» »

limanje celerona slot1

limanje celerona slot1

sidney ::

enkrat sem bral en clanek, kako z limanjem pinow na celeronu slot1 dvignes fsb na 100 Hz. Ce se gdo spominja tega, se boljse ce kdo ve za ta link naj mi ga poslje:D . TNX
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Thanatos ::

ne vem zakaj bi ga prek pinov saj ga je kolega z bednobedno palto sam dal na 100ko. Pa še to se mu je zbudil samo če ga je mel eno uro vzunaj na 5°C >:D mel je pa defaulten hlajenje.

migič ::


Na zgornji sliki vidite shemo priključkov procesorske kartice. Na njej je označen pin B21, ki služi za to indikacijo. Stik bomo najlažje prekinili tako, da bomo na ta pin nanesli tanek sloj neke neprevodne snovi, kot je npr. lak za nohte. Pri procesorjih, ki so v škatli bo to malo težje opravilo, ker nas ovira zaščitno ohišje, medtem ko pri celeronih ne bi smel bit prevelik problem.Za to potrebujemo: § Slot I procesor :), § tanko paličico - zobotrebec, § lak za nohte, § mirno roko
Procesor vzamemo ven in ga obrnemo, da bo postavljen kot je na sliki. Potem preštejemo SPODNJE pine od desne proti levi in ko pridemo do ENAJSTEGA (11), ga na tanko in natančno premažemo. Pazite, da ne boste pobarvali katerega sosednjega pina! Počakamo, da se lak posuši in vstavimo procesor nazaj v slot. Če nam bo procesor deloval, se bodo po vsej verjetnosti zbrisale nastavitve BIOS-a, ker bo le-ta zaznal novi procesor. V tem primeru nam more BIOS ponuditi frekvence FSB-ja za 100MHz procesorje, ki so ponavadi 100MHz, 103MHz, 112MHz in pri nekaterih ploščah še 133MHz. Če postopek ne bo deloval, se je lak mogoče odkrušil s pina, zato ponovite in nanesite več laka. Lak lahko kasneje odstranite s kakšnim tršim predmetom - pazite, da ne boste odstranili še pina!
8-) Kerne vidiš slike, samo procesor obrni tk, da bo čip dol gledal. To sm tudi sam poskusil, pa mi ni ratalo. O podatkih,seveda če ti rata mi poročaj.(jmigal@volja.net)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: migič ()

sidney ::

sam sem to ze enkrat probal, pa mi je cist OK ratal, samo problem je biu, ker plata ni podpirala vec kot 450MHz. zato mi je vse skupej zmrzoval.:D

Fora pa je, ker v BIOS-u nastavljas samo do 100 hz, tle se pa od 100 naprej sele zacne.... se se bo kadil .......
:D :D
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

celica ::

Ojla ...

Zadeva deluje 100% stabilno. Malo preglej na levi strani, kjer pise Članki, notri je clanek kako spremenis FSB na starejsih Celeronih.
Meni dela v eni masinci Celeron 300a ze vec kot leto dni stabilno na 450Mhz. Jas sem se edino odlocil, da sem pin prelepil s cisto navadni izolirtrakom, namrec, lak za nohte se vse prerad zacne krusit, in imas potem probleme. Seveda pa je taksno pocetje odvisno 50% tudi od maticne. 440BX cipset prebavi kakrsnokoli modofikacijo.

Lp.
negre..! gre ..? joj GORI ..!

sidney ::

hvala vsem. tocno to sem iskou. samo narobej sem se lotu iskat. sej, zato sem pa prasou:D . TNX se eskrat
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

lukaz ::

men pa to ne dela na celeronu 333

webcreator ::

z izolirtrakom pa plato Soyo sm celerona 266 spravu na 448 ..., pa mal je blo treba voltažo spremenit ..., edino dodatno hlajenje sta bla pa 2x 80 venta na kisti (nasprot proca 8-) ). Temp. 26°C. Laufal tko k treba ...
To all the virgins: "Thanks for nothing!"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211737 (1524) Air_Borne
»

spaka od celerona na plošči vtaknjeni pravokotno na osnovno ploščo

Oddelek: Navijanje
151215 (1017) vise
»

Celeron 500 - kako na 83 MHz?

Oddelek: Navijanje
141334 (1111) Jaxx
»

Spajky - rabim tvojo pomoc ( BX + Tualatin)

Oddelek: Pomoč in nasveti
191672 (1290) Spajky
»

Ki naj zvišam voltažo?

Oddelek: Navijanje
91017 (873) Tomaz

Več podobnih tem