» »

Kateri programski jezik?

Kateri programski jezik?

Zdutor ::

Že tisočkrat predelana tema, vendar želim aktualen odgovor.

Veliko željo imam naučiti se programirati in nato tudi kje zaposliti na tem področju. Nimam nobene osnove. Kako dolgo traja proces učenja programskega jezika, da na trgu nekaj veljaš?

Mislil sem, da bi pričel z učenjem C++, nato presedlal na javo in PHP. Ali lahko kar štartam s PHP?

kaj mi svetujete vi?

x3ca ::

Na trgu nekaj veljaš = lahko dobiš službo al lahko dobiš hudo dobro službo? odvisno od truda in talenta...

btw, C++ je težji od jave in php.

Zdutor ::

P.S. Težil bi k web programiranju

techfreak :) ::

Za splet je veliko boljše Python ali pa Ruby.

dasf ::

Za web programiranje (spletne aplikacije) je najbolj pogost PHP, zadnje čase se čedalje več uporablja tudi Python (+Django web framework) in pa Ruby (+Rails), predvsem v startup-ih.

x3ca ::

zakaj pa ne javascript? zanimiv jezik pa ful se razvija v zadnjih letih, in s tem znanjem ne moreš falit...

vorantz ::

javascript je nakako samoumeven pri spletnih aplikacijah dandanes

x3ca ::

ja sej zato..

blackbfm ::

c++ je za web developerja popolnoma nerelevanten in se ga nima smisla učit

meni sta php in python top..žal pa imata oba svoje pomankljivosti tako da malo kombiniram odvisno od stvari ki jo delam

ruby recimo pa mi sploh ne potegne in mi je totalno ne-intuitiven

driver_x ::

Java je zelo univerzalna, lahko delaš za web, klasične aplikacije, serverske aplikacije ali pa za androida.

dasf ::

blackbfm je izjavil:

c++ je za web developerja popolnoma nerelevanten in se ga nima smisla učit

meni sta php in python top..žal pa imata oba svoje pomankljivosti tako da malo kombiniram odvisno od stvari ki jo delam

ruby recimo pa mi sploh ne potegne in mi je totalno ne-intuitiven


Katere pomankljivosti si opazil pri pythonu v primerjavi z php? Sam sem včasih delal v php, zadnje leto, dve pa samo še v pythonu.
Edina omembe vredna pomankljivost se mi zdi delo z MySQL bazami (python vs php), ampak v ORM frameworkih (npr. Django) tega nečeloma ne potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dasf ()

b4d ::

www.codecademy.com

Predlagam pa python
b4d.sablun.org

pegasus ::

Zdutor je izjavil:

da na trgu nekaj veljaš?
Če te prav razumem, hočeš bit boljši od večine. To dosežeš samo tako, da programiranje razumeš podrobneje kot večina. Da to dosežeš, je pravo orodje samo eno: Lisp.

Marat ::

Vzem si to knjigo, pa se nauči osnov programiranja: Head First Programming.

blackbfm ::

Katere pomankljivosti si opazil pri pythonu v primerjavi z php?


Recimo curl (php) vs urllib (python)..out-of-the box performance je popolnoma neprimerljiv, pa tudi koda je v tem primeru pri php bolj intuitivna

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

KrEn1234 ::

Izbira programskega jezika je v končni fazi za začetnika dokaj irelevantna. Raje si poskušaj dobiti kot volonter prostor v kakšnem team-u. V katere vode se boš kasneje usmeril je precej bolj pomembno od N okoliščin, kakor pa trenutno IN programskega jezika.

Isotropic ::

googlaj dive into python 3

nuclear ::

Z javo ne bi težil na splet. Nič slabega, samo tisti strežnik naštimat, da kaj dela .. me kar zmrazi potem še debugat jspx. Mogoče govorim v tri dni, ker nisem dosti delal, ampak za splet php, asp.net.

Mi lahko en, ki se ukvarja pove kako dolg je preskok na ruby, phyton iz .net, php jezikov? Sintaksa.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Grumf ::

blackbfm je izjavil:

c++ je za web developerja popolnoma nerelevanten in se ga nima smisla učit

c++ se vedno splača naučit, če ne zaradi drugega, da veš kako ostalo funkcionira, vse te tvoje "top" neumnosti
so spisane v njemu ali pa v Cju. Druga stvar pa je ali ga kdaj res dojameš.

Sicer je pa imho web developer popolnoma nerelevanten in se ga nima smisla učit, tržišče je prenasičeno
z raznimi na pol pečenimi "developerji". Prava smer je imho embeded, ni pa tako preprosto kot web development.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

driver_x ::

nuclear je izjavil:

Z javo ne bi težil na splet. Nič slabega, samo tisti strežnik naštimat, da kaj dela .. me kar zmrazi potem še debugat jspx. Mogoče govorim v tri dni, ker nisem dosti delal, ampak za splet php, asp.net.

Mi lahko en, ki se ukvarja pove kako dolg je preskok na ruby, phyton iz .net, php jezikov? Sintaksa.


Malo si zgrešil. Če sam naštimuješ strežnik, nimaš s Tomcatom ali kakšnim Java EE strežnikom prav nič več dela, kakor če postavljaš Apacheja ali kaj drugega.
Za kakšne web aplikacije, kjer potrebuješ tudi močan serverski del je zelo primeren GWT (Google Web Toolkit). Prednost je v tem, da delaš v Javi tako serverski del, kakor tudi web in oboje na enak način debugiraš iz IDE-ja. Poleg tega ti pri GWTju ni potrebno poznati JavaScripta ali HTMLja, ker za vse to poskrbi toolkit. Znanje Jave lahko potem uporabiš na drugih področjih, če npr. delaš kaj za Androida.
Slaba stran je to, da celotno ogrodje najbolje deluje v Eclipse-u, ki zna biti za začetnika nekoliko muhast, seveda pa lahko delaš tudi v poljubnem editorju in buildaš na roko.

MrBrdo ::

No slaba stran je tudi to da je Java, kar pomeni da načeloma ni najboljši jezik za web, ker je strongly typed. Verjetno je dober če gre za kakšne res velike projekte z veliko backenda, za kakšne manjše-srednje projekte pa je verjetno dosti bolj primeren kakšen bolj dinamičen jezik v kombinaciji z agilno metodologijo.
Je pa res prednost kar se tiče debugiranja pri Javi.
MrBrdo

Spura ::

MrBrdo je izjavil:

No slaba stran je tudi to da je Java, kar pomeni da načeloma ni najboljši jezik za web, ker je strongly typed.

The fuck je to... kaj ima strongly typed veze z webom?

x3ca ::

verjetno je mislil static/dynamic typed.. manj kode, večja produktivnost pri enostavnejših web straneh..

driver_x ::

Za enostavno web stran GWT verjetno ni najboljša rešitev, omenjal sem web aplikacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Python najbolj vroč programski jezik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
12226371 (20725) BigWhale
»

Kaj prvo PHP ali Javascript (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
779352 (7960) HardFu
»

Svetla prihodnost za Ruby? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
507373 (5823) MrBrdo
»

[FORK] PHP kot jezik

Oddelek: Programiranje
353244 (2583) [MYTiX]

Več podobnih tem