Oddelek: Programiranje
494406 (3019) kopernik
»

kaj programirate/delate nasploh?

Oddelek: Programiranje
403066 (2022) Reso

Več podobnih tem